Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dunlop Winter response 2 – nove zimske gume in razocaranje zaradi rhrupa!

Dunlop Winter response 2 – nove zimske gume in razocaranje zaradi rhrupa!

Včeraj sem v Mariboru menjala zimske gume, centrirali in vse, ampak katastrofa od gume!

Lestvica točkovanja od A do G (A,B,C,D,E,F,G) z vsemi testi dokazuje, da je Dunlop Winter response 2 žskorajda elitna guma, primerljiva z Michelinom in Goodyearom in zaradi vplivanja na nizjo porabo goriva boljša od Sava Eskimo.

Dunlop winter response 2 :

– pri varnosti dosega vrednost B
– pri porabi goriva vrednost C
– spada med zelo tiho gumo, ker je izmerjena glasnost gum med vožnjo samo 66 decibelov, torej 1 črtica , kar je najmanj, medtem ko znak 3 črtice pomeni najbolj glasne gume.

Takoj ko sem po montaži novih gum sedla v avto, pa so me skoraj zabolela usesa! Kje je zdaj ta 1 črtica od hrupa?

Zelo sem razočarana nad šumenjem in petjem teh novih zimskih gum, tega nisem vajena in bi jih najraje dala razmontirati, ker mi je zares čisto vseeno za te kurčeve tocke A in B in C, samo da mi gume ne pojejo v avtu kot v pevskem zboru, ker jaz lahko od tega znorim!

Imam stresno službo ravno zaradi prenašanja hrupa, saj stroji tam cel dan razbijajo, tulijo, cvilijo, škripajo in najmanj, kar si želim po službi je, da se normalno odpeljem brez tega šumenja in zavijanja glasnih gum, kar se da preglasiti edino z glasno navitim radiom! Pa nimam prisluhov, ampak gre za grozno razliko v zvokih ob vožnji!

Res je, da je bil zadnji dan za menjavo gum, toda mehaniki so mi zagotovo dali prave Gume Dunlop winter response 2 in vsi so bili trezni, tekali so in delali kot na normo. Danes sem jih nazaj poklicala in mi je eden od njih po telefonu zagotovil, da ni nobenega problema in da so oni vredu naredili in da se to meni samo zdi in da je to pač zimska guma in da imam skoraj najboljše nove zimske gume!

Kje bi lahko bila napaka in vzrok za takšno šumenje med vožnjo ? Vožnja je sicer ok!

Ti, a ti si tista iz oglasnika ki za fanta avto prodaja?

Ne, nisem “tista”, nič nimam s prodajo avtov tu.

Ali ima kdo Dunlop winter response 2 in misli enako kot jaz, ali pa je Šlo kaj narobe pri meni…

Ali bi kdo vedel za vzroke, od kod razlika v hrupu zlizanih letnih gum in novih zimskih gum med vožnjo?

Dve leti nazaj smo imeli enak problem z Dunlop, smo jih poslali nazaj in so nam jih zamenjali. Šlo je za neko napako. Nove niso bile hrupne.

lp

Kaj ko bi za začetek svojega Yugota 45 zamenjala, za kaj boljšega? Naprimer kakšen Renault 5? Kakšnih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ropotanja bo zagotovo manj.

to je čisto normalno, da so žimske gume glasnejše od letnih. ampak dokler se človek ne navadi paničari nekaj v brez veze. če te pa toliko moti si daj pa čepke v ušesa, ampak potem vsaj dobro spremljaj promet od ker v tem primeru pa sirene intervencijskih vozil ne boš slišala.

Kakšna zaščita sluha ti nebi škodovala, če zanjo še do danes nisi vedela. Čepki v ušesa pa vse to in bo tudi stres na delovnem mestu izginil.

Hvala, ampak kako naj reklamiram, saj sem jih danes poklicala, pa so me zavrnili, češ da je vse vredu. Ne bodo mi verjeli, ker nočejo. In kje naj sploh dokazujem hrup teh novih zimskih pnevmatik Dunlop in kdo bi mi lahko izmeril glasnost, kam naj grem?

