Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hvala bogu, da nimam otrok!

Hvala bogu, da nimam otrok!

Težki časi so in zase vem, da bom že kako. Če bi imela otroke, bi se mi verjetno pa kar strgalo. Pa mi nič ne manjka trenutno, ne vem pa kaj bo čez leto ali dve . . . Vas ni nič strah? Tiste sprašujem, ki ste se v teh časih odločili za potomce.

Točno tako! enako rečem jaz!
Sem 30,in sem se odličila (iz veliko različnih razlogov) že davvno da jih ne bom imela. Starši so malo težje sprejeli ampak ok. Bo sestra pač razveseljevala.
Samo ej…. točno to! Sploh pa sedaj gledam v kakšnih časih smo! Groza na kubik!
Pa čist nič nisem fovš tistim ki jih imajo,ker točno vem da jim gre za nohte in točno vem da marsikdo obžaluje. Pa pač ne bo nihče tega rekel na glas,to je tako kot bi zatajil svoje seme. Logično ane, ko ga enkrat imaš narediš vse in ga imaš rad. Samo ej……..ja!! ne hvala!
Zdaj sem lepo ko ptička na vejici in tako bo !

lp

Za dežele z najvišjo stopnjo revščine je značilno, da imajo otrok kot blata. Tudi v Sloveniji ni nič drugače. Najbogatejši imajo najmanj otrok, najrevnejši največ. Tak sistem na svetu dokazano velja že kakih zadnjih 10.000 let. Torej ni nič narobe s svetom, ampak s tvojim popačenim pogledom nanj.

poenostavljeno rečeno bolj si butast in manj ko razmišljaš, več otrok imaš. Tako je to, ja.

Ma daj ne pretiravajte. Kaj pa nam fali, še vedno živimo bolje kot 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sveta.
Kaj pa bi vi radi, vse imeli, da bi imeli otroke?

Vbistvu imate krizo za izgovor, da vam ni treba imet otrok-ker jih nočete.
Pri 40ih bo pa panika, boste pa vse norele pa se oplojevale..

Vsaka generacija se je vedno pritožvala nad časi, v katerih so živeli. Ne, ni me strah, kaj bo jutri. Z možem delava zase, imava svojo firmo in financ ni na pretek, ampak nam ni hudega, čeprav smo 5 članska družina. Res pa je, da razsipali nismo nikoli. Ne predstavljam si življenja brez otrok, res ne.

kdor ima otorke v teh časih res nima vsega pošlihtanega

Če ste se tako odločile, tudi prav, da ne boste imele otrok. Ampak pustite pri miru tiste, ki jih imajo. Tiste, ki jih imajo, morajo marsikaj potrpeti od nosečniških slabosti, do poroda, do vstajanja ponoči, vročin, bolezni, odraščanja…skratka veliko problemov in zraven še ogromni stroški. A jim boste kaj pomagale? Boste kaj naredile namesto njih? Ne, nič. No, potem jih vsaj pustite pri miru tako kot one vas pustijo pri miru. In če otroci dobijo tisti otroški dodatek, ali ste jim fouš? Upam, da ne.
Sama sem se naučila, da pustim ljudi pri miru. Kdor nima otrok, jih nima, kdor jih ima veliko, jih ima. Vse dobro vsem in lep pozdrav.

In?
A bi raje videla, da jih imajo, tudi če jih nočejo? Si jih ti imela za vsak slučaj, da se ti ne bi bilo treba oplojevat šele pri štiridesetih in si se raje prej?

Imela bi redno službo, za začetek. Se ti ne zdi to pomembno? Ali se ti zdi, da je bolje po televiziji prosit za pomoč.

To je pa tudi res. jaz sem se zase odločila,vendar če mi kdo kdaj potoži vedno pomagam,vedno priskočim,in razumem ljudi. Seveda vem da je materinstvo kot nov šiht ki ga opravljaš,zato matere ki imajo otroke spuštujem. Se strinjam,vsak po svoje.
Ampak jaz jih pač ne bom imela. Tudi od mene vsem lep pozdrav

Če bi se moji( vaši) starši tako odločili, potem ne bi bili starši in tudi mene (vas) ne bi bilo.

