Najdi forum

Kmečki fantje kje se skrivate?

Mene pa zanima kje spoznati kmečkega fanta, naveličana sem mesta, in že od nekdaj sanjarim o življenju na kmetiji, pa to niso samo sanje, tudi delati sem trdo pripravljena, ampak ja, težko je najti kmečke fante, ker ne vem kje začeti iskati, kakšen nasvet?

Daj oglas nekam, pa iskreno napiši, kaj v resnici želiš.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Sprehod po podeželju.

nova
Uredništvo priporoča

Če pod kmečki fantje misliš fante, ki so vsaj 1x na tedn nasekani do konca, grobe roke pa traktor vozi, pol jih dobiš polno pest na vsaki vaški veselici. Če misliš, da boš našla enga, ki je priden pa nič ne pije na podeželju, je lepo priden in ne smatra ženske sebi podrejene, pol raje ostani na mestnih.
Imam punco s podeželja pa vidim, da ni mladih moškega spola, ki bi bli kaj obetavni hah. Lahko pa sama poskusiš srečo 😛

Hmmm to je pa zanimivo mišljenje:” kmečki fantje so vsaki vikend vsekani ko opice”….dej prosim pejt malce zvečer v mestne gostilne pogledat pa mi potem potrdi tale komentar. Nek kao kmečki fant mora ponavadi zjutraj ustati, ko lahko mestne srajce spite do kosila……sam tak za info.

Zjutraj vstati, da gre delat? Ti to resno? To delata ati pa mami…Kmečki fantje so isto razvajeni kot mestni, z veliko verjetnostjo, da so bli poleg tega še slabše vzgojeni, ker starši niso meli cajta in izobrazbe, da bi korektno vzgajali. Vsaj generacija, ki spada pod sedanje “fante”.

Evo lahk mene dobiš,35 let štajerska.

Tudi mene. 33 let, primorska. Nisem prav s kmetije imam pa rad naravo..:)

to je sicer malo pretirano, ampak v osnovi drzi. Tudi moja punca je iz vasi, jaz sem prvi njen iz mesta in pravi da ne more verjet kaka razlika je to.
Polek vsega gori pravi da je najvecja razlika v misljenju in ravnanju z zenskami, predvsem modernimi zenskami. Njim se morajo zenske podrejat, ni spostovanja, baba je za sporhet, ti lepo doma, jaz ven po svoje, o romantiki, razvajanju se slisali niso, ker zenska je samo za to da da noge narazen. In pravi da so VSI na koncu isti, ko jih boljse spoznas.
Ko njene kolegice iz vasi, vse nesrecne, njo vprasajo kje najt ok pubece, je odgovor vedno kot iz topa: v mestu!
In niti slucajno ne drzi da v mestu visimo po gostilnah. V vaseh pa se kako, ker tam drugega sploh nimas za pocet, mi pa imamo tu se nesteto drugih moznosti. Seveda gremo tudi v gostilno, ampak ne samo tja in tam viset celi dan, vsaki dan.

to je sicer malo pretirano, ampak v osnovi drzi. Tudi moja punca je iz vasi, jaz sem prvi njen iz mesta in pravi da ne more verjet kaka razlika je to.
Polek vsega gori pravi da je najvecja razlika v misljenju in ravnanju z zenskami, predvsem modernimi zenskami. Njim se morajo zenske podrejat, ni spostovanja, baba je za sporhet, ti lepo doma, jaz ven po svoje, o romantiki, razvajanju se slisali niso, ker zenska je samo za to da da noge narazen. In pravi da so VSI na koncu isti, ko jih boljse spoznas.
Ko njene kolegice iz vasi, vse nesrecne, njo vprasajo kje najt ok pubece, je odgovor vedno kot iz topa: v mestu!
In niti slucajno ne drzi da v mestu visimo po gostilnah. V vaseh pa se kako, ker tam drugega sploh nimas za pocet, mi pa imamo tu se nesteto drugih moznosti. Seveda gremo tudi v gostilno, ampak ne samo tja in tam viset celi dan, vsaki dan.[/quote]

Pod zgornji del komentarja se podpišem. Na podeželju imajo res fantje precej drugačen odnos do deklet, nekako jih ne jemljejo za enake, jih ne spoštujejo oz. nekako ne morejo ali nočejo razumeti da so lahko ženske v današnji družbi precej bolj sposobne ter boljše od njih na marsikaterem področju. Zato je potem tudi vzrok, da je marsikatera ženska v takšni vezi nesrečna – sej kdo ne bi bil.
Ne morem se pa strinjati s tem, da smo kao “podeželski” fantje manj izobraženi ali slabše razgledani – to je pač odvisno od primera. Eni smo tudi naredili fax in imamo dobro službo v katero se pa pač moramo malce dlje peljati, kar pa za mene odtehta naravno pridelana hrana ter stik z naravo.

