Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes so v stiski sami lenuhi

danes so v stiski sami lenuhi

Grdo povedano. danes ste v stiski sami lenuhi. Tisti, ki se vam ne da iti v službo in kaj malega narediti:)
Verjemite mi, in taki izkoriščajo vse možne transferje, in živijo veliko bolje kot tisti, ki delamo!

Zakaj bi bili v krizi, če pa v istem stavku pišeš, da živijo bolje od tistih, ki delajo?

In zakaj? Ker je to možno v naši preljubi Sloveniji.
Delo je; res pa je, za kakšen denar, toda v bistvu:DELO ŠE VEDNO NAJDEŠ, če hočeš DELAT.
Poznam ljudi, ki pravijo, da za minimalca ne bodo delali.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa pravim tako: dosti je takih, ki zlorabljajo siistem javne pomoči in sejim dejansko ne ljubi nič. Eni pa hodijo delat, da bi preživeli ampak naša država dovoli, da jih zlorabljajo delodajalci. Ne dajo jim plač, nimajo plačanih prispevkov, še v službo morajo prihajati in si povzročati stroške prevoza, hrane…In kaj dobijo v zameno: NIČ oz. še pljuvanje od nekaterih judi!!!!!!!!!!!! kot si TI!!!!

To se zdi fer? Taki težko prosijo za pomoč, da veš, ker imajo ponos. Delajo, da bi dostojno živeli, vendar jim ni dovoljeno. Firma ne gre v stećaj, nikjer jim ne pripada nič. Dobijo kar podarimo mi, dobri ljudje, ki darujemo, čeprav nimamo v izobilju, imamo pa zadosti recimo.

Bodi raje tiho kot d aklatiš neumnosti. KO boš enkrat v njihovi koži in ne samo na sociali…. Upaj,d a ti bo kdo pomagal, da boš imela dati kaj v usta!!!!!!

Ph!

tudi jaz sem brezposelna, v moji branži ni dela, za minimalca pa ne grem delat. če bi za 8 ur garanja dobila 50€ več kot dobim sedaj sociale, poleg tega zastonj vrtec in večje otroške dodatke. Saj nisem nora.

No evo, prvi primerek se je že javil….

MI smo nori, ki delamo, res j!!!!


Imaš prav.

No evo, prvi primerek se je že javil….

MI smo nori, ki delamo, res j!!!![/quote]

Saj to vam pravim. Če delate za minimalca ste nori.

Seveda bi pa šla delat, če bi dobila službo za 8 ur za 800€ neto navzgor.Za manj se mi ne splača.

Če me spomin ne vara, si iz Maribora. Praviš, da delo je.
Daj, bodi toliko prijazna in mi povej za recimo enih 5 del (ženskih), da si enega izberem. Hvala!
Aja, višina plače ni pomembna, je lahko minimalna!

jaz delam zato, ker me veseli ☺
pozimi še drva in premog prinesem, da sem na toplem ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Imaš prav.[/quote]Ja in še hrano dobijo na Karitasu in RK, plačano imajo zdravstveno zavarovanje in ko to sešteješ je več kot bi dobili če bi delali za minimalca. Žalostno je to v naši ljubi Sloveniji.Kam bo vse to prišlo?????

in zakaj potem jokajo in jamrajo tisti, ki ostanejo brez dela, če so delali za minimalca. Bi morali biti veseli.

in zakaj potem jokajo in jamrajo tisti, ki ostanejo brez dela, če so delali za minimalca. Bi morali biti veseli.[/quote]

jaz sem jamrala samo navzven, ker pač moraš sosedom in žlahti. V bistvu sem pa bila vesela. sem se rešila nadležne službe, denarno sem pa celo na boljšem kot prej, saj imam marsikaj zastonj, kar smo morali prej plačat. Torej?

in zakaj potem jokajo in jamrajo tisti, ki ostanejo brez dela, če so delali za minimalca. Bi morali biti veseli.[/quote]

jaz sem jamrala samo navzven, ker pač moraš sosedom in žlahti. V bistvu sem pa bila vesela. sem se rešila nadležne službe, denarno sem pa celo na boljšem kot prej, saj imam marsikaj zastonj, kar smo morali prej plačat. Torej?[/quote]

Evo, tako se živi!

demokratični socializem bo omogočil vsem, da dobro živijo brez truda ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ja res je imaš prav,danes so v krizi lenuhi,prav tisti lenuhi,ki niso bili dovolj hitri zaradi lastne lenobe in ukradli kar se ukrasti da.Kdo jim je kriv.

Umrem, da ostanem brez dela. Meni se zmeša, da cele dneve doma slonim. Vem, da če bi ostala brez dela bi toliko rovarila, da bi si hitro nekaj našla. Problem je, ko se poleniš in takrat težje prideš iz začaranega kroga ter poiščeš službo. Če bi špekulurala bi verjetno tudi jaz bila lahko doma na malo slabšem, ampak me je sram. Dokler imam zdrave roke bom delala. Pa ne delam za minimalca. Če pa bi bila sila pa bi tudi za minimalca, ker mi je očitno moja mama le privzgojila nekaj moralnih vrednot.

V stiski niso ravno samo lenuhi, ker trenutno res ni nekih služb, v stiski so ljudje, ki se ne znajdejo ali pa morda niso imeli takšne sreče v določenem trenutku, bolni, starejši, ne moreš vseh metati v isti koš. Najhuje je, ko so v stiski ljudje, ki delajo, vendar se z dohodkom ne da normalno preživeti.

Je s tem kaj narobe?