Pa lep pozdrav

so fucking what!

starši imajo otroke iz svoje lastne sebičnosti in ne dobrote.

Saj nihče od nas, ki nas ne bi bilo, ne bi vedel, da bi moral biti, zato se tud sekirat ne bi mogli zaradi tega.
Kakšen trapast argument.

tudi jaz sem se odločila, da jih ne bom imela – ne zaradi krize, enostavno mi ni do tega, pa ne vem, zakaj bi se morala komu opravičevat zaradi tega??

Imam rada otroke in še za vsako sem bila vesela, ki se je res veselila svojega otroka.

Jaz sem pač drugačna, pa kaj?

Saj nihče od nas, ki nas ne bi bilo, ne bi vedel, da bi moral biti, zato se tud sekirat ne bi mogli zaradi tega.
Kakšen trapast argument.[/quote]

Eni imajo samo “naučene” argumente. Lastno mišljenje – kaj je že to ?!

Jaz sem pa srečna, da imam otroka!
Imela sem ga nezaposlena, brez strehe nad glavo, brez šole, skratka z ničnimi pogoji za življenje in ta otrok me je gnal in me žene še danes, da poskrbim zase, da lahko skrbim zanj. V maj kot 10-ih letih sem končala SŠ, fakulteto (na Univerzi, ne neko levo privat višjošolo), se redno zaposlila, kupila stanovanje, šolam otroka. Čeprav je zdaj kriza in sem ostala brez službe, poskušam vnovčiti vse kar znam in zmorem, da lahko živimo normalno.
Meni je otrok dal več kot vse ostalo skupaj v življenju. Me ne skrbi za prihodnost, zaupam sebi in grem naprej.

Če ne želite otrok, vaša stvar. Jaz sem srečna, da ga imam. Ravno danes mi je povedal eno odlično novico in kljub napetim dnem, je danes dan najlepši 🙂

Korenje, solato in krompir. za vsak slučaj priporočam še šalco kofeta!!!!!!!

Točno tako!

Bravo, še kdo opazi te ene iste fraze…

V desetih letih si ti qurac vse to naredila. Če pa že, si se zapufala za stanovanje. Tako zna naredit vsak. Prodajaj ti bučke drugje.

V desetih letih si ti qurac vse to naredila. Če pa že, si se zapufala za stanovanje. Tako zna naredit vsak. Prodajaj ti bučke drugje.[/quote]

fouš a, ti se še zapufat ne moreš.

Delodajalci nočejo žensk v razplodni dobi. Nočejo mladih mater. Ni dovolj prostora v vrtcih. Ni denarja za subvencije malic v šolah. Ni delovnih mest za mlade po koncu šolanja. Ni dostopnih stanovanj za njih…

Zakaj bi torej človek prispeval otroke družbi, ki se jih “ne more” privoščiti?

Moram vskočit. take buče prodajaj drugim. skrajno neodgovorno od tebe. Joj samo ne flancaj,sem jaz otrok mame samohranilke,misliš da nevem kako je bilo ko smo se mučili?celo življenje me bo spremljalo kkako je moja mami jokala,kako smo se selili. a misliš da je otrok vreča krompirja? sigurno si se mučila,da ne rečem kje vse si ga vlačila po varstvih in kaj vse sta dajlaa čez!

in ne prodajaj takih zgodbic ker to ni ruska ruleta da rečeš bomo že. kaj pa če ne?? a ? si pomislila?

kar ne moreš verjet kako ej folk en tak gambling idiot ki je neodogovoren.

V desetih letih si ti qurac vse to naredila. Če pa že, si se zapufala za stanovanje. Tako zna naredit vsak. Prodajaj ti bučke drugje.[/quote]

fouš a, ti se še zapufat ne moreš.[/quote]

Tebi se na daleč vidi, da nimaš pojma o realnosti.

New Report

Close