Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri tako močno proti ločitvi?

Zakaj nekateri tako močno proti ločitvi?

Spodnja zadeva me je tako zmotila, da sem jo morala še sem skopirat.

Veš kaj je najboljša stvar, ki jo je moja mati naredila zame? Da se je ločila od očeta. Ne morem ti povedat kako lepše je postalo življenje, ko se je končno ločila od njega. Še dobro, da so ločitve, ker drugače bi se mi zmešalo. Še zdaj ne morem pozabiti kako je bilo hudo in kako je bilo čisto drugače po ločitvi.

Tudi jaz sem proti ločitvi in sem za prevzemanje odgovornosti.
Ok, če je en od partnerjev alkoholik, nasilnež ali splošna budala, ampak dva kolikor toliko normalna zakonca, sta odgovorna za svoj naraščaj in naj se skulirata, rešita probleme in naj privoščita svojim otrokom oba starša, družino in lepo odraščanje!
Midva z možem se resno drživa tega načela, čeprav sva si v vsem popolnoma različna, popolnoma diametralna, sva skupaj že 30 let, od tega 25 let poročena. V 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se ne strinjava, pa le najdeva neko skupno pot, malo popusti en, malo drugi in smo vsi zadovoljni.

Ko je po rojstvu postal nasilen, najprej verbalno, nato še fizično je postalo jasno samo eno – otrok ne bo živel v pretepanju in ga kot mati moram obvarovati pred morebitnimi očetovimi izpadi.

Moj bivši mož je dober, prijazen, družaben človek, do otrok je bil ok, a kaj, ko je družino peljal v propad z napačnimi finančnimi odločitvami. Kaj naj bi na vašem mestu naredila? Dovolila, da gremo vsi skupaj, družno povezani v srečno družinico, v stečaj? Zdaj imam vsaj toliko, da dam v lonec in da nam je toplo….

Ja kot sem že napisala. Najboljša stvar, ki jo je mama naredila zame, je bila ločitev od očeta.
Pa nisem edina taka. Marsikatera mama je še otrokom uničila življenje, ker se ni ločila od nasilneža, pijanca. Veliko žensk je takih, da naredi napako in se poroči in ima otroke s psihotom. Žal pa jih veliko te napake niti ne poskuša popraviti in se ne ločijo. Še huje. Trdijo, da so v zakonu zaradi otrok, da se zaradi otrok ne ločijo. Resnica je pa ta, da otrokom s tem, ko se ne ločijo, uničujejo življenje.

Avtorica, nikjer nisem zapisal da sem proti ločitvi! Še več, kar nekaj trpečim ženam ki so mi v reali razkrile svoje življenje, sem pomagal ozavestiti smisel ločitve. Vendar je to proces ki bi moral biti v prvi vrsti razumsko dejanje, z namenom kompenzacije zamujene lastne resocializacije.

Tako pa se je v 70ih začelo množično “divjanje v svobodo”, katere ceno plačujejo današnji srednji(po starosti) sloj. Če temu nebi bilo tako, potem nebi bilo toliko samomorov, konzumiranja mamil, antidepresivov, varanja,………………………………….

Vse z za SVOBODO! Malokdo pa se vpraša kaj to pravzaprav je, kaj šele da bi se namenil raziskovati relacije med njo in prostaštvom.

Brklc, edina stvar, ki jo mami zamerim je ta, da je tako dolgo trajalo, da se ni prej ločila.

Ja, in te razumem v tvojem pisanju. Doživljam te kot hči z lastno neprijetno preteklostjo, ki jo še nisi od-pustila, in te posledično bolijo kontra razmišljanja/mnenja o družbenem dogajanju, na eni strani, na drugi pa, ti najverjetneje niti na misel ne pride, da pa obstaja vsaj teoretična možnost, da v sebi nosiš žensko narcisoidnost. Srečujem mnogo takih deklet, ki so napačno izgrajene osebnosti, in bi kr neki, pa še same ne vejo kaj bi, ampak z mano se pa o bivanjskih principih dilajo na mrtvo… Ko jim razložim teoretično možnost zakaj se zaganjajo v starega dedca, seveda utihnejo, in jih moram prav prisiliti da mukoma izdavijo, da v bistvu kompenzirajo primankljaj očeta…

Dekle drago, vidiš sedaj zakaj si to temo sploh izpostavila?

Se strinjam s katalko in ah jaj no. Otroci imajo le eno otroštvo. In to je potrebno zaščititi!

Očeta se ne spomnim je prekmalu umrl.In komu naj se mi protožimo ,tisti otroci ,ki smo rasli brez očeta?
Sv .Petru?
Čeprav smo rasli gor le z mamo,smo čisto vredu ljudje.

