Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Od kod to prepričanje, da je golota nekaj grdega?

Od kod to prepričanje, da je golota nekaj grdega?

Pa neka kao intima, pa to..Meni se zdi, da je to vse duh krščanarske morale.

Večkrat smo že imeli to debato in nikoli ne bom razumel, v čem vam je fora, da vam je nerodno, če vas oče, mati, brat…vidi popolnoma gole.

Ni čudno, da mlade punce skoraj umrejo od sramu, ko morajo na prvi pregled h ginekologu, če so od malega naučene, da je golo telo hudo intimna stvar in če se posledično pri 12 zaklepajo v kopalnico, da jih ati ne bi zalotil pri tuširanju.

Če jim je nerodno ob misli, da bi jih oče videl, kako se bodo normalno počutile pri ginekologu, ki je en X tip?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ja, v Stari Grčiji golota ni bila tak tabu. Tam so bili športniki na takratnih OI kar goli. Po drugi strani je bila pa tudi pedofilija spremenljiva.

s tem, da skrivajo svoja neproporcionalna, storasta, mascobna telesa, ni nic narobe.

*Dir je kamjeje mjeto? Dir je biu?*

To je zaradi vpliva krščanske cerkve.
Po Afriki teh problemov nimajo, tidi mlajši otroci ne.

Ko pa jim v glavo ubijejo, da je golote, seks nekaj grdega se pa začnejo frustracije in problemi.

V Afriki marsičesa ni, ne samo sramu pred goloto. Ne poznajo težav s pubertetniki, otroške trme, predmenstrualnih bolečin, težav v menopavzi, polnih psihiatričnih ustanov… Gre za drugačen način življenja in dela in tega ne moreš primerjat z zahodnim svetom. Tudi če pri nas otroka vzgojiš tako, da ne bo imel sramu pred lastnim telesom, če pred njim paradiraš cele dneve nag, se bo najpozneje v puberteti začel oblačiti in skrivati pred teboj in mu bo nerodno, da njegov foter kaže bingeljna v stanovanju. No, saj ven itak ne bi šel nag, ali ne? Ker potem bi te hitro dali na hladno – za razliko od Afrike. Gre pač za drugačne norme in običaje, ki vladajo pri nas, zato sram ob nagem telesu ne more biti odvisen samo od vzgoje v družini. Pubertetnik začne goloto povezovati s svojim vedenjem o spolnosti in to zavedanje spolnosti pripelje do občutka sramu pred drugimi – ne pa to, da so mu starši tupili v glavo, da je telo grdo in da se ga ne sme kazati okrog. Dragi moji, preveč pavšalno se lotevate stvari in preveč površinsko.

Pubertetnik začne goloto povezovati s svojim vedenjem o spolnosti in to zavedanje spolnosti pripelje do občutka sramu pred drugimi – ne pa to, da so mu starši tupili v glavo, da je telo grdo in da se ga ne sme kazati okrog. Dragi moji, preveč pavšalno se lotevate stvari in preveč površinsko.

Ne vem, če je tako, tudi sam sem bil v puberteti pa s enikoli nisem pred starši zaklepal v kopalnico.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ah Spider nehi že s temi svojimi ultra liberalnimi nazori.

Sej nismo več ena plemena (pa še tam so si tiče in češplje zakrivali z listi in medvedjimi kožami), da bi kr nagi paradirali vsepovsod in pred vsemi. Če so se že neandrtalci zavedali neke intime, spolnosti, svojih telesnih razlik, to še bolj velja za nas. In tut to paradiranje gole familije po stanovanju se mi ne zdi glih okusno pa naj gre še za tako liberalno usmerjeno familijo, ki brez predsodkov med sabo govori o spolnosti. Ker če bi bilo to čist normalno in vsakdanje, pol je skoraj vseeno če cela familija med sabo skače en po drugem…prsi, tič, češpljica…so pač “dogovorjene” kot erogena cona in se meni res ne zdi čist ok, da najstnica s podivjanimi hormoni vsak dan gleda fotrovega bingeljna ali pa obratno. Pa nista zdej oba ena iztirjenca, da bi se namerno gledala ali karkoli…Nekaj drugega je, ko je otrok še čist majhen…ko je star pa že mal več in zazna okolico in razlike, je pa petletniku mal težko pojasnit kaj očiju visi in zakaj mamica tega nima, pa zakaj imata to…nevem no, sej je fajn da ve, da obstajamo moški in ženske, ampak pri petih letih res ne rabi vedet čist vseh podrobnosti.

