Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vprašanje za YO_

vprašanje za YO_

v temi o raku debelega črevesja z metastazami na jetrih sem prebrala, da imaš tudi ti nekoga takega v družini.

ker sem tudi jaz na istem, te bi želela vprašati kako je kaj s to osebo? koliko časa že poteka bitka z rakom?

upam, da ne zameriš…

Kaj če bi se ti registrirala in tako osebna vprašanja postavljala na ZS?!
Eni imate pa res odpeljane.

Lahko mi pišeš na privat ali na mail.

p.s. Seveda kaj okoli prehrane, o samem poteku bolezni pa ne bom pisala.

ti bi poslala mail. samo povej prosim na katerega ti lahko pišem. v profilu imaš namreč skritega.

Brez zamere, ampak taki mi gredo na živce. zakaj mora Yo javno obelodaniti svoj mail? Če ti njo rabiš, se registriraj in pošlji sporočilo. Lahko pa ti napišeš svoj mail, pa da ti Yo piše.

meni se pa zdi ravno obratno. poleg tega je tudi sama napisala, naj ji pišem, domnevam pa, da ima za forume sekundarni mail. se mi zdi, da kar večina to prakticira…

sicer pa, yo_, mene ne zanimajo vse podrobnosti zdravljenja. zanima me pa ali je bitka “uspešna”, ali omogoča eno normalno kvaliteto življenja ali ne.

lahko pa našišeš kaj o prehranjevalnem režimu. bo gotovo dobrodošlo tudi še komu drugemu, ki se bori. takim je vsak nasvet dobrodošel. jaz že vem.

Prosim, registriraj se, pa boš lahko YO poslala zasebno sporočilo.

Težko je kar razlagati te stvari takole na forumu, ko se vsak drugi obregne in spljuva.

eh, dajte no. Kaj pa je to tako skrivnostnega, če nekdo napiše na splošno, kako se oseba, ki jo pozna, odziva na zdravljenje, kakšno kvaliteto življenja ima in ali je ves čas na zdravljenjih, operacijah ipd. Konec koncev bi to zanimalo še marsikoga. Pa saj se ne izdaja osebnih podatkov bolnikov, no.

Jaz bi o sebi, če bi bila bolna za rakom, rade volje pisala tukaj tudi pod svojim pravim imenom. Kaj pa takega napišem, če povem, kako je bolezen potekala. Ahhhh, toliko skrivnostnosti je pa res brez veze.

Avtorica, pojdi na forum bolnikov za rakom, tam jih veliko pod lastnim imenom piše, kako so se spopadali z boleznijo. Nimajo nobenih skrivnosti, radi pa pomagajo.

:-O

ojej, saj ne sprašujem iz radovednosti in želje naslanjanja, temveč iščem ljudi s podobnimi izkušnjami, ker me zanima al se bomo stegnil al ne, pismo! pa takih ljudi z izkušnjami ne najdem! na forumu kako živeti z rakom niso ljudje ravno aktivni, tukaj se pa veliko ljudi obrne.

jaz brez težav napišem vse tukaj o celi kalvariji, če bo le komu pomagala! rak ni top skrivnost, ni tabu tema. postaja kronična bolezen.

Yo o tem noče pisati, kaj tukaj ni jasno?

Glej, če bi se moja mama borila s to boleznijo, pa bi ti razpravljala ali “se bomo stegnili ali ne”, s teboj ne bi želela imeti opravka.
Drugače pa ja, TI si tista, ki bi morala objaviti svoj e-mail, če karkoli želiš od drugih.

Žalosti me, ko vidim, take odgovore na prošnjo po nasvetu, pomoči sploh ko se gre za bolezen s katero bo kmalu soočen vsaj vsak drugi. Namesto, da bi si med seboj pomagali, si delili izkušnje, nasvete, se bodrili in pomagali, se skupaj borili. Borba je lažja, če imaš okrog sebe ljudi, ki so pripravljeni vsaj prisluhniti in mogoče podeliti svojo izkušnjo bodisi glede počutja, prehrane, zdravil.

Tukaj pa samo kockanje, kdo bo pustil mail, kdo ne bo, kdo bo pazil, da ja ne bo komu kaj rpeveč povedal in mu s tem pomagal.

Tudi ti draga Yo, če imate izkušnjo z rakom v družini, bi morali najbolj vedeti, da je o teh stvareh treba govoriti glasno, opominjati ljudi naj bodo previdni. Ne govorim, da bi morali povedati stvari, ki se vam zdijo preveč intimne. Čeprav, ko je enkrat rak na poti, intimnosti žal ni več.

Spoštovana avtorica, sama imam že več izkušenj z rakom in težkimi borbami. Glede RDČ pa tako, odvisno od vsakega posameznika, nekomu zadostuje operacija, drugemu zadeve uidejo in se pojavijo metastaze na jetrih, pljučih. Poznam posameznika, ki so mu prvotno že odkrili metastaze na jetrih, pred leti se je pojavilo tudi na pljučih, s pomočjo operacije in kemoterapij ter močne volje je še vedno med nami in živi kvalitetno življenje z občasnimi postanki na onkologiji. Tako da samo pogumno!

Želim vam vse dobro, vsem!

No, jaz se iz debate umikam, ker o tem ali se bo moja mama “stegnila” ali ne pač ne mislim razpravljati.

Jaz mislim, da ima vsak pravico sam odločati o tem, koliko svojega zasebnega življenja deli z drugimi. Predvsem pa, koliko zasebnosti svojca je pripravljen deliti.

Yo se je ponudila, da nekatere stvari deli v zasebnem sporočilu. Če s tem niste zadovoljni, pa nič. Lahko greste na drug forum, ki je omenjen zgoraj, in tam predebatirate mnenja in izkušnje.

žalostime1234 – se ne bi mogla bolj strinjati. ob tem lahko še povem, da je današnja kontrola pokazala, da so metastaze “IZGINILE”. ŠOKIRANA IN VESELA! KAKO JE TO MOŽNO?? KAKO? KAM SO IZGINILE? TRI PREISKAVE (UZ, CT, PCT) SO JIH POKAZALE! KJE SO??? NI JIH!!!!! mislim, da se bom še naprej posluževala moje alterntivne metode, ki sem jo kombinirala z uradno medicino. mogoče pa le dobim to vojno 🙂 mene ne zanimajo bitke, zanima me vojna.

yo_ veš, ne rabiš bit užaljena, jaz sem prepričana, da tvoja mama ne bi imela nič proti, če bi povedala ali njej pa kaj pomaga! mi, onkološki bolniki že vemo zakaj… dokler nimaš raka sam v sebi, to težko razumeš. nenazadnje je tudi meni očitno nekaj pomagalo. lahko sem egoist in ti ne povem kaj je pomagalo meni! mogoče bi to rešilo življenje tudi tvoji mami!

New Report

Close