Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za tiste, ki iščete službo – EMIRATES!

Za tiste, ki iščete službo – EMIRATES!

Gre kdo na open day-dan odprtih vrat letalske družbe Emirates? 7.12 bo v Ljubljani za tiste, ki ičete službo iskali bodo pa za cabin crew-stevardese. Sama sem nekaj let bila že za Qatar Airways, nas je bilo preko 100 na open day-u sem bila izbrana med zadnjih 23 pisali smo še test angleški, sicer zelo dobro govorim angleško pa žal nisem prišla potem še med 10. V zadnjem krogu so pa potem izbrali samo 2 ki sta dejansko dobili delo. Te razgovori so super težki, skratka če kdo gre jaz bom šla si lahko izmenjamo kakšne informacije, vseeno je pa dobra izkušnja, se vidimo v Lj:)

Tu je pa še link kjer si lahko preberete kaj potrebujete:
http://www.mojedelo.com/dan-odprtih-vrat-za-letalsko-osebje-ljubljana/d-122182?pos=8&rid=53

kje pa bo ta dan odprtih vrat – točno lokacija?

sem že našla, hvala za info!

Samo za tiste s fakultetno izobrazbo in 1 do 3 leta delovnih izkusenj. Seveda, delovne izkusnje kot stevardesa rasejo v vsakem grmu 🙁

Daj bod tiho kura monasta!!

Daj bod tiho kura monasta!![/quote]

? Ženska, ti imaš probleme………..

Daj bod tiho kura monasta!![/quote]

? Ženska, ti imaš probleme………..[/quote]

TO so ZAHTEVANI pogoji:
Zahteve
• Stari ste najmanj 21 let
• Z iztegom roke dosežete najmanj 212 cm (če stojite na prstih), da bi dosegli zasilno opremo na vseh letalih
• Imate visoko stopnjo izobrazbe in dobre spretnosti reševanja problemov
• Tekoče govorite in pišete v angleškem jeziku (zaželeno je tudi znanje drugih jezikov)
• Ste zdravstveno sposobni opravljati delo kabinskega osebja
• Imate pozitiven odnos in sposobnost zagotavljanja odličnih storitev v skupinskem okolju in veselje do dela z ljudmi različnih kultur

Kaj pa portal “moje delo” napiše zdraven je pa irelevantno !!
Očitno si ti tista, ki imaš probleme…………………………………………….

Gre kdo na open day-dan odprtih vrat letalske družbe Emirates? 7.12 bo v Ljubljani za tiste, ki ičete službo iskali bodo pa za cabin crew-stevardese. Sama sem nekaj let bila že za Qatar Airways, nas je bilo preko 100 na open day-u sem bila izbrana med zadnjih 23 pisali smo še test angleški, sicer zelo dobro govorim angleško pa žal nisem prišla potem še med 10. V zadnjem krogu so pa potem izbrali samo 2 ki sta dejansko dobili delo. Te razgovori so super težki, skratka če kdo gre jaz bom šla si lahko izmenjamo kakšne informacije, vseeno je pa dobra izkušnja, se vidimo v Lj:)

Tu je pa še link kjer si lahko preberete kaj potrebujete:
http://www.mojedelo.com/dan-odprtih-vrat-za-letalsko-osebje-ljubljana/d-122182?pos=8&rid=53%5B/quote%5D

Ti, ki imap izkušnje.
Ali je visoka šola res pogoj? Se da tudi s srednjo priti zraven?
Sicer imam brezhibno znanje angleškega jezika, sem urejen, delaven, zelo razgledan in inteligenten, šole pa nisem končal.
Mi je pa to sanjska služba.

Daj bod tiho kura monasta!![/quote]

Glej no kdo se oglaša 😀

Ti jaz napišem, katere narodnosti streženega letalskega osebja so najbolj zastopane in zaželene pri Emirates, pa ti bo tkoj jasno: Filipinke, Tajke, Aziatke, ker znajo naredit prijazno faco vedno, tudi ko jim kak potnik živce pije ( zadnjič eden na Emirates ni šljivil 5 posto, jih je zajebaval, ko ni hotel ugasnit svojega telefona, kompa, ni hotel vzravnat stola, so mu iz rok skoraj pulili stvari, o ša ignorantsko, še potniki so se zgražali in zabavali obenem – samo zato, ker za s sedeža za Senatorej – prva vrsta takoj za steno, niso hoteli preselit v poslovni razred, ker ni bilo potrebe po tistem sedežu, ker ni bilo otroka, ki bi rabil posteljico, ker na tisto steno obesijo posteljice – skratka tud take ignoratntske potnike imaš, ki se imajo za bog i batino za tistih 450 eur v ekonomskem razredu, kolikor stane npr. karta), pa potem so vodje kakšne Britanke in Avstralke z daljšim stažem in letalno kilometrino za prvi in drugi poslovni razred, za ekonomski raja klas pa Romunke, Bolgarke, Slovakinje, Poljakinje, ker so za tretjino cenejša delovna sila, kot ostale. In ja, dosti raje imajo “fantke” za letalsko strežno osebje, ki se imajo radi med seboj dobesedno v pravem pomenu besede, kot dekleta. Ker v stresu bolje funkcionirajo med seboj, kot pa babe, ki jih po pogledih vidiš, kako se med seboj ne morejo 🙂 Veliko letim, pa marsikaj opazim, tudi pri Emirates 🙂 In delat na Emirates je takole: garaš ko mula, kot po tekočem traku, sploh na A380 avionih, ker imajp večino samo te, kjer moraš fejst plunt v roke in se pretegnit, da sfolgaš vse, dostikrat jim nasmešek dol pade in so arogantni, ker so tudi potniki nemogoči.