Da skozi visijo po gostilnah to sigurno ne drži (ni ravno ekonomično :)), jst sem v komentar nekako zavzel vikende. Mogoče sem dobil takšen občutek, ko tu pa tam grem s kolegi na kakšno pijačo v bližnje mesto in noben ne pije, ker se mora vsaki pripeljati nekaj km do mesta. Če si pa nekje v bližini doma pa lahko brez skrbi piješ pa greš s taksijem domov.

Kar eno posploševanje, značilno za ljudi s pomanjkanjem inteligence.

Jaz sem odraščala v mestu, enem večjih v Sloveniji, zdaj sem se skupaj s partnerjem, ki je živel na vasi, niso pa bili kmeti, selila v vas. V neko drugo vas, kar blizu vse civilizacije, kjer je res veliko kmetov.

Potem sem pa imela še priložnost delati nekje v takem kraju, ki je že skoraj bolj kto vas, polno kmetov.

Meni so kmečki ljudje veliko bolj preprosti, sprejemljivi, pridni, družabni kot mestni. Moj je sicer vzgojen bolj kto kakšen mestni človek, sicer pa zna marsikaj sam naredit. Nekega mestnega pocukranega fantka jaz pač ne bi prennašala.

Pijejo ravno toliko kot v mestu, samo da oni še prej nekaj naredijo. So pa zelo prijetni ljudje, najde se pa kak čudak tudi, kot povsod. Medtem ko v mestih je veliko moških z nekoliko nerealnim pogledom na svet… Isti so pa mestni otroci, včasih so prave male katastrofe… z izjemami.

Za življenje na kmetiji moraš pa bit pripravljen na to, da boš res včasih garal. Ni to za vse mestne frajle, žal 🙂

Tole predalčkanje ni ravno smiselno. Ljudje nismo samo beli in črni. Imamo še rumene in rdeče pa še kakšni bi se našli.

Sam sem nekako iz mesta in vasi. Odraščal sem v okolju kjer je bila roka v mestu, noga pa na vasi. Nisem ne razvajen ne zapit. Ko je treba sem gospod in kmet. Izbrati srajco in nanjo zavezati primerno kravato s primernim vozlom je najmanjša težava. Prijeti v roko motorno žago in podreti smreko ali bukvo pa ravno tako ni težava.

Torej nismo samo levi in desni. Res, da ne bi imel kmetije, ker imam čisto drugačne želje in interese a zato še vseeno nimam dveh levih ali desnih rok. Vrjamem, da nisem edini pa če ravno grem zjutraj raje z javnim prevozom v službo za vikend pa s traktorjem v gozd po tisto smreko:)

Hm…kaj pa fantje? Koliko vas je takih, ki bi se z veseljem poročili z bejbo, ki ima kmetijo? Me res zanima 😀

Zanimivo vprašanje
ker sem tudi sam s podeželja, bi se poročil z njo. 🙂
Imam dosti prijateljev, ko so se priženili, pa so bili doma v mestu. hodijo ali v službe, ali pa pomagajo ženi.
Je pa res, da imam sam slabo izkušnjo, ko se punca ni mogla odločiti za življenje z mano, predvsem zaradi tega, ker imamo doma kmetijo. Kljub temu da se gre vsako leto na morje, v toplice, ter pozimi tudi za dlje časa smučati.
obstajajo takšne in drugačne želje, ki se od posameznika do posameznika zelo razlikujejo in to je treba vzeti v zakup. Prvi pogoj pa je, da se dobro spoznata in vesta kaj v življenju pričakujeta od sebe in od partnerja
drugače pa še namig Podeželanskameščank-i. tudi meni lahko pišeš sem samski 🙂

Ha ce hoces enga kmeckega ledik fanta jas ti priporocam enga prijatla ki dela z mano

on je svojo mamico vse do smrti spremil z 86 leti je ze bil zadnji cas za sebe je se vedno rekel da
ima casa bo ze videl kaj bo kasneje .

zdaj pa je koncno pripravljen ob 50 letih da koga sreca in da zacne kaj nekaj ki bi normalnemu zivljenju blo podobno .

