Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NOVA socialna zakonodaja…Otroški dodatek

NOVA socialna zakonodaja…Otroški dodatek

Pozdrav!

Najprej pojasnilo, ker sem na zelo nestrpnem forumu, predno skočite nekatere v luft!
Ga NE dobivam…NIKOLI ga pri treh otrocih nisem in tudi zdaj ga verjetno ne bom me pa vseeno zanima in zato vprašanje…

Je res, da se bo po novi socialni zakonodaji, pri izračunavanju otroškega dodatka ( pri državnih štipendijah in pri vlogi za znižanje plačila vrtca VEM, da se to ne bo upoštevalo ) NE bo upošteval stanovanjski ( izključno le ta, ki je namenjen za reševanje stanovanjskega problema, gradnji, za stanovanje v katerem družina živi ) kredit? To se naj ne bi štelo v premoženje družine? Je res?? Ker kar verjeti ne morem, da bi naša vlada tak zakon potrdila…
Pa še nekaj sem mimogrede slišala in ne vem če je res….Bodo pri izračunavanju res po novem upoštevali dejansko, tekoče finančno stanje družine in ne več za eno leto nazaj?

Saj vem, da bi bilo najbolj merodajno poklicati na CSD, pa jih nočem morit s takimi vprašanji, ki bodo sigurno v prihodnosti še velikokrat razložena. Tule se pa vedno takoj kaj izve in zato vas prosim za kakšno preverjeno info.

Hvala in LP

To za stanovanjski sem slišala in se ne bo upošteval, je bilo danes na oddaji Dobro jutro, za ostalo pa ne vem….

Kredit se ni še nikoli upošteval pri teh izračunih, razen v posameznih občinah so sprejeli odlok, da se upošteva pri plačevanju vrtca. Poudarjam, to je bilo na ravni občine, ne države.

Tekoče stanje bodo upoštevali pri padcu dohodkov, ne tako kot zdaj, ko to ni dovolj velika sprememba za nov izračun.

nova
Uredništvo priporoča

mama ena, naj vprašam drugače, mogoče malo bolj jasno…

Nam se je kredit VEDNO štel k premoženju…Niso ga odšteli in nam potem računali pravice pri plačilu vrca in otroškega dodatka…To je bil pač naš dohodek in prav nikogar ni zanimalo, da mi tega denarja ne vidimo, ker plačujemo stanovanjski kredit za hišo…Ja, nekatere, vendar redke občine so to upoštevale, vendar le pri plačilu vrtca ( Ljubljana je že ena takih, ampak pod pogoji, da imaš stalno prebivališče v Lj, si tam zaposlen… )

Zanima me ali bodo zdaj tudi pri izračunu otroškega dodatka Stanovanjski kredit odšteli in upoštevali samo tisto REALNO vsoto, ki jo dobiš na račun? Tako naj bi jaz to razumela…Mogoče pa narobe razumem zato sprašujem…

Hvala in lp

mam ena ti je povedala vse prav, jaz pa dodajam še tole. ČE do sedaj niste prejemali OD, ga sigurno ne boste po novem, saj so cenzusi RES zelo nizki.

Mi smo jih dve leti nazaj izgubili. Prav tako subvencijo za plačilo vrtca za 2. otroka, dodatek za velike družine, subvencijo za reševanje 1. stanvanjskega problema, obema grozi nižanje plače, kmalu bomo imeli še novi nepremičnnski davek,….

Juhuuuu,….prav v fajn državi živimo,…..delamo samo še za stroške in hrano! Beda!

Kredit se ni nikoli upošteval, kar je prav, saj so to transferji namenjeni otrokom revnih staršev.

Kredit se ni nikoli odšteval od prihodkov (ti sicer pišeš obratno, a menim, da imaš v mislih to – da se vam pač ne odšteva), tako kot nikomur v tej državi. Enako ostaja v prihodnje. Torej, tvoja neto plača ne glede na morebitne kredite.
Meni je to popolnoma logično. Ko praviš, da tega denarja ne vidite … jaz večine denarja ne vidim, ker zelo malo plačujem z gotovino in imam veliko položnic na trajnik.
Recimo, da ti dam prav, da bi se kredit moral upoštevati. Hm. Kako si pa to predstavljaš v praksi? Razlika je, ali imaš kredit za hišo, vredno pol milijona, ali za enosobno stanovanje v vrednosti 30.000 evrov, toliko kot še za las zmoreš poravnavati obveznosti.

zanimivo, kredit se ni upošteval, danes pa je strokovnjakinja iz CSD govorila drugače in zatrdila da temu ne bo več tako z novim zakonom (Danes zjutraj, oddaja Dobro juto na TVS 1)

Želim ti, da bi bila nekoč v prihodnosti srečna dobitnica OD, ker toliko, kot gre pa tebi ta drobiž v nos, je pa že prav grdo. A misliš, da tisti na minimalcu ne bi raje imeli najmanj 600 evrov po glavi namesto 200?

Hm.
Nikoli se ni upošteval – morda je hotela poudariti, da se v prihodnje tudi pri vrtcih ne bo več smel?

http://data.si/blog/2013/10/07/kaj-nam-prinasa-nova-socialna-zakonodaja/[/url]

http://www.rtvslo.si/slovenija/nova-socialna-zakonodaja-za-vec-pomoci-najbolj-ogrozenim/321848

Ah, sintaksa.

