Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna uprava – gnoj od gnoja

Javna uprava – gnoj od gnoja

Poglejte kako dela naša javna uprava!

Firma Boxmark že mesece in mesece čaka na gradbeno dovoljenje za postavitev nove hale kjer bi dobili preko 50 novih delovnih mest. A od občine ne morejo dobiti tisti štempelj, ker gospoda zavlačuje.
Pa potem ko objavijo Finance članek o tem se nenadoma najde začuda en priden uradnik in v enem dnevu reši kar so prej zavlačevali neskončno časa.

http://www.finance.si/8351236/In-vendar-se-da-Boxmark-dobil-gradbeno-dovoljenje

In ta banda iz javnega sektorja hoče povišice plač pa poračune za nazaj.
Vso to bando bi moral sterat v rudnike delat, pa bi bila še mila kazen za vse zlo ki nam ga počnejo.

Kakšne mesece in mesece, govorimo o dobrem mesecu in pol, niti v zamudi niso bili.

Se strinjam. Dokler bo plača vsak mesec na isti dan ( ne glede na učinkovitost), bo to tako.

nova
Uredništvo priporoča

A tale Boxmark, ki je spomladi odpustil 340 ljudi v Radljah http://kr-og.sta.si/2013/02/boxmark-konec-marca-zapira-proizvodnjo-v-radljah-ob-dravi/

Kakšne mesece in mesece, govorimo o dobrem mesecu in pol, niti v zamudi niso bili.[/quote]

zame je tole razmišljanje kriminal! in v bistvu izvor vse polomije v sloveniji

a si predstavljaš da bi dala povpraševanje v firmo, ker bi želela recimo zamenjat okna, se ti zelo mudi, ker se bliža zima. Pa oni tam rečejo … eh, sej mamo 2 meseca časa da napišemo ponudbo …

prosim, komentiraj to, če lahko sploh …

ja … še dobro da je v gospodarstvu konkurenca, v državnem aparatu si konkurence žal ne moremo izborit!
se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam z avtorjem teme …

Kakšne mesece in mesece, govorimo o dobrem mesecu in pol, niti v zamudi niso bili.[/quote]

zame je tole razmišljanje kriminal! in v bistvu izvor vse polomije v sloveniji

a si predstavljaš da bi dala povpraševanje v firmo, ker bi želela recimo zamenjat okna, se ti zelo mudi, ker se bliža zima. Pa oni tam rečejo … eh, sej mamo 2 meseca časa da napišemo ponudbo …

prosim, komentiraj to, če lahko sploh …

ja … še dobro da je v gospodarstvu konkurenca, v državnem aparatu si konkurence žal ne moremo izborit!
se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam z avtorjem teme …[/quote]

Si predstavljaš, da še vedno ob nakupu novega avta, za katerega sam izbereš od barve do dodatnih paketov opreme, čakaš 2-3 mesece??

Lenuharjenje na upravah je itak brzmejno. Dodatke k plačam pa itak dobivajo kot po tekočem traku. Banda!!!

Ne delam v JU, ampak res ne razumemem vašega vsakodnevnega gneva in gonje proti njej.
Eno samo veliko stokanje in jamranje..po drugi strani, bi pa vsi jamrači takoj zagrabili možnost službe v JU.

Tale Boxmark
je dobil od
JAVNA AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA PODJETNIŠTVO in tuje investicije
čez 800 tisoč in sedaj se repenčijo.

http://supervizor.kpk-rs.si/organ/36455/podj/80917798/

Se kdo vpraša kam je SPET šel denar

zame je tole razmišljanje kriminal! in v bistvu izvor vse polomije v sloveniji

a si predstavljaš da bi dala povpraševanje v firmo, ker bi želela recimo zamenjat okna, se ti zelo mudi, ker se bliža zima. Pa oni tam rečejo … eh, sej mamo 2 meseca časa da napišemo ponudbo …

prosim, komentiraj to, če lahko sploh …

ja … še dobro da je v gospodarstvu konkurenca, v državnem aparatu si konkurence žal ne moremo izborit!
se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam z avtorjem teme …[/quote]

Si predstavljaš, da še vedno ob nakupu novega avta, za katerega sam izbereš od barve do dodatnih paketov opreme, čakaš 2-3 mesece??[/quote]

to je tvoja izbira … če ti kaj ni ok pojdi h konkurenci ane … tudi za Pipistrelovo letalo boš čakala lep čas, pa ne zato ker se jim ga ne bi ljubilo naredit.