Danes so v stiski ljudje, ki jih je država pozabila. Starejši, otroci, invalidi, hudo bolni, pač tisti, ki so odvisni od zunanje pomoči. Taki, ki ne bi smeli biti v stiski sploh, ker tudi zato država pobira davke, da bi poskrbela za te skupine.
Potem so tu zaposleni, ki delajo pod mobingom, pod nemogočimi zahtevami, za dejansko mizerno plačo, ki je dovolj kvečjemu za životarjenje. Pa seveda tisti, ki so brezposelni in si želijo službe.

Ne bi se strinjala s teboj avtorica, da so to sami lenuhi. Je pa res veliko takih, ki raje malce zategnejo pas in živijo od socialnih transferjev.

Mene bi kot delodajalko bilo sram, da moji zaposleni nimajo dostojne plače.

jaz sem jamrala samo navzven, ker pač moraš sosedom in žlahti. V bistvu sem pa bila vesela. sem se rešila nadležne službe, denarno sem pa celo na boljšem kot prej, saj imam marsikaj zastonj, kar smo morali prej plačat. Torej?[/quote]

Evo, tako se živi![/quote]

Tukaj je odgovor, zakaj nihče ne protestira. Zakaj pa bi, če jim je boljše kot če bi delali. Če vse bonuse sešteješ, je tako kot bi imeli nad 1000 € plače. To se pa že preživi. Pa še malo fušaš zraven, pa imaš denarja čez glavo. Samo ne vem, kaj bo potem, ko se bo vsa ta sociala ukinila, od česa bodo ti lenuhi takrat živeli?

Evo, tako se živi![/quote]

Tukaj je odgovor, zakaj nihče ne protestira. Zakaj pa bi, če jim je boljše kot če bi delali. Če vse bonuse sešteješ, je tako kot bi imeli nad 1000 € plače. To se pa že preživi. Pa še malo fušaš zraven, pa imaš denarja čez glavo. Samo ne vem, kaj bo potem, ko se bo vsa ta sociala ukinila, od česa bodo ti lenuhi takrat živeli?[/quote]

Pa se vprašaj, zakaj so vsi ti LENUHI ostali brez dela? Aja, zato, ker so LENUHI, kajpak!

Imam 30 let delovne dobe. Doživela sem dva stečaja. Potem službe za določen čas in zdaj sem brez službe. Zgornja številka pove, da nisem več mlada, penzija še ni na vidiku. Kaj zdaj? Imam samo en državni transfer, za katerega sem plačevala 30 let, in zdravstveno zavarovanje.Če si kdo želi na dva meseca obiskati Rdeči križ, naj izvoli. Od kile sladkorja, dveh litrov olja, kisa, makaronov, zdroba in riža ne moreš živeti. Vse drugo je moj transfer. Znajdi se kakor veš in znaš. In se. Našla sem toliko priložnostnega dela, da se mi računi izidejo. Delovne navade imam še kako razvite in ohranjene, takoj jutri grem lahko v službo. A službe ni seveda. Takšne za minimalca tudi jaz ne iščem. Zakaj ne? Zato, ker je to premalo za moje preživetje. Kako naj ljudje preživimo z manj, kot potrebujemo za osnovno življenje? Po službi nimaš več niti časa niti energije, da bi še kako drugače kaj zaslužil. Če hodiš v službo, je življenje dražje. Kar naprej je treba nekaj kupovati, oblačila, obutev, malico, kozmetiko, prevoz. Če si doma, je res dražje ogrevanje, se pa da s hrano prišparati, in vse prej našteto ni potrebno kupovati. Nisem si sama izbrala tega, samo sprejemam in rešujem stanje, v katerem sem se znašla.

Lastniki večine svetovnega premoženja, ki se bašejo z delom revežem so zadovoljni, da se majhni ljudje kregajo med seboj kdo je lenuh in kdo ne, saj ob tem pozabljajo resnične lenuhe, ki si niso zaslužili lastništva nad večino lastnine. Avtorici svetujem, da pogleda ven iz svoje zlate kletke in naj svojega nezadovoljstva s službo ne prevrača na tiste, ki so prisiljeni požreti svoj ponos in iti na Karitas po makarone. Slaba informiranost škodi ljudem. Ali veš kako skromna je socialna podpora, maksimalno 260 evrov znaša. Ali lahko preživiš s tem denarjem? Danes je tako značilno za ljudi, ki se ne znajo postaviti v kožo drugega, da označijo brezposelne za lenuhe. Avtorica, svetujem ti da zamenjaš službo, če ti ob vseh 650 razpisanih delovnih mestih uspe. Pazi, konkurenca je huda, izobraženi ljudje in ti, ki imaš verjetno le srednjo ekonomsko šolo boš seveda med vsemi 300 prošnjami zagotovo uspela.

TI si tako napisala, kot bi jaz. Škoda, ker se ne poznava. Bi bili dobri prijateljici. Verjetno si iz čisto drugega konca SLO.
Želim ti vse dobro in da se ti izpolnijo želje!

Prav imaš se podpišem tu spodaj..če bi socialo ukinili, bi se vsem kadilo izpod riti…zdaj se pa kadi iz kavča ko visijo pred televizorji…
Če bi bil kdo lačen bi tudi pred blokom na gredici vsadil krompir…vse je zarščeno, vsi nekaj bi..loti se pa noben nič…samo TV in socialna pomoč pa včasih še paket hrane na RK
VSE BI UKINIL SAMO RES TISTIM KI NE MOREJO BI PUSTIL..MA TAKIH JE MALO…V GLAVNEM SO VSI LENUHI

New Report

Close