Na Emirates je med osebjem veliko Slovanov, tudi iz bivših Jugo republik. Garaš pa toliko kot na drugih letih. Na daljših relacijah (tut večji avioni), moraš hitro spedenat, malice, kosilo, brisačke, vode, kavo, pijačke, dekce, slušalke, pobarvanke in igrače za otroke, wc, štacuno, vmes si po več ur frej. Pred pristankom vse pobereš za pranje, to je to. Vsi so nasmejani, KER MORAJO BIT! Razen kakšna na novo, ki pozabi na to pravilo številka ena!
Tko da punce, fanjte….pejte!!

DVOJINA JE ZAKON!

vec info:
http://www.cabincrew.com/forums/category/middle-east-airlines-forum/22/1

Drugace pa: srednja sola zadostuje.

Nasvet: Na Open Day-u se ne mecite ven. Iscejo teamworkerje, ne pa leaderje oz. leaderje izlocijo. Cim vec se smehljajte in se strinjajte z mnenjem vecine (vaje potekajo v skupinah).

Vso sreco zelim!

ampak se prijavi. Najslabše kar te lahko doleti je, da ti rečejo ne. Srednja je dovolj. Telesna višina je bolj pomembna in komunikativnost.

Ojla matheo_29 sorry za zapozneli post, v bistvu če greš počekirati še na njihovo Emirate stran piše da je najmanj kar imaš lahko V. stopnja torej srednja šola. Na net-u je še veliko forumov od Emirates in Qatar kjer si ljudje izmenjujejo izkušnje. V bistvu je tako da človek sploh ne ve kaj recimo rabi da te vzamejo na koncu ker moraš imeti kar srečo. Meni je ta razgovor kot neka druga varianta, imam sorodnike v Kanadi in bom verjetno tja odšla spomladi, in iskati službo tam.

Forumi ki jih lahko pogledaš kaj moraš prinesti na Open Day, kako moraš biti oblečen, kaj se piše zahteva na Assessment day-u itd..si lahko pogledaš na teh forumih:

http://www.cabincrew.com/forums/emirates-cabin-crew-open-day-advice/213921/1
http://www.cabincrew.com/forums/emirates-assessment-day-and-interview-what-to-do/172572/1

Drugače je pa tako na Open Day je tako, ker Qatar ima enako kot Emirates, prideš v business obleki ženske v tri-četrt krilu, bela bluza, črni blazer, lasje speti, decenten make up, črne petke(ne pevisoke), lahko tudi rdeča šminka(ker Emirates nosijo rdečo). Moški enako business suit, urejen videz, oboji s pripravljenim angleškim cv-jem, spremnim pismom, eno full-length sliko profesionalno pri fotograju si jo naredi, in eno sliko iz pasuša še rabiš. In to je to na Open Dayu imajo oni običajno predstavitev firme pač dosti stvari olepšujejo kako in kaj so oni dobri, super plača itd…precej napihnjeno. Na koncu oddaš cv in slike se ti malce ogledajo, potem popoldne me je pa ena rekrutorka poklicala če pridem na assessment day naslednji dan. Tisti ki smo prejeli klic smo bili sprejeti dalje tisti ki ne opdadejo tako so nam rekli, v glavnem naslednji dan sem prišla nas je bilo 23 samih žensk nobenega fanta žal. Slišala sem da večinoma moških toliko ne sprejemajo, oz. v mejah baje pri Emirates sedaj bolj sprejemajo le tipe ki govorijo nemško, arabsko in mandarinščino ne vem točno no. Skratka potem smo pisali angleški test + esej, zmerili so nam še višino, vprašajo te če imaš kakšen tatoo(tisti ki imajo vidne na rokah, zapestju, prstih takoj odpadejo), brazgotine vidne. V glavnem po testu so izmed 23 izbrali samo 10, jaz žal nisem bila med njimi, čeprav tudi jaz govorim tekoče angleško. No potem je teh 10 imelo po skupinah neke naloge(to si preberi na forumu kaj točno imajo), na koncu sem od ene izvedela da sta službo in usposabljanje to je bilo v Dohi za Qatar firmo samo 2 punci. Skratka Qatar ima skoraj identično kot Emirates. Jaz grem še enkrat malo za foro:) da vidim koliko daleč bom prišla pri njih, samo kot rečeno ni mi pa to ravno dream job bolj ciljam na Kanado:)

New Report

Close