Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TEK-POMOČ

TEK-POMOČ

Zanima me, kaj počnem narobe. Od poletja tečem redno (3 do 4 krat na teden po 6 do 8 km). V zadnjem času opažam, da se mi je povečal obseg stegen, to sem opazila pri hlačah, nato sem v roke vzela meter (obseg se je iz 48 cm povečal na 51 cm), rada tečem, a ne želim si močnih stegen, kaj naj naredim?

Hvala za odgovore in lep dan.

Nastale so vam mišice na nogah. Najbrž ste opazili, da so noge tudi bolj črveste, mišičaste.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

To je pač super. Lepe, mišičaste noge pri ženski so meni všeč. To je posledica teka, ne gre drugače. Če si boš zmerila pas, pa bo cm zagotovo manj. Fajn laufaj še naprej 😉

Tudi jaz se zadnja leta rekreacijsko ukvarjam s športom in imam par kg več. Je pa res, da ko sem npr v kopalkah je vidt ok, v hlačah se počutim pa debelinka. Ne vem kaj naj ti svetujem ker imam sama isti problem.

Jaz imam tudi večja meča.

Tako pač je.

Ja, problem je v tem, da imaš preveč maščobe v sebi. Mišice so res krepkejše, ampak poglej tekače, ki bolj resno trenirajo. Je kdo mišičast? Ne, so izredno vitki.
Pri tebi je problem, ker moraš najprej izgubiti verjetno kar precej telesne maščobe. To pa kar traja.

Taki so pač maratonci. Tu gre za rekreativni tek.

Ne vem, glede maščobe, imam 55 kg (zredila sem se za 2 kg, prej sem imala 53 kg) za 164 cm, obseg bokov 86. Imam vidne mišice po celem telesu. Tako, da mislim, da ni to krivo. Lahko se motim?Tudi konfekcijsko št. imam 34-36 ali S (v nekaterih primerih XS).

Res je rekreativni tek. Ampak še vedno gre za preveč maščobe v telesu, zato prevelik obseg. Če imaš manjši delež maščobe pa so vidne le vitke mišice.
Govorim iz izkušenj.
Povrh tega pa je to v bistvu res malo gibanja, če je tek edina dejavnost.

Tudi jaz sem se na začetku zredila oziroma po vagi mi je kazalo več, kot pa predno sem se začela ukvarjat s tekom. Zdaj po dveh letih sem morda lažja za 3 kg, vendar se mi je postava popolnoma preoblikovala. Tako, da prej sem nosila konfekcijsko številko 38-40, sedaj pa 36, včasih celo kaj 34, redno pa sploh 38. Vsi me sprašujejo za koliko sem shujšala in kaj delam in ko jim povem, da sem po tehtnici shujšala zelo malo mi sploh ne verjamejo. sem pa prej imela močna stegna in boke, sedaj pa tega več nimam. res pa je, da sem poleti tekla vsak dan 6-10 km, tudi po hribih, sedaj, ko pa je že hitro tema in slabo vreme pa mogoče 3 krat tedensko. Tako, da rezultati so vidni šele čez zelo veliko časa in ne po parih mesecih.

Ne vem, glede maščobe, imam 55 kg (zredila sem se za 2 kg, prej sem imala 53 kg) za 164 cm, obseg bokov 86. Imam vidne mišice po celem telesu. Tako, da mislim, da ni to krivo. Lahko se motim?Tudi konfekcijsko št. imam 34-36 ali S (v nekaterih primerih XS).[/quote]

Kolikšen imaš pa delež maščobe v telesu?
Kg ne pokažejo tega. Lahko si majhna, drobna, lahko imaš močne kosti… največ pove delež maščobe v telesu.

Ne vem, glede maščobe, imam 55 kg (zredila sem se za 2 kg, prej sem imala 53 kg) za 164 cm, obseg bokov 86. Imam vidne mišice po celem telesu. Tako, da mislim, da ni to krivo. Lahko se motim?Tudi konfekcijsko št. imam 34-36 ali S (v nekaterih primerih XS).[/quote]

Kolikšen imaš pa delež maščobe v telesu?
Kg ne pokažejo tega. Lahko si majhna, drobna, lahko imaš močne kosti… največ pove delež maščobe v telesu.[/quote]

Kako pa to pogruntaš? Tiste tehtnice? Je tisto res realno? Meni se zdi malo lari fari..

