Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ste si lahko privoščili zimske gume?

Default avatar

Denis38

Sam bom to zimo prevozil kar z letnimi. Verige so v prtljažniku.

Nimam denarja, da bi lahko zamenjal gume. Raje tiste evre dam za hrano in ostale stroške.
Default avatar

vilid

Nič narobe.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

razmisli kaj počneš

Denis38 je napisal/a:
Sam bom to zimo prevozil kar z letnimi. Verige so v prtljažniku.

Nimam denarja, da bi lahko zamenjal gume. Raje tiste evre dam za hrano in ostale stroške.
Razmisli kaj počneš. Zdaj še lahko. Ko boš povzročil nesrečo in ko bo nekdo poškodovan ali celo mrtev.
Razmisli koliko se voziš z avtom, kolikokrat bi lahko šel s kom drugim skupaj, kolikokrat bi šel lahko peš ali s kolesom in koliko bi prihranil za gorivo in bi bilo za gume.
Poleti bi lahko velik del voženj opravil s kolesom, ne bi šlo za gorivo, denar bi ostal za gume.
Default avatar

Rok-1

V takšni situaciji bi jaz raje kupil rabljene. Dobiš jih lahko za par deset evrov. ALi pa kakšna manj znana znamka, ki je tudi lahko zelo poceni.
Default avatar

Barca

Se strinjam z Rokom, itak pa gume niso stroške samo za eno zimo, ampak jih uporabljaš potem par let.
Default avatar

brklc

Glej, obstajajo tudi alternative. Jaz sem npr kupil tole: http://www.rotalgume.si/components/com_ ... a3e70d.jpg

Za ceno 62€ po komadu. Ker tipa ponam in vem kakšno tehnologijo uporalja, nikoli več zimskih gum ne kupim original, saj najslabše koštajo več kot registracija. Pri letnih pa ne šparam. Uporabljam že več let, super zadovoljen.

Vilid, dve mam novi 205/75x16, le drugačen profil (kramparce) če ti prav pridejo za ladota. 50€
Default avatar

skela

Meni je letos že menjava strošek :-((, na srečo 1 leto starih....so pa vozne lastnosti tako zelo drugačne,
da niti ne pomislim, da jih ne bi imela...
Da me bo vsake snežinke strah...o ne.
Default avatar

vilid

Rok-1 je napisal/a:
V takšni situaciji bi jaz raje kupil rabljene. Dobiš jih lahko za par deset evrov. ALi pa kakšna manj znana znamka, ki je tudi lahko zelo poceni.
Jaz na to ne bi pristal. Ali nove ali pa nič. Rabljene so pod vprašajem????
Ja z bi mu jih lahko podaril, prevoženih 8000 tisoč km, a jih bom raje razrezal in na odpad. Gume so stare 6 let in nimajo nobenega oprijema, pa čeprav imajo še vse profil in so kot nove.
Z mojo radodarnostjo lahko človeku samo nevšečnosti povzročim.

Default avatar

Robi...

vilid je napisal/a:
Rok-1 je napisal/a:
Jaz na to ne bi pristal. Ali nove ali pa nič. Rabljene so pod vprašajem????
Ja z bi mu jih lahko podaril, prevoženih 8000 tisoč km, a jih bom raje razrezal in na odpad. Gume so stare 6 let in nimajo nobenega oprijema, pa čeprav imajo še vse profil in so kot nove.
Z mojo radodarnostjo lahko človeku samo nevšečnosti povzročim.
Ali pa obnovljene. So cenejše.
Default avatar

brklc

Rok, kupovati rabljene pnevmatike je lahko smrtno nevarno, saj nikoli ne veš kako so bile vožene. Pregledane z rentgenom pa niso, zato ne moreš vedeti ali je katero platno na boku pretrgano, kar se na zunaj ne vidi. Pri obnovi pa je to klasičen postopek v procesu brušenja.
Default avatar

vilid

Bi rad slišal komentar avtorja na naše predloge in kako on vidi ta trenutek situacijo?

Default avatar

Rok-1

brklc je napisal/a:
Rok, kupovati rabljene pnevmatike je lahko smrtno nevarno, saj nikoli ne veš kako so bile vožene. Pregledane z rentgenom pa niso, zato ne moreš vedeti ali je katero platno na boku pretrgano, kar se na zunaj ne vidi. Pri obnovi pa je to klasičen postopek v procesu brušenja.
Ja, seveda je lahko nevarno. Vedno se lahko vzame tudi obnovljene, pa tudi nove niso nujno tako drage. Lani dobili 4 nove za starejši manjši avto za cca dobrih100 Eur, če se prav spomnim.