In ravno zaradi vsega napisanega, mora obstajat neka mera intimnosti. Svoje telo ponavadi v celoti predajaš le svojemu partnerju in zato tudi ni potrebe, da bi vsi ostali vedeli kakšen si v adamovem kostumu…če pa imaš izrazito željo po tem imaš pa možnosti – nudistični kampi, plaže…

In ja, ponvadi te tudi plaže navdihujejo, kako tam odvržemo modrčke in zakaj drugače ne…zato, ker so se plaže oblikovale kot takšno okolje, kjer je to nekaj normalnega…če bi pa ti k sosedu na obisk prišel nag, bi te pa mal čudno gledal…spet drugačno okolje in drugačne norme, ki jih je ustvarila družba…

*****Pubertetnik začne goloto povezovati s svojim vedenjem o spolnosti in to zavedanje spolnosti pripelje do občutka sramu pred drugimi – ne pa to, da so mu starši tupili v glavo, da je telo grdo in da se ga ne sme kazati okrog. Dragi moji, preveč pavšalno se lotevate stvari in preveč površinsko.
*******

Ja in zakaj ga je sram spolnosti? Ker mu je nekdo vtupil v glavo da je to grdo in da se ne sme. Saj niso tle samo starši tisti, ki otrokom tupijo glave, je tud okolje, šola cerkev….. skratka vsi.

A se ne spomniš kakšne so pred kratkim zganjali, ko je ena pokazala joške na plakatih?

Na ženskem čveku pa si sepritoževal nad razgaljenim oprsjem po nenudističnih plažah… Odloči se sedaj te golota moti ali ti je Ok. Sam si hodiš v nasprotja…

********************************************* We all know that cats rule the world!

to je pa tud res

_________________________________ Inaction is a Weapon of Mass Destruction.

misliš “sprejemljiva”

_________________________________ Inaction is a Weapon of Mass Destruction.

….ali pa ko je bil tisti plakat ga GEO, kjer je rentgentiziran spolni odnos – cel halo 😉 mater jim mamu ameriško, čistunsko, cerkveno, dvolično.

_________________________________ Inaction is a Weapon of Mass Destruction.

Ja mislila sem sprejemljiva ja 🙂

Ja mene tudi moti to, milim – da si pa sam kontriraš 🙂 to je že smešno 🙂

********************************************* We all know that cats rule the world!

Tejči, Blondy pa še kdo: ne razumem, kaj je tako težko pojasniti 5 letnemu otreoku, kaj očku binglja med nogami. Probaj tako: to je luli, ima ga za lulanje, mami pač lula z lulico. Če ti je nerodno povedati, da je oči z lulijem pomagal mamici, da sta skupaj naredila njega (otroka, namreč), pač tega ne razlagaj in bo tvoj otrok šenaprej verjel v štorklje. Ne razumem pa, kaj bi bilo v goloti tako slabega, da bi se je morali sramovati. Verjetno bi nas vsemogočni ustvaril oblečene, če bi tako žalel, da se nagi ne kažemo naokrog.

