Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek po čem naj dojenček plazi

po čem naj dojenček plazi

pozdravljeni vsi skupaj,

mene zanima kaj imate po tleh, da lahko dojenček plazi, se kobaca…. pa da se tudi lahko očisti. pri prvemu otroku smo imeli puzle, pa se je potem nekaj govorilo o škodljivosti le-teh in smo vse vrgli stran. zdaj pa razmišljam da bi dala ene dve telovadni blazini skupaj, pa upam da ne bi bilo prehladno.

kaj imate oz. ste imeli po tleh ko je dojenček začel kobacat?

hvala in lep dan vsem skupaj

Smo imeli puzzle.Tiste,ki so bile škodljive so itak umaknili iz prodaje.Če te skrbi pa jih lahko daš za par dni na zrak,da se prezračijo.Pri znanki pa so imeli airex blazino,ki je tudi zelo super.


Tla smo imeli in čisto nič drugega 🙂

Jaz sem kar na tla odejo (koc) preložila in čez rjuho dala, ker je ta mala pogosto malo bruhnila in je bilo treba ves čas menjavat rjuho in prat.

kok mate pa ve pridne dojenčke
moji niso sam po npr. tepihu plazil, ampak vse povsod okoli

Deko na tleh.

Airex blazina. Ko se je začel dvigovati, sem jo položila k sedežni, tako da je bila le-ta z 2 strani. Na odprto stran pa sem postavila tabure in kakšen stol in se je veselo vstajal in padal na mehko blazino na ritko.

Seveda,tudi moj bi se lahko,če ne bi pod vsakimi vrati pihal.Zato se je večinoma plazila samo v dnevnem prostoru,ker po hodniku in kuhinji nisem dovolila,da se ne prehladi.Sicer pa ko se je enkrat postavila na noge,plazenje ni bilo več zanimivo.Lp

Povsod, sem redno brisala. Od začetka, ko še ji ni šlo sem jo občasno zadržala na armaflexu (ogromnem) pokritem z deko.

Eden se ni nikoli naučil plaziti.

Vsak dan obrisi po tleh pa ne kompliciraj. Predvidevam da sredi novembra nimas nagega otroka v stanovanju torej ne vem zakaj bi mu bilo mrzlo?? Termo kvalitetne zabice z bremzicami po kolenckih in narti, bodi plus pulovercek pa ga nima kaj zebsti ce je v gibanju nonstop ko plazi. Vsaj moja je zacela kmalu cmihat ker ji je postalo vroce. Je pa res da imamo po tleh povsod parket (razen v kopalnici kjer pa se itak ne plazi), tiste ki imate ploscice pa bo treba dat kak tepih. Pa tista ki je pihalo pod vrati – a imas meter v visino dvignjene od podna da je bila taksna burja da se lahko otrok prehladi al kaj??

Ničesar posebej nimam po tleh. Ploščice in parket, pa malo debelejše hlače ima oblečene. Leze pa tko najraje med nogami in po mizo.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Mi smo pri prvem dobili airex blazino na recept, ker je hodil na fizioterapijo. Pri drugemu dojenčku pa ta blazina ni prišla kaj hudo v poštev, ker čim se je začela plaziti, jo je bilo takoj oz. jo je še po celem stanovanju 🙂

Moji so se plazili po kolenih, v stanovanju pa zunaj tudi.

A po kolenih mislis po vseh 4, ali samo po kolenih.
Sprasujem, ker se nas 11 mesecnik ze skoraj 2 meseca samo po kolenih prevaza in me skrbi, ker mu gre tako dobro in je zelo hiter, da se mu sploh ni v interesu dvignit na noge.
Ob sedezni hodi ze dolgo, drugace pa on pici in ima ze cisto poribsana kolena 😉
Prosim povejte mi je to kaj cudnega ali veliko otrok tako “hodi”.