Sicer pa ni problem, dokler se zavedaš kaj imaš na avtu in primerno voziš. Z rabljenimi pač počasi.
Default avatar

razmisli kaj počneš

Glede na to, da je avtor v finančni stiski, ima verjtno tudi avto nižjega cenovnega razreda. Torej so nove gume dobrih 40€. Veliko, ampak v primerjavi s tem, da s tem preprečiš poškodbo ali celo smrt pa ta cena ni visoka.

Par dni nazaj je pred mano nekdo kupoval gume, dal je nekaj preko 400€. Zraven pa jokal kako je ubog, kako nizko penzijo ima, kako težko plača gume... toliko, da mu nisem rekla. Gospod, če ste tako ubogi, zakaj pa imate tako drag avto? Moj avto ima gume, ki so 43€, če so Savine.
Default avatar

minirožica

Vsi mu svetujete nakup novih AMPAK on je rekel, da si novih ne bo kupil ker nima denarja...kako ne razumete, če bi imel denar si jih bi verjetno že zamenjal z novimi.

Sicer pa verige v avto za vsak primer in to je to...pa recimo tista 2 najbolj kritična tedna ko prideta urediš prevoz kako drugače.

Sama imam zimske, 2 gume od lani, 2 od predlani. Včeraj je bila registracija in pač drugače ne gre.
Default avatar

jst10

brklc je napisal/a:
Glej, obstajajo tudi alternative. Jaz sem npr kupil tole: http://www.rotalgume.si/components/com_ ... a3e70d.jpg

Za ceno 62€ po komadu. Ker tipa ponam in vem kakšno tehnologijo uporalja, nikoli več zimskih gum ne kupim original, saj najslabše koštajo več kot registracija. Pri letnih pa ne šparam. Uporabljam že več let, super zadovoljen.

Vilid, dve mam novi 205/75x16, le drugačen profil (kramparce) če ti prav pridejo za ladota. 50€
nalite gume...dole pri litiji
my FB profil *********** my VIDEO **********my TVITER
Default avatar

vilid

minirožica je napisal/a:
Vsi mu svetujete nakup novih AMPAK on je rekel, da si novih ne bo kupil ker nima denarja...kako ne razumete, če bi imel denar si jih bi verjetno že zamenjal z novimi.

Sicer pa verige v avto za vsak primer in to je to...pa recimo tista 2 najbolj kritična tedna ko prideta urediš prevoz kako drugače.

Sama imam zimske, 2 gume od lani, 2 od predlani. Včeraj je bila registracija in pač drugače ne gre.
Točno tak kot si napisala. Dal nam je vedet kako in kaj. Če pogledamo, sneg na cestah je za krajše obdobje ker splužijo in je pol mir. V primeru, da več dni skupaj sneži bo pač verige uporabljal. Na poledenelem cestišču ti pa nobene gume ne pomagajo.
Se je že zgodilo, da kljub zimskim gumam sem moral na osebni avto še verige montirat, prav tako na terenca 4x4.
PS
Sicer sem pa zgoraj prvi napisal, nič narobe če bo vozil z letnimi.

Default avatar

razmisli kaj počneš

LJudje, pa vi res ne veste kako so letne gume nevarne za zimske razmere?
Če ne kupiš gum in če nisi ravno s PRimorske, pustiš avto doma.
Zimske gume niso le za sneg, so tudi za kopno, ko so nizke temperature.
Ja, težko je kupit nove gume, še težje pa je, če z letnimi povzročiš nesrečo.
Default avatar

raje zimske

Poskusi napraskat, to je res nevarno!
Jaz pa obratno, kupujem samo še zimske gume. Ker je avto tudi sicer star, ga ne gonim več in mi grejo zimske tudi poleti kar dobro skoz, pa še na dežju se dobro držijo.
Default avatar

brklc

razmisli kaj počneš je napisal/a:
LJudje, pa vi res ne veste kako so letne gume nevarne za zimske razmere?
Če ne kupiš gum in če nisi ravno s PRimorske, pustiš avto doma.
Zimske gume niso le za sneg, so tudi za kopno, ko so nizke temperature.
Ja, težko je kupit nove gume, še težje pa je, če z letnimi povzročiš nesrečo.
Tako je! Keč zimskih gum je v:

-Mehkejši gumi
- odvodnih kanalih ob straneh tekalne površine
- bočno narezani naležni površini

Učinek narezane tekalne površine je v tem, da ko avto bremza, se z obrabo ustvarjajo mikro koti na rebrih, ki se pri speljevanju prevrnejo v drugo smer, in prijemljejo posamično. in obratno. Tako vedno dobimo " mikro našpičene" gume, in v kombinaciji z dovolj velikimi in pravilno usmerenimi odvodnimi kanali(zato ni vseeno kako je guma obrnjena), ter mehkobo gume, dobimo pravo kvaliteto oprijemanja.

Dobre zimske gume niti približno ne vzdržijo več kot 20K km.