Ne bom ti še enkrat razlagal, zakaj sem tam odprl ono debato, sem ti že stokrat razložil, eč en razumeš in preprosto nisi preveč dojemljiva, ali kaj vem, ti jaz ne morem pomagati.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ne vem ali je to od krščanske vzgoje ali ne, jaz krščanka nisem tako da ne bi mogla govort zakaj sem tako “zadrta” in se ne kažem po svetu naga.
Po moje je tako, da vsi pretiravamo in definitivno nismo strpni!
Če je nekdo srečen da lahko hodi okoli nag in pri tem ne omejuje drugih je to zanj super in je srečen. Drugi, ki je oblečen in mu to predstavlja zadovoljstvo, dober občutek ipd je tudi lahko srečen človek. Problem nastane ko te od majhnega učijo biti nag, potem pa imaš v družbi zaradi tega težave(čudno te gledajo pri telovadbi in na treningih ker se brez problemov preoblečeš v telovadnici pred vsemi, ker je pač garderoba zasedena – definitivno si čudak, čeprav je to tebi čisto normalono in v bistvu je normalno ampak ne “pri nas”. Po drugi strani pa nekdno o goloti ni nikoli bistveno razmišljal, oblači se in svlači tako da ga ne gleda celotno vesolje (vključno z mlajšim bratom dedkom in babico), pa se zgodi da pride k frendici domov, ta pa naga hodi okoli, pa bo razmislil kdaj spet pride, ali pa ji bo rekel kako se počutiš ob tem ko hodi naga okrog z vso familijo, ker nerodno je tebi in ne njej in ti si kot oblečena v nerodni situalciji in takrat začneš razmišljati o tem.
Hočem rečt da vsak lahko v nekih mejah normale počne kar mu je pač ljubo, ampak če gre izven teh meja naj ne pričakuje enako kot v okviru njih.
Grozno se sliši, ampak neka pravila pa morjo bit!

glavno da gmo zdravi ;))

_________________________________ Inaction is a Weapon of Mass Destruction.

A sem slučajno rekel, da ne sme bit pravil.Pa sje noben ne pravi, da bi zdaj, ko je poletje, morali vsi nagi hodit okoli.

Zanima me, zakaj je v tej naši družbi golota nasplošno sprejeta kot nekaj..intimnega, grešnega…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Avtor: ella
Datum: 15-06-06 13:56

Ajd zgoraj brez je še ok, zdaj imajo vse še tangice, tko da je tud ritka zunaj poleg joškic. Hhihihihi.
To je še vseen mal drugač kakor videti 70 let starega fotra ki nag vozi kolo, na travniku pa njegova žena in soseda igrata badbinton (v evinih oblačilih seveda). Uh.

—————-

To si recimo ti napisala.

Mi znaš razložit, v čem je razlika, ali je 70-letnik popolnoma nag, ali pa ima 18-letnica spodaj samo tangice, zgoraj pa nič?

Oba sta praktično naga.

Iz tvojega dojemanja golote razberem, da bi se tisti ki so stari, grdi…morali skrivat in recimo ne bi smeli hodit na nudistično plažo, češ, da si ne zaslužijo biti nagi, ker motijo tvoj čut za estetiko.

Se ti ne zdi, da si nekoliko plitka?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Joj, joj, Blondy, se vidi, da nimaš otrok. Če ne boš ti otroku povedala, bo pa petletnik tebi povedal… Tako je to! Verjemi, da je veliko lažje razlagat sproti po malem, ko nekaj otrok spontano vpraša, kot pa po šoku, ko pri 10 letih prvič pomotoma vidi očitovega binglja in mamino češpljo oz. verjetno že mal povešene joške.
Sicer pa doma ne paradiram naga, je pa res, da se tudi ne skrivam, če grem izpod tuša v spalnico, da se oblečem.
Res ne vem, zakaj bi morala biti doma zategnjena in distancirana do družinskih članov. Otroci, starši, mož… Vsi smo doma in doma imamo sproščeno vzdušje. Zraven paše tudi naključna golota. Nič nenavadnega in nič slabega.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close