Mi nimamo po tleh nič, plazi povsod, tudi v mačji wc je že skoraj zlezla. Tli ne perem vsak dan, sesam pa.

Dokler je otrok še ne pretirano mobilen, je ok pravzaprav karkoli, potem pa itak gre povsod (ga ne moreš zadržat). So pa pri nas še vedno v uporabi tatami blazine – super tudi za kasneje (celo lego kocke lahko zlagaš gor, tudi kakšne lesene – je dovolj trdo, vseeno pa topleje in mehkeje kot na golih tleh).
http://sud.si/oprema_za_borilne_vescine/tatami_blazine_puzzle/

Pri vseh otrocih kjer sem bil zraven… nič. Plazili so se po tleh, kjer jim je bilo pač všeč.
Vsaj prah je bil povsod pobrisan…

Sicer pa še slovnična pripomba; plaziti SE…

Daš mu na podlakti in kolenčka une drsalne krpe, pa ti lepo parket zbiksa….

Pr nam se je po tleh plazila. Samo smo imeli zelo pobrisano in smo redno pomivali. Je pa problem če nimaš časa čistit tal vsak dan, ker po forumih visiš, takim pa zmanjka cajta. No men je mal mož pomagal in je en dan on čistil drug dan pa jaz. Ampak smo že dobri zdej je že kar nekaj let od tega in je shodila in zna štalo nardit že kje drugje.
Čau in lep pozdrav !

By the way; a si že slišala za Ringarajo ? Jestsem bla tam vseskoz k je bla še plazeče bitje in med norce tle sploh nisem zahajala ? Se mi zdi da je en kup čudnga folka tle gor.

otrok SE plazi, ok?
Še odgovor: volneni tapison, preproga, puzzle, linolej.

Tli? Upam, da si samo narobe napisala, ker drugače…?!?

Tli? Upam, da si samo narobe napisala, ker drugače…?!?[/quote]

Ker drugače kaj?! Naj ti bo – tal.

Naša se je plazila kar lepo po tleh. Ko je postalo hladneje, smo jo bolj oblekli, na nogice pa dali usnjene copatke.

Včasih so bili dojenčki v stajicah in prav je bilo tako. Ne odobravam tega, da se dojenčki z rokicami plazijo po tleh. Tudi, če kar naprej brišete, tla so umazana, saj se po tleh hodi. V stanovanjih to ni tak problem, večji problem je tam, kjer je direkten vhod. Dojenčki še nimajo razvitega imunskega sistema, zato so bolj občutljivi za vse viruse in bakterije. Če se plazijo, tudi pozneje shodijo. V stajici se lahko dojenček igra, lahko sedi, stoji, naredi par korakov, ko je utrujen, se lahko uleže.
Ne odobravam tega, da bi bil dojenček cele ure v stajici, ne odobravam pa tudi tega, da se otrok povsod plazi po tleh, pobriše ves prah in povrh vsega mama ne more niti v WC, medtem ko v stajici ga lahko brez skrbiš pustiš nekaj minut.

:-)) No, tle si ga pa pobiksala. Najbrž si res še stara šola.:-)) Otrok ne bo nič kasneje shodil, se bo pa naučil lepše (manj boleče) padati, hkrati pa bo vstajal ob različnih predmetih, na različnih površinah,…skratka – to je vsekakor bolje za njegov razvoj, kot pa če se ne plazi oz. ne kobaca (to imamo najbrž vsi v mislih). Ravno tako kot je bolje, da otroka ne vodiš za roke (tako kot se je včasih – pa so potem padali kot klade, ker niso vedeli, da so roke tudi za to, da preprečiš udarec v glavo (in ne za to,da te starši držijo zanje, ti pa potem hodiš kot superman 🙂 ) Glede čistoče – ni treba pretiravat. 🙂 Stajica pa – hm, bolj ali manj neuporabna oz. zelo uporabna samo za čas, ko greš na wc. Ampak jaz sem za to imela posteljico.

New Report

Close