Torej sprašujemo se, ali se bo pri izračunavanju cenzusa upoštevalo, da nekdo plačuje stanovanjski kredit? Jaz sem vprašanje avtorice razumela ravno obratno in tako ga je tudi postavila – da se ne bo upošteval.
Zgleda, da se dejansko bo. In tudi jaz strmim. In me res zanima, kako bodo ugotavljali, ali si ga najel zaradi reševanja stanovanjske problematike ali zato, da bi ti država z OD plačevala obresti 🙂

To bi zdaj sicer moral povedati kdo, ki je najel posojilo …

Ker sem prebrala tu gor/slišala, da so nekaterim posojilo, nakazano na račun, šteli kot premoženje? Tako kot piše na zgornjem linku:

med premoženje pa se ne bo več štelo posojilo, namenjeno nakupu ali gradnji nepremičnin.

V oddaji sem pa tudi jaz razumela, da bodo kakor pri cenzusu upoštevali to, da gre del plače za posojilo …
Skratka, jaz sem obupala, bo moral nekdo drug tole natančneje pojasniti.

Hmmmm…

Citat: “med premoženje pa se ne bo več štelo posojilo, namenjeno nakupu ali gradnji nepremičnin.”

Se pravi, da se zdaj JE!!

Se ne računa OD na podlagi bruto plače?? Zdaj!
Po napisenem bo v prihodnje torej drugače….Buto, znižan za stanovanjski kredit in potem od tega dohodka računan OD?

Ma ne vem več… ;O)


A ni iz pogodbe za kredit razvidno za kakšen kredit se gre in kaj je namen kredita ?
Če si kupil nepremičnino, pa imaš prav tako pogodbo.

Okej, šteje se neto prihodek po novem.

Saj ravno zaradi tega VEČ. Kot sem napisala: nekateri so tukaj gor napisali, pa tudi slišala sem, da so jim pri izračunu upoštevali znesek (recimo 120.000 evrov), ki so ga dobili na račun za nakup stanovanja. A štekaš? Ta denar je šel potem za stanovanje in ga ni bilo več, CSD pa ga je upošteval kot premoženje!


A ni iz pogodbe za kredit razvidno za kakšen kredit se gre in kaj je namen kredita ?
Če si kupil nepremičnino, pa imaš prav tako pogodbo.[/quote]

Namen kredita ni sporen, je pa razlika, ali nekdo vzame 200 jurjev kredita za pol milijona vredno hišo in se preserava ali 30.000 evrov za enosobno stanovanje, ker za več nima.
Poleg tega bi zdaj družina, ki je ravno na meji cenzusa, lepo vzela malo kredita, čeprav ji to ni nujno, dobila OD in bi s tem plačevala obresti. A razumeš zdaj?

Za moje pojme se vse ureja preveč birokratsko.

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=7568

Ugodnejši način upoštevanja dohodka od študentskega dela

Med premoženje, ki se ne upošteva, bo po novem sodil tudi znesek, ki ga banke kot bančni kredit nakažejo na račun posameznika, če je to namenjeno izključno nakupu ali gradnji.

Samo kredit ki je nakazan na tr se ne bo upošteval.


A ni iz pogodbe za kredit razvidno za kakšen kredit se gre in kaj je namen kredita ?
Če si kupil nepremičnino, pa imaš prav tako pogodbo.[/quote]

Namen kredita ni sporen, je pa razlika, ali nekdo vzame 200 jurjev kredita za pol milijona vredno hišo in se preserava ali 30.000 evrov za enosobno stanovanje, ker za več nima.
Poleg tega bi zdaj družina, ki je ravno na meji cenzusa, lepo vzela malo kredita, čeprav ji to ni nujno, dobila OD in bi s tem plačevala obresti. A razumeš zdaj?

Za moje pojme se vse ureja preveč birokratsko.[/quote]
Če lahko vzameš 200 jurjev, potem nimaš ravno minimalne plače in sploh nisi upravičen do otroškega dodatka.
Prav tako bi se neka vila za pol milijona že štela med premoženje.

In kako bi se naj urejalo po tvoje ?

Želim ti, da bi bila nekoč v prihodnosti srečna dobitnica OD, ker toliko, kot gre pa tebi ta drobiž v nos, je pa že prav grdo. A misliš, da tisti na minimalcu ne bi raje imeli najmanj 600 evrov po glavi namesto 200?[/quote]

Saj je prav, da dobijo če nimajo, samo poimenovanje je napačno, saj ni namenjen vsem otrokom, temveč samo tistim z revnimi starši.

Želim ti, da bi bila nekoč v prihodnosti srečna dobitnica OD, ker toliko, kot gre pa tebi ta drobiž v nos, je pa že prav grdo. A misliš, da tisti na minimalcu ne bi raje imeli najmanj 600 evrov po glavi namesto 200?[/quote]

Saj je prav, da dobijo če nimajo, samo poimenovanje je napačno, saj ni namenjen vsem otrokom, temveč samo tistim z revnimi starši.[/quote]

Vseeno ti ga privoščim, res. Ker ti gre njegovo poimenovanje tako v nos.

Ja, saj, potem sem pravilno razmišljala.

Se mi je zdelo čudno, ker potem bi vsi najemali kredite 😉

Saj je prav, da dobijo če nimajo, samo poimenovanje je napačno, saj ni namenjen vsem otrokom, temveč samo tistim z revnimi starši.[/quote]

Vseeno ti ga privoščim, res. Ker ti gre njegovo poimenovanje tako v nos.[/quote]

Ga ne potrebujemo, smo sami sposobni preživeti sebe in svoje otroke,

New Report

Close