Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Ford Kuga Titanium 2.0 TDCi 120 kW M6 4x4

Default avatar

AnejFerko

Tokrat smo na test prevzeli najnovejšo Ford Kugo. Prvi vtis je, da je avtomobil zelo zrasel v primerjavi s predhodnico.

Med inovativnejše lastnosti smatramo sistem odpiranja prtljažnika brez dotika, ki je pri vseh modelih serijski, kar je zelo pohvalno.

_______
Podatki:
Motor / menjalnik: 2.0 litrski turbodizelski motor (120kW/163 KM, 340 Nm) / 6. st. ročni
Poraba po ECE: 7,2 / 5,1 / 5,9 l (CO2: 154 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 198 km/h / 9,9 sekund
Dolžina / širina / višina: 4524 / 1838 / 1702 mm
Medosna razdalja: 2690 mm
Teža: 1693 kg
Posoda za gorivo: 60 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 456 - 1653 l

Osnovna cena vozila (1.6 EcoBoost 110 kW 4x2 trend): 19.990 EUR
Osnovna cena testnega modela: 31.220 EUR
Cena testnega modela z dodatno opremo: 31,160 EUR (prodajna akcija 3.200 eur popusta)
(dodatna oprema: 17'' platišča, stilski paket, prostoročni paket, parkirni paket)
Default avatar

Lime83

A to s prtljažnikom je passat fora al so kako drugač nardil?
Default avatar

AnejFerko

Lime83 je napisal/a:
A to s prtljažnikom je passat fora al so kako drugač nardil?
Prtljažnik se odpira na način, da se z nogo naredi gib pod zadnjim odbijačem. Sistem je zelo podoben, kot smo ga spoznali pri Volkswagen Passatu, kjer je to za doplačilo.
Default avatar

IztokFranko

Glede prtljažnika in odpiranja bi jaz dodal tole. Mogoče deluje sistem pretiranje, nepotrebno. Pa kljub temu kolikor sem ga doslej vozil ta avto, sem zmeraj s tem odprl. :) Enostavno se ne igraš s ključem, da bi iskal gumb za odpiranje ali se dotikal prtljažnih vrat, ki so v tem vremenu pač hitro umazane zaradi dežja.
Default avatar

velik.....

Anej, koliko je pa notri velik? Kakor berem je večji avto kot prejšnji? Ga lahko primejaš recimo s santa fejem? A tega ste že imeli na testi?
Default avatar

AnejFerko

velik..... je napisal/a:
Anej, koliko je pa notri velik? Kakor berem je večji avto kot prejšnji? Ga lahko primejaš recimo s santa fejem? A tega ste že imeli na testi?
Moja prva asociacija ob prevzemu je bila, da je velik kot Santa Fe, ki je ravno tako zrasel in odrastel v primerjavi s predhodnikom. Kljub temu je prtljažni prostor vseeno manjši za skoraj 100 litrov. . SantaFe ima prtljažni velik od 534 do 1680, Kuga od 456 do 1653 l .

Bi pa tudi sam pohvalil odpiranje prtljažnih vrat.
Default avatar

IztokFranko

AnejFerko je napisal/a:
velik..... je napisal/a:
Moja prva asociacija ob prevzemu je bila, da je velik kot Santa Fe, ki je ravno tako zrasel in odrastel v primerjavi s predhodnikom. Kljub temu je prtljažni prostor vseeno manjši za skoraj 100 litrov. . SantaFe ima prtljažni velik od 534 do 1680, Kuga od 456 do 1653 l .

Bi pa tudi sam pohvalil odpiranje prtljažnih vrat.
Test Santa Fe-ja: http://avto.over.net/clanek/hyundai-san ... mpression/
Default avatar

M6bmw

M6 v imenu teme pomeni kaj?
Default avatar

Kak se deli

Kak se deli zadnja sedežna klop?
Default avatar

jože skupou

A za to ceno kolikor stane testni ima GPS? Ima vzratno kamero? Nisem nikjer zasledil!
Default avatar

jože skupou

jože skupou je napisal/a:
A za to ceno kolikor stane testni ima GPS? Ima vzratno kamero? Nisem nikjer zasledil!
Kaj pa ogrevanje sedežev?
Default avatar

IztokFranko

Kaj pa ogrevanje sedežev?
Testna Ford Kuga nima GPS-a, niti ne kamere ali ogrevanih sedežev.
Kak se deli je napisal/a:
Kak se deli zadnja sedežna klop?
Zadnja klop se deli v razmerju 60 : 40. Večji del se nahaja za voznikom.