Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so to lahko prvi znaki nosečnosti??

Ali so to lahko prvi znaki nosečnosti??

Pozdravljeni,

otroka sicer ne načrtujeva, seksava pa z metodo umika. Menstruacijo pričakujem naslednji teden v torek ali sredo, zato nosečniškega testa nisem delala.

Zadnji teden se počutim zelo utrujeno, prsi se mi zdijo povečane in so na dotik boleče, imam nekoliko povišano temperaturo (okoli 37,2 do 37,5), več čas me po malem sili na bruhanje-vendar ne bruham (nekakšen občutek slabosti) in v trebuhu me črviči, pa zdi se mi, da imam nekoliko povečan apetit.

A je to samo kakšna blažja oblika trebušne gripe ali so lahko to tudi prvi znaki nosečnosti? Hvala vsem za odgovore in pomoč.

miljavženkrat napisano
o nosečnosti se ne ugiba. nosečnost se ugotavlja, ko menstruacija izostane, s testom.

vse ostalo je nakladanje.

Pozabila sem še napisati, da sem tudi nekoliko omotična in da uriniram še pogosteje kot ponavadi (dejansko vsako uro).

@Ni kristalne krogle: hvala za vaš odgovor, ampak sem napisala, da menstruacijo pričakujem v naslednjem tednu, zato tudi testa do zdaj nisem opravljala.

“Metoda umika” ni nobena metoda kontracepcije.

Moj prvi znak pri obeh nosečnostih so bile boleče prsi. In to veliko prej, kot so se pokazali drugi znaki. Tako da jaz mislim … čestitke.


point mojega zapisa je bil, da preden se naročiš na splav ali mogoče začneš kupovat cotke počakaj še en teden in naredi test.

Ne moremo govoriti o znakih nosečnosti, če imaš še nekaj dni do menstruacije. O znakih nosečnosti lahko govorimo, ko bi menstruacija morala priti in je še ni (v približno enem tednu). Znaki nosečnosti:

– slabost in bruhanje (predvsem zjutraj na tešče)
– povečane in občutljive prsi
– pogosto uriniranje
– menstruacije ni

No, vsaj tako je bilo pri meni. Simptome, ki jih navajaš, se lahko pojavljajo tudi pri utrujenosti, trebušni gripi… Počakaj še nekaj dni. Srečno in veliko dobrega počutja ti želim!

Ovulacija je načeloma na sredini cikla in to pomeni približno 2 tedna pred naslednjo M.
Samo med ovulacijo je mogoče zanositi.
Od oploditve jajčeca do vgnezditve traja še 6-9 dni.

Torej ob povprečnem dogajanju zdajle tudi če si zanosila, še ne moreš imeti nosečniških znakov (še posebej pa ne že cel teden) in se te loteva nekaj drugega.

A si šla prebrati kakšni so znaki in sedaj se ti zdi da jih imaš? Meni se je to večkrat zgodilo, da sem šla brati kakšni so znaki potem pa sem kmalu vse te znake že imela. 🙂
No če si noseča, vseeno čestitam, zdi se mi pa malo prekmalu za znake.

Jaz sem ravno na začetku (spet a upam da tokrat uspe). Približno 5 dni mi zamuja, test je nosečnost potrdil, od znakov pa razen zelo napihnjenega trebuha nič. Aja pa utrujenost – to pa je že serijsko zadnje mesece pri tako malo spanja.

Ne morem verjeti, da ženske tako malo vedo o delovanju svojega telesa.

Ja metoda pa res je, samo zanesljiva ni toliko kot druge

Ja, lahko si noseča in si pač prejšnjič imela menstruacijo (ko je naj ne bi bilo).

kaj hočeš povedat?

Ravnokar sem želela to napisati….prejšnjo menstruacijo sem dobila 22 dni od še prejšnje (ponavadi imam ciklus 29 do 33 dni) in trajala je samo 3 dni (ponavadi 7 dni).

Sicer pa poznam trenutno 4 noseče ženske, dve od treh sta imele eno menstruacijo normalno (pa čeprav sta bili takrat že noseči), ena izmed njih pa je imela celo dve menstruaciji še povsem normalno.

Ravnokar sem želela to napisati….prejšnjo menstruacijo sem dobila 22 dni od še prejšnje (ponavadi imam ciklus 29 do 33 dni) in trajala je samo 3 dni (ponavadi 7 dni).

Sicer pa poznam trenutno 4 noseče ženske, dve od treh sta imele eno menstruacijo normalno (pa čeprav sta bili takrat že noseči), ena izmed njih pa je imela celo dve menstruaciji še povsem normalno.[/quote]
če pa sumiš, da prejšnja menstruacija ni bila menstruacija ampak vgnezditvena krvavitev, pa ni nobene ovire, da ne bi šla delat testa takoj. ker v tem primeru pa bi ti test moral pokazat že več kot močen plus.

Jaz imam včasih vse te znake, ki pa napovedujejo skorajšnjo menstruacijo.

Ravnokar sem želela to napisati….prejšnjo menstruacijo sem dobila 22 dni od še prejšnje (ponavadi imam ciklus 29 do 33 dni) in trajala je samo 3 dni (ponavadi 7 dni).

Sicer pa poznam trenutno 4 noseče ženske, dve od treh sta imele eno menstruacijo normalno (pa čeprav sta bili takrat že noseči), ena izmed njih pa je imela celo dve menstruaciji še povsem normalno.[/quote]
če pa sumiš, da prejšnja menstruacija ni bila menstruacija ampak vgnezditvena krvavitev, pa ni nobene ovire, da ne bi šla delat testa takoj. ker v tem primeru pa bi ti test moral pokazat že več kot močen plus.[/quote]

Do pojava zgoraj naštetih znakov nisem sumila ničesar. Nosečnosti ne načrtujem in sem pač mislila, da sem dobila menstruacijo nekoliko prej.

evo, dr. pušenjak ravno danes spet piše:

Jih ti nisi imela nikoli prej? Pred testom? Jaz sem jih. Podobne avtoričinim….par dni pred menstruacijo.
Vse skupaj je seveda lahko tudi viroza, trebušna reč… v torek kupi test in boš videla.

Jih ti nisi imela nikoli prej? Pred testom? Jaz sem jih. Podobne avtoričinim….par dni pred menstruacijo.
Vse skupaj je seveda lahko tudi viroza, trebušna reč… v torek kupi test in boš videla.[/quote]

Par dni pred menstruacijo je nekaj drugega … avtorica pa v prvem postu pravi, da menstruacijo pričakuje naslednji teden, take znake pa ima že en teden..

Pri virozi pa res niso prsi povečane in občutljive na dotik.
Nosečnost je možna, ampak jaz bi šla na tvojem mestu v lekarno po test.


ah, viroza lahko poslabša pms sindrom, pri katerem so prsi občutljive na dotik. tako da.. vse je možno

Teorija je v glavnem ena (s par odstopanji), v praksi je pa marsikaj mogoče. Imajo tudi teste, ki pokažejo že par dni pred menstruacijo.

kaj hočeš povedat?[/quote]

Da je res možno, da je noseča in prejšnja menstruacija ni bila menstruacija ampak pač neka krvavitev, mogoče vgnezditvena. Če je tako, bo test itak pozitiven, nosečnost pa nekje 6.-7. tednov.

Jaz bi mogla dobit menstruacijo že pred 6-imi dnevi, pa je še nimam. Počutim se čisto normalno. Menstruacije še nimam in se bojim da sem noseča.

New Report

Close