Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Pogostitev delavca - da ali ne?

Default avatar

Okna

Zadeva je takšna: naslednji teden pridejo v stanovanje zamenjati okna. Gre za neko podjetje, ki bo delo opravilo po ponudi in po že predhodnem plačilu. Niso naši znanci/prijatelji,...
Pridejo pa res okoli 12.30, ker midva zaradi služb prej ne moreva. Vendar je tak tudi uraden dogovor.

Sedaj pa moj dragi pravi, da bi tem delavcem morala pripraviti nek narezek, da se bodo po končanem delu okrepčali. Meni se pa to zdi čisto mimo, ok ne rečem, da skuham kavico in ponudim kakšne piškote zraven ali pač med delom ponudim sok, da bi pa sedaj pripravljala narezek pa prvič slišim, da kdo dela tako. In itak sem zdaj kar naenkrat čudna, škrta,...

Ali je pri vas tudi takšen "običaj"?
Default avatar

Barca

Ko smo mi menjavali okna doma (ne vseh naenkrat), nismo ponudili nic drugega kot pa kavo, kaj brezalkoholnega in kake piskote.

Ko pa so nam gradili vikend in smo samo prek vikendov hodili na kontrolo, pa smo obicajno prinesli zraven poleg kosila zase tudi enako zanje.
Default avatar

ti imaš prav

Kava, piškoti, sok je dovolj. Saj imajo plačano malico.
Če bi šlo za kolege pa normalno narediš ali plačaš malico ti.
Default avatar

Gunnar

tvoj partner je pameten... sicer pa naredi kot hočeš, ampak če želiš še kakšno storitev od njih, če bo ta kvalitetna, jih pa le razveseli z narezkom.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Riba

Sama vedno ponudim le kavo ter vodo.
Default avatar

Okna

Gunnar je napisal/a:
tvoj partner je pameten... sicer pa naredi kot hočeš, ampak če želiš še kakšno storitev od njih, če bo ta kvalitetna, jih pa le razveseli z narezkom.
Sicer zanimiva misel, a midva sva v tem stanovanju celo samo najemnika...nič mojega, tudi okna ne :D
Default avatar

ABe

Mi smo menjali streho, prišla je ekipa delavcev, delali so kot urca, v dveh dneh smo imeli novo streho.
Jaz sem imela podobno dilemo, kaj ponuditi.
Ponudila sem pomarančni sok in kavo. Vprašala sem majstra, ali lahko njemu in fantom ponudim kaj za malico okoli poldneva, pa je rekel, da ne, nikakor. Ali bodo šli jest v gostilno ali pa bodo malo prej končali.

Mislim, da se zdaj te firme (obrtniki) malo bolj profesionalno lotevajo poslov.;))
Default avatar

whitecow

Nam so jih zamenjali preko vikenda, ker se drugače ni dalo. Na razpolago so (od nas) meli radensko, navadno vodo (hladno, seveda, ker je bilo poletje), pa če se jim je zahotelo še kofe.

Malco so si pa omislili v bližnji restavraciji.....

TadejTopic

Zdi se mi vredu če delavcu ponudite kavo, čaj, nekaj za prigriznit, saj tako izkažete spoštovanje, lep pozdrav
Default avatar

vilid

Vsak ima svoje navade.
Pri meni je dobil še vsak za jest, ali je delal ali prišel le na obisk.
Nisem niti nikoli pomislil, ali bi izvajalcu ponudil hrano. Se mi zdi samoumevno. Sem pač tak.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

js sm ZA

da gostoljubje nikoli ni odveč. Pri nas vedno kaj ponudimo za pod zob...nihče se še ni branil pa še lepa gesta je :) Narezek je ravno prav, ni preveč niti premalo!
Default avatar

KakorKeri

Mi samo osnovno pa še tega niso hoteli (kava, sok, piškoti).
Soseda jim je hrenovke kuhala.
Teta na vasi naredi pa južno (ornk kmečko hladno kosilo).
Tako da kaj se že spodobi, celih kosil in narezkov pa ni treba. No, po presoji.
Default avatar

slovenc

Odvisno od ljudi, mogoče pa kdo od delavcev oz. ljudi, rajši vidijo da opravijo svoje delo in spijejo kavo - sok, ne pa še podalšujejo zaradi narezka oz. pojedine. Pa prišli bodo šele on pol enih najbrž po malici in nerabijo še narezka. Včasih sem tudi sam delal obrtniška dela na hišah in mi pač to druženje po opravljenem delu ni nikoli pasalo.
Default avatar

itak da ja

mi smo takrat za vse naročili pice. Pa neki sokov in ledenih čajev smo dal na mizo. Fantje so bli ful veseli. Kakšne škrtice pa ste to, no... še mrzle vode ne bi delavcu privoščli? sej ne gre za to, da majo itak plačano... s tem pokažeš tud en odnos. A ti boš medtem, ko ti bodo delal kuhala in jedla, oni naj se pa slikajo???
Default avatar

obuuup

Kakšne besede? Pogostitev? Tudi če bi mu skuhala pečenko, zelenje in krompir (in ne, v tem primeru ne bi), temu ne bi rekla pogostitev.
Default avatar

pri nas vedno

Če bodo pri tebi dobili kaj za pojest,pa morda tudi kavo in nekaj za žejo, ne bodo šli drugam na malico,na kavo....
delo bo prej končano,ti prej pospraviš;
naslednji teden bo mraz.......

Zdaj,pa sama razmišljaj kaj boš.
Default avatar

vilid

obuuup je napisal/a:
Kakšne besede? Pogostitev? Tudi če bi mu skuhala pečenko, zelenje in krompir (in ne, v tem primeru ne bi), temu ne bi rekla pogostitev.
Strinjam se, beseda pogostitev ne pride v poštev, bolje da rečemo veselica.
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

Stevi

Pri nas je tako, da vsakemu, ki pride k hiši ponudimo in hrano in pijačo. Za nekaj kosov kruha in narezek, pa pijačo še nihče ni prišel na kant. Takšni smo, pa je bilo vedno veliko dobre volje za vse.
Default avatar

. . .

Ko so nam menjali okna, smo tudi za delavca skuhali kosilo, pač vržeš par pašt več v lonec in je :)
Default avatar

mala maja

Pri nas so lani menjavali streho. Ker ni nikjer blizu trgovine ,niti turizma, bi bili delavci na sendvičih. Sem tak človek, da mi je hudo, da bi jih gledala kako cel dan delajo in okrog hiše hodijo s sendvičem. Sem se z majstrom dogovorila, da jim dam kosilo, on pa bo manj računal. Zjutraj jih je tudi vedno pričakala kavica in kifli potem ob zaključku dela še narezek,pijača pa itak skozi cel dan na mojo željo. Nič se niso branili, so se kar še nekaj časa po zaključenem delu zadržali, da smo klepetali in verjamem, da so delali z zadovoljstvom in tudi glede kvalitete so se potrudili v nulo.