On je Slovenec in zivi na meji na Hrvaski strani v zivljenju je ze vse uredil hiso stalo in vse ostalo
manjka mu se samo zena ki bi bla sposobna da na kmetiji zivi .On zdaj obdeluje samo malo
zemlje ker v resnici dela ze najmanj trideset let v isti tovarni v Sloveniji .Po delu pa kaj poje in se se kaj malega bavi z kmetijskim delom se pravi pridela prav tliko koruze in psenice in podobno za
prasice (za svoje meso ) in enako za kokosi ker res ne mara umetnega jesti se mu gabi .
Rajsi si to sam prehrani da bi boljse zivel ..To kar pomeni da z kmetijo pa zares nebi imela veliko dela .
Ce si pripravljena za tole Pa mu pisi in mu predlozi da se srecate
To je Rajteric Marjan 80 Ulica Sutlanske doline Kraljevec ..Edino kar sem siguren da je to prima clovek ki ne pije preko mere in zna spostovati ljudi ker je se iz prave domace sole in ne en razvajen
ljubljancan ki bo zaletel za vsako kiklo cim bi jo videl . SRECNO

Ce ti uspe pa mi bos rekla kako vama gre nato zivijo

jaz pa iščem punco ki ima kmetijo …pomožnosti iz podravske regije tako da se priporočam za kaki zmenek 🙂

Najbolje na kakšni gasilski veselici, kje na podeželju. Sicer ne vem kaj bi kakšen fant rekel, če bi izvedel, da si ga želiš samo zaradi kmetije? Poznam žensko, ki sta z mamo gledale, kdo ima najlepši gozd in na tisto kmetijo se je kasneje poročila. No danes se vidijo rezultati poroke in skupnega življenja, ki je bilo grajeno na gozdovih (alkohol, samomor, posredovanje policije itd.).

Zavedati se moraš, da večina teh kmečkih fantov živi pri starših in zato je tudi od njih odvisno kako te bodo sprejeli. Konec koncev so oni tvoj najemodajalec, delodajalec, nadzornik in še kej bi se našlo. In če se z njegovimi starši ne boš razumela, boš tenko piskala.

Sicer ni nujno da se ti to zgodi, vendar so takšni primeri tako pogosti, da se splača tudi na to računat.

Bejba1: Bila mi je všeč punca, katere starši so imeli kmetijo. In če bi dobil možnost, bi bil z veseljem z njo, pa ne zaradi kmetije, ampak zaradi nje.

mali_princ..kako lepo, da zaradi nje, ne pa zaradi kmetije :D…obratno bi bilo namreč kr malo preračunljivo ;P
Dejstvo pa je, da v današnjem času, ko je že tako težko najti primernega partnerja, kmetija pač ne predstavlja olajševalne okoliščine (vsaj v večini primerov ne, ko bi pa po vsej logiki moralo biti ravno obratno)..saj imeti kmetijo pomeni živeti določen (vsaj okvirno) način življenja in nekdo, ki mu to apriori ne ustreza, pač ne more biti primeren partner (pa čeprav bi bil mogoče v drugačnih okoliščinah popoln).

Ko prebiram komentarje mi gredo eni na bruhanje. Sama sem bila doma na kmetiji in tudi sedaj imam moža ki živi na kmetiji in se imamo tukaj prav lepo. Kdo pravi da kmečki fantje ne poznajo romantike, potem je pač moj mož izjema. tudi čas si vzamemo za morje za svojo sprostitev. Moj mož ne pije in ne kadi, po službi pride takoj domov k svoji ljubeči ženi in dvema malima sončkoma, ki jih ima najraje na svetu. Je pa seveda odvisno kako imaš urejeno družinsko življenje, tako ga potem tudi živiš. Pa tudi izobraženi nismo tako slabo, pa se več spostovanja imamo do sebe in do drugih.

Okej.kot prvo mislim da je potrebno definirat kmečko življenje. Živet izvem mesta nekje v zaselkih še ne pomeni, da si kmet. Dokler sta oba člana zaposlena v javnem sektorju ali nekje v mestu. Govorimo o kmetih, ki kmetujejo. Kmeti, ki kmetujejo pijejo in nihče me ne more prepričat v obratno ker kmet ki ne pije – tega ni.Sploh pa ne pri lastni vinski kleti ki je mus. Res je tudi to, da je kar velik delež kmetov še vedno v starem prepričanju, kjer gospod kmet “freta” okol hiše, ženska pa kuha lika pere, kosilo more bit na mizi 13.00.
Seveda so tudi kakšni z drugačno psihologijo, ki delajo na svoji zvezi in grejo celo na kake skupine, prireditve, ampak so zelo redki. Mlade pa tak družba not potegne.

“Moj mož ne pije in ne kadi, po službi pride takoj domov k svoji ljubeči ženi in dvema malima sončkoma”

Kot pravi kmet -_-‘

New Report

Close