Zdaj mi pravite, da nisem edina, ki se mi je to zgodilo in da so to lahko glasne gume kljub zagotovilu o največji tihosti. Na gumah sicer piše 36. teden letnik 2013, tako da me glede tega niso okrog prinesli.

*

Ti, ki mi svetuješ menjati star jugo, naj ti povem, da nimam starega jugota, ampak 8 let starega in zelo vzdrževanega Renault cliota z vsemi redno opravljenimi servisi, tudi velikim in s samo 70. 000 prevoženimi kilometri, nekaramboliran, tako tu ni težave.

Očitna močna razlika v hrupnosti vožnje je bila, tik preden sem prišla na premontažo in takoj po premontaži. Poznam svoj avto!

Če bi vedela, kaj bo, bi naročila stare dobre Sava Eskimo, jaz sem jezna!

Ampak kako naj bo človek vedež in ne revež, kadar se odloča po uradnih dokazilih in zagotovilih.

Aja, sem sam mislil da se je nekdo inivativno lotil prodaje nekurantnih zalog. Sory!

Če se ne motim, je bila takrat ko smo mi reklamirali uvoznik Sava. Poklicala sem tja, so me poslali nazaj k vulkanizerju, ki je gume odmontiral in nam dal nazaj letne. Mislim, da so nam v roku dveh tednov ugodno rešili reklamacijo in tudi oni krili vse stroške premontaže. Skratka obnašali so se zelo korektno.

Najbolje, da se direktno na uvoznika obrneš. Naš vulkanizer je bil eden izmed njihovih pooblašenih servisov in prodajalcev, so tudi nekaj cincali, da to ni nič in je ok, in da še nikoli niso reklamirali vseh štirih pnevmatik na enkrat, da ni možno…..

Hvala, Reklamiraj, bom poskusila.

Jaz sem tudi letos nabavila te gume in se mi ne zdijo nič kaj hrupne. Je pa res, da se s tem niti ne ukvarjam in da so bile moje prejšnje gume precej hrupne, tako da se mi zdi, da se teh skoraj ne sliši.

Kaj pa če bi šla raje osebno do njih in jim vse lepo v miru povedala? Ti res najbolj poznaš svoj avto in ti najbolj veš kako hrupne so v primerjavi s prejšnjimi.

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

ma kaj vam sploh to pomeni “hrupne gume”? Oštja, vozim že 25 let, različne avtomobile, pa do danes nisem vedela, da so gume lahko hrupne. Kaj pa je na njih hrupnega?

Odgovor za bbbbččč

S hrupnimi gumami mislim na zvok avtomobila med vožnjo. Zvoka ni bilo pred menjavo gum, takoj po menjavi pa sem se domov peljala precej glasneje. Zvok je podoben zavijanju, šumenju in tuljenju, kar je prisotno celo pot med vožnjo. In sicer mi nižje prestave ali pa manj pritiskanja na gas povzroča glasen zvok vožnje z nižjimi toni, višje prestave in več dodanega gasa pa mi oddaja višje glasove oziroma višje tone, tako da mi nazadnje tuli na ušesa že skoraj visoki C !

Skratka : ob prestavljanju iz višjih prestav v nižje prestave in odvzemanju gasa ta glasen zvok vožnje prehaja v basiranje . (Ampak ni kriv kakšen okvarjen ležaj pri avtu niti luknja v auspuhu, to tudi vem). Pri prestavljanju iz nižje v višjo prestavo in ob dodajanju gasa pa si že skoraj mašim ušesa in navijem radio do konca, da lahko te gume preglasim in si bom vsekakor kupila tudi ušesne zamaške, ker znova začne zvok popevati takole : do re mi fa so la ti do, vrrrr vvvvvv iieeeeeee, pa začne avto potem tuliti skoraj že visoki C.

In vsega tega jaz pred menjavo gum nikoli nisem slišala. Pred menjavo sem imela tih avto …

Pravkar sta se starša zvečer peljala z avtom in sta rekla, da pretiravam in da onadva ne slišita tega popevanja, pa nista gluha.

New Report

Close