Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prisotnost pri porodu

Prisotnost pri porodu

Mislite, da bi se ljudje v večih primerih odločili za poroko, če bi bil to pogoj za prisotnost pri porodu? Da je lahko zraven samo “uraden” partner?
Meni se to zdi kar zanimiva ideja.

A ni po novem ob možu lahko prisoten še oče otroka:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ta ideja je oprosti čisto mimo. Tudi sicer pa je pri nas zunajzakonska skupnost po zakonu izenačena z zakonsko, tako da to ni dopustno.

Zakaj mora bodoči očka poslušat vaše krike? Gledat, kako vas trga?
Kako vse razkrečene tulite in pritiskate? In polno krvi, vaš zblojen obraz……..

Kaj mu res ne morete prihranit tega mučenja v naših porodnišnicah?

Jaz si tudi slučajno ne želim, da bo zraven tistih zadnjih par popadkov.

In če hočem, da je zraven moja sestra, se moram z njo poročiti?

No resno, zakaj ti je ta ideja všeč? Koga bi bilo treba prisiliti v poroko in zakaj?

če tebi to poroka predtavlja potem prav.
Kolikor jaz vem ima porodnica lahko kogarkoli pri porodu-tudi sosedo ,predsednika države itn

he he…veš tole o veliko krvi…krikih in ne vem še kaj…zagotovo nisi nikoli rodila, ker potem bi lahko vedela, da je to predvsem in samo v filmih…vsaj uravnovešene porodnice tega ne počno…moja oba partnerja ( jah je že tako, da nekateri nimamo otrok z istim oz. samo enim partnerjem) se strinjata, da je porod lahko nekaj čudovitega…nepozabnega… in bi jima bilo obema žal, če ne bi bila prisotna…

mogoče sem pa jaz kaka vesoljka, da ni bilo krvi, spačenega obraza, krikov, raztrganin…

Pa zakaj mora biti dec prisoten pri porodu?
Dejte mi povedat,kje je čar tega?
Rodila sem štirikrat,zdaj pričakujem še enega,pa ni bil nikoli mož zraven.Kar je tudi prav.


Ja,saj vemo da nimaš vse pošlihtano tam gori in da nisi niti enkrat rodila tko,da kar naprej gledaj filme 🙂

Zate je prav, da si rodila brez moževe prisotnosti, za naju z možem je bilo prav, da je bil zraven. Najbolj prav pa je, da se v tako intimne odločitve ne vtika nekdo tretji.

Zate je prav, da si rodila brez moževe prisotnosti, za naju z možem je bilo prav, da je bil zraven. Najbolj prav pa je, da se v tako intimne odločitve ne vtika nekdo tretji.[/quote]

Imaš enega izvenserijskega papka! Pa naj visi nad tvojim mednožjem, ko rojevaš …koga to briga?

In tudi TI se ne vtikuj v druge!

Mojega ni bilo zraven, pa sem vseeno rodila. Sem se pa drla, kričala, preklinjala, bilo je malo predčasno in v križu, so mi rekle naj diham in kako pa sem se raj drla, bolelo k pr norcih seveda. Bile so pa fajn sestre, babica. Nič ga nism pogrešala 🙂 edino potem, ko je bilo vsega konec, v urci pa pol 🙂


zakaj?
ker to hoče. pika
tvojega pa verjetno zanima samo tisti del do takrat, ko se otroci delajo, za naprej pa si sama. tud prav.

he he…veš tole o veliko krvi…krikih in ne vem še kaj…zagotovo nisi nikoli rodila, ker potem bi lahko vedela, da je to predvsem in samo v filmih…vsaj uravnovešene porodnice tega ne počno…moja oba partnerja ( jah je že tako, da nekateri nimamo otrok z istim oz. samo enim partnerjem) se strinjata, da je porod lahko nekaj čudovitega…nepozabnega… in bi jima bilo obema žal, če ne bi bila prisotna…

mogoče sem pa jaz kaka vesoljka, da ni bilo krvi, spačenega obraza, krikov, raztrganin…[/quote]

Nisi vesoljka, imaš samo srečo, da je vse potekalo brez težav in zapletov. Ti iz lastnih izkušenj lahko povem, da zna biti še kako krvavo in boleče, če pride do resnih težav, da ne govorim kako na smrt si prestrašen. Ni nič samo v filmih. Hvala bogu se je vse srečno končalo.

Če gre vse kot po maslu, se pa strinjam s teboj, je zelo lepa izkušnja, tako za mamo kot za očeta. Naj zveni zdrsano in osladno, ampak je res, da dokler ne doživiš, ne moreš vedeti, kako neverjetno doživetje je to. Moj je bil skeptičen ali bi šel zraven ali ne. Odločitev sem prepustila njemu. Je šel zraven in mu ni žal.

Za vse ki se zgražajo pa mi povejte, zakaj da ne bi šel, če si to želi? Saj se rodi tudi njegov otrok, mar ne?

Ampak čisto vedno uleti ena “z lastnimi izkušnjami”, ki lahko potrdi, da zna biti še kako …. vstavi ustrezno.

Jaz ti iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da zna biti odhod skozi vhodna vrata zjutraj za v službo usoden po život. Ne rečem, če poteka vse gladko in brez zapletov …

Ne, mišljeno je bilo pač kot sorodnik. Zakaj recimo v bolnicah povejo, kaj se dogaja s poškodovancem, samo ožjim sorodnikom? Ali izvenzakonski partner (neregistriran), spada poleg?

Nobenega ni treba prisiliti v poroko, samo razmišljam 🙂

Ja, izvenzakonski partner spada zraven, ker je izvenzakonska zveza izenačena z zakonsko.

In vedno uleti tudi ena, ki nima nič pametnega povedati, nima nasveta oz. odgovora na dano vprašanje, niti svojega mnenja o temi, ampak se spotakne ob izbran post in skuša narediti zdraho.

New Report

Close