Ja, tehnice so res bolj tako. Najbolj točen je kaliper ali nekaj takega. Samo mora tudi nekdo sposoben to zmerit.
Mogoče so boljše tiste tehnice, ki jih imajo na zdravniških pregledih. Te domače so res tako tako.

Kaj pa ješ?

In zakaj bi bilo to sploh pomembno?

Ima nekaj manj kg in bistveno manjšo številko konfekcije kot prej, kar pomeni, da je šlo konkretno maščobe na račun mišic.

In zakaj bi bilo to sploh pomembno?

Ima nekaj manj kg in bistveno manjšo številko konfekcije kot prej, kar pomeni, da je šlo konkretno maščobe na račun mišic.[/quote]

Pomojem je pombembno avtorici, ki se sprašuje zakaj ima obseg stegn večji kot prej.. Drugače se meni to zdi samo plus. Ženske rabimo tudi maščobe za pravilno delovanje hormonov in vsega, moški pa ne. Ne vem tega potrebujemo…

In zakaj bi bilo to sploh pomembno?

Ima nekaj manj kg in bistveno manjšo številko konfekcije kot prej, kar pomeni, da je šlo konkretno maščobe na račun mišic.[/quote]

Pomojem je pombembno avtorici, ki se sprašuje zakaj ima obseg stegn večji kot prej.. Drugače se meni to zdi samo plus. Ženske rabimo tudi maščobe za pravilno delovanje hormonov in vsega, moški pa ne. Ne vem tega potrebujemo…[/quote] Hotela dodat, da ne vem koliko maščobe pravzaprav potrebujemo

In zakaj bi bilo to sploh pomembno?

Ima nekaj manj kg in bistveno manjšo številko konfekcije kot prej, kar pomeni, da je šlo konkretno maščobe na račun mišic.[/quote]

Zato, ker se sprašuje o tem, zakaj ima večji obseg in ne zakaj ima manjši obseg.
Dejstvo je, da pri ženskah ni nekih izrazitih mišic. Sploh pa ne ob tako malo aktivnosti. Da ne govorim o tem, da tek ni za večanje mišic, razen, če šprinta.
Prevelik obseg je zaradi maščobe.
Glede na napisano pa bi rekla, da avtorica malce pretirava. Verjetno je v resnici suha, ampak jo vsak grem maščobe preveč moti. Preveč ostra do sebe. Stavim, da super zgleda.

In zakaj bi bilo to sploh pomembno?

Ima nekaj manj kg in bistveno manjšo številko konfekcije kot prej, kar pomeni, da je šlo konkretno maščobe na račun mišic.[/quote]

Zato, ker se sprašuje o tem, zakaj ima večji obseg in ne zakaj ima manjši obseg.
Dejstvo je, da pri ženskah ni nekih izrazitih mišic. Sploh pa ne ob tako malo aktivnosti. Da ne govorim o tem, da tek ni za večanje mišic, razen, če šprinta.
Prevelik obseg je zaradi maščobe.
Glede na napisano pa bi rekla, da avtorica malce pretirava. Verjetno je v resnici suha, ampak jo vsak grem maščobe preveč moti. Preveč ostra do sebe. Stavim, da super zgleda.[/quote]

Sem suha, nikoli nisem bila debela, s tekom sem začela, ker sem se hotela učvrstit, kasneje mi je postalo všeč in sedaj tečem redno. Malo me je zmotilo, ker sem se “poredila”, ker tega nisem pričakovala.

Sem vedela, da nisi debela :). Nisi se poredila. To je samo tak vtis. Če prej nisi migala, imaš kljub nizki teži vseeno kar precej maščobe v primerjavi z mišicami in zato je na začetku večji obseg. (S tem ne mislim, da si debela, verjetno imaš povsem normalen delež maščobe, samo pač malce višji kot maratonke, verjetno pa vseeno dosti nižji kot povprečna ženska).
Ni pa panike. Tek ne ustvarja mišičaste postave. Kar tako naprej in verjemi, da bo to sčasoma oplahnilo.

Hvala za spodbudne besede. 🙂

Zanimivo je, da ko začne človek tečt, ga ta sport prevzame. Tisti občutek, ko ves prepoten prideš do cilja, in veš, da si naredil nekaj zase.

Ja, najboljše je to, da športaš zato, ker v tem uživaš. Eni mislijo, da ženske to počnemo zaradi postave. Ampak dejstvo je,d a je to užitek. Da se sprostiš, da si napolniš baterije, da ti je preprosto fajn.

New Report

Close