Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POGOJI ZA VPIS NA 1.GIMNAZIJO MARIBOR

POGOJI ZA VPIS NA 1.GIMNAZIJO MARIBOR

Imam eno vprašanje. Kakšni so bili v preteklem letu kaj pogoji za vpis na I. gimnazijo (klasična). V 7. In v 8. Razredu sem imela zaključene vse predmete s 5, letos –torej v 9. Razredu pa še ne vem . Kaj če se mi letos zgodi in imam zaključeno kakšno 4? A še bom imela pogoje za vpis v primeru omejitve?

Žal ne vem odgovora. Prosim pa za pojasnilo, če se kateri da.

Kaj pomeni 1. gimnazija?

V našem kraju ej le Gimnazija in nič Prva lia podobno. Je to 1. letnik ali kaj drugega. Hvala.

Odvisno od št. presežka. Glede na to, da si imela vse 5, boš skoraj gotovo prišla notri, razen če bo večina boljših od tebe. Če boš imela letos vse 5 ali pa eno 4, si na konju!

Če bo omejitev vpisa bo št točk odvisno od ocen tistih, ki so se vpisali. Lani je bilo Tako:
Prva gimnazija Maribor
• program Gimnazija: točke iz ocen 164,
• program Klasična gimnazija: točke iz ocen 154.

ni pa nujno, da bo letos enako. Mogoče omejitve sploh ne bo. Ocene imaš dobre, potrudi se še letos, pa bo.

Mi iz manjšega kraja nimamo nobene gimnazije, v nekaterih krajih pa jih je po več. V MB npr. I. Gimnazija, II. Gimnazija, III. Gimnazija, v LJ pa jih poimenujejo drugače. Gimnazija Vič, Gimnazija Poljane,…..

Dovolj razumljivo? ;).

Vsak dan se kaj novega naučimo;).

Samo, da je III. gimanzija bolj kot gimnazija sekret, v katerega kozlaš!
Izogibajte se je!

III. Gimnazija je ena izmed najboljših gimnazij v Mariboru, nikakor pa ne sekret !
Pravkar praznuje 150. letnico pedagoškega poslanstva!

Eh, Janezek, ti se boš moral še dosti naučiti, preden boš lahko vladal. Pred 150 leti III. gimnazija ni obstajala niti v sanjah :))))
Lahko se je s tujim perjem kititi :)))))

III. Gimnazija Maribor nadaljuje 150. letno pedagoško tradicijo, ki jo je začelo Učiteljišče v Mariboru ustanovljeno leta 1862.

Ja, Janezek, nadaljevati ali pa doseči nekaj… hmmmm… v tem je velika razlika!
Še enkrat ponavljam: ne kiti se s tujim perjem!
Raje napravi nekaj, da bo šola podobna šoli, pa ne mislim po videzu ampak po odnosu, ki ga imaš ti ter tvoji profesorčki do dijakov! Sramota za Maribor!

New Report

Close