V današnjih razmerah močno dvomim, da se kdorkoli ločuje samo zato, ker se mu sprdne…mora
imeti kar dobre razloge za to.
Odraščanje brez očeta? Po moji oceni jih odraste brez očeta 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…ne glede na to, ali so starši ločeni
ali ne…dostikrat otroci šele PO ločitvi sploh preživijo kaj časa z očetom…ki prej ni imel časa…in se
mi ni ljubilo odlepiti od TV, računalnika, rekreacije in večerov s prijatelji….

Se kar precej strinjam s teboj. Iz prakse poznavanja mnogih družinskih odnosov pa sem mnenja zakaj:

Zato, ker je odhod enega od staršev v prvi vrsti dokončen, in posledično se (če je spolh bila nnapetost) drugi sostarš nima nikakršne potrebe “puliti” za otrokovo naklonjenost. Kar se več ali manj na neverjetne načine dogaja pri ločenih starših, na relaciji do njunega otroka.

In tak otrok, posledično raste in zori neprimerno bolj svobodno…
Seveda v povprečju, poznam pa primere, ko se živeči starš dobesedno obeša na otroka, in ga duhovno duši.

Brklc, si pomislil na starše, v mojem primeru očeta, ki se za otroka ne zmenijo, ki ga nočejo?
Ko mama želi prepričat očeta, da naj se ukvarja z otrokom? Ko mama želi prepričat otroka, da naj ima rad očeta? Ne, brklc, v takih primerih mame želijo, da bi otrok imel očeta pa oče ni zainteresiran.
Si kdaj pomislil na take primere?

Skela, tudi s teboj se lahko deloma strinjam. Posledica pa je, “70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}” ljudi z ogromno nesorazmernosto glede na fizično starost in duhovno zrelostjo.

dedci, očetje, ki ne opravljajo svoje funkcije, so več ali manj produkt cankarjansko-pedofilskih mater.

Lepo prosim naj se najde nekdo, ki bi me lahko prepričal da temu ni tako.

Torej so ženske krive za takšne moške?
So same naredile otroke? Kje je bil pa njihov oče?

Odrasli moški in očetje imaste odgovornost do svojih otrok, ne zgovarjanje na svoje mamice.

Brklc si ti modercuas ali nekaj takega? En tip, ki neprestano piše proti ženskam in jih krivi za vse težave moških in vse težave v družinah?
Upam, da si. Ker je res kriza, če sta kar dva tu gor, ki za vse krivita ženske.

Še enkrat: ob mojem pisanju te doživljam osebno prizadeto. Nikakor pa ni to namen mojega pisanja, in boš zelo težko razumela, dokler ne boš od-pustila ran iz otroštva.

Seveda obstajajo NE-očetje, eden izmed mnogih vzrokov zakaj obstajajo, je v odgovoru Skeli.

Lej, ni problema, temo lahko speljeva na čiščenje tvoje osebne prizadetosti od očeta in mame.

Vesna ha ha ha, ti je, brklc, napisala povsem jasen odgovor na tvoj post skeli.

Ne, prispevkov (tudi) tega avtorja preprosto ne berem.

Vse skupaj je lari fari. Odsotnost očeta….VEDNO je bil oče bolj ali manj odsoten….od srednjega veka, ko
je šel na vojne, pa ga po par let ni bilo nazaj, pa kasneje, ko je šel delat v tujino, ali suho robo prodajat,
ali se od jutra do večera v fabriki ali rudniku pehat za denarjem….
Ampak zdaj je pa to kar na lepem nekaj novega in produkt cankarjansko-pedofilskih mater?
Ma dej.

Torej so ženske krive za takšne moške?
So same naredile otroke? Kje je bil pa njihov oče?[/quote]

Veliko sociološko škodo povzročajo tudi vojne, gospodarske krize, materijalno preobilje, in še kaj bi se našlo…

In vsemu so krive mame?
Zakaj je toliko moških pijancev, med ženskami toliko manj? Zakaj je toliko več moških samomorilcev kot žensk, zakaj je več mamilašev kot mamilašic? Zakaj se več moških po ločitvi zapusti kot žensk?
To so vse potem krive mame?

Se strinjam daje odsotnost očeta zgodovinsko pogojena z skrbjo po preživetju. Vendar je bila to fizična odsotnost, duhovno pa je bil oče še kako prisoten!

In prav moment (neko obdobje cca70ta), ko so se začele množične ločitve, se je ta duhovna prisotnost diskriminalirala.In to se dogaja še danes, vendar se o tem ne govori… Seveda pa ni naključje da so sociološko pogojene institucije feninizirane, ter je njihova praksa dela taka kot je…

Žal so mnogi Očetje bili krvavi pot z državo, med tem pa so otroci odrastli…
Tako danes nimamo izgubljenih generacij samo v smislu izobrazbe, zaposlovanja,…ampak tudi sociološko

Kaj pa ti misliš zakaj?

New Report

Close