Barca, s temle tvojim zapisom, si mi pa povedala praktično vse o tvoji logiki … z odptimi usti sedim pred monitorjem in težko verjamem kaj berem 🙂

Ni kar dobil kot darilo, ampak je opravil storitev v tej vrednosti, verjetno na podlagi vsaj javnega naročila, če že ne razpisa. Supervizor meni prihodke, ki jih neka firma ali espe ustvari s storitvami in prodajo državnim organom.
Če mogoče veš, kdo je recimo obnavljal vašo OŠ ali ZD ali kaj podobnega, bo prav tako plačilo za njegovo delo našteto na supervizorju. Nadalje recimo honorarji predavateljem, ki pridejo predavat k vam na šolo (upam, da se udeležuješ).

Seveda bi jo zgrabili z obema rokama, če bi le imeli možnost. Zato se morajo pa zadovoljiti z navadnimi privatniki, ki jim ne plačujejo redno plače, niti prispevkov. In se nič ne pritožujejo, zato pa svoj gnev redno stresajo na JU, ki so ji mimogrede fouš.

Barca ko se odločaš o nakupu avtomobila predvsem takšnega, ko sam hočeš dodatno opremo in itd….je logično, da človek z veseljem počaka.

Ko pa človek čaka od uradnika na žig po mesec ali saj vemo kako po več let za začetek gradnje je pa popolnoma nekaj drugega. In še milijon ostalih stvari.

Ko privatnik, s.p. ne odda prispevkov ali plač dobi v 8 dneh opomin pred izvršbo.
Ko se gleda po tv in vsi vemo in beremo ne plačujejo davkov po nekaj let nič od nič. Vsi vemo kdo….In to so milijonski zneski oz. gredo že v milijarde………nič.

Ko gremo k zdravniku kar je pri nas banana republika ker plačujemo zdravstvo so vrste po nekaj mesecev.

Ne znate se postavite za sebe AMPAK BRANITE ljudi, ki delajo PROTI VAM. In to je nekaj nezaslišnega v tej deželi.

ZATO NE MENI IN DRUGIM KAKO JE JU PRI NAS DOBRA IN KAKO SO SPOSOBNI. NIČ POPOLNOMA NIČ.

Si predstavljaš, da še vedno ob nakupu novega avta, za katerega sam izbereš od barve do dodatnih paketov opreme, čakaš 2-3 mesece??[/quote]

to je tvoja izbira … če ti kaj ni ok pojdi h konkurenci ane … tudi za Pipistrelovo letalo boš čakala lep čas, pa ne zato ker se jim ga ne bi ljubilo naredit.

Barca, s temle tvojim zapisom, si mi pa povedala praktično vse o tvoji logiki … z odptimi usti sedim pred monitorjem in težko verjamem kaj berem :-)[/quote]

Nobenega avta, ki bo točno tak, kot si ga zaželiš, ne boš dobil takoj (razen če je to avto, kjer ne moreš izbirati kombinacij paketov).
Tudi v gospodarstvu, pa čeprav je konkurenca, za določene stvari traja … tudi oken po meri ne dobiš takoj…

Ne govorim o ponudbi, ampak o končnem izdelku in gradbeno dovoljenje je končni izdelek in verjetno Boxmark ni bil edini, ki je dal tako ali podobno vlogo.

Si predstavljaš, da še vedno ob nakupu novega avta, za katerega sam izbereš od barve do dodatnih paketov opreme, čakaš 2-3 mesece??[/quote]

to je tvoja izbira … če ti kaj ni ok pojdi h konkurenci ane … tudi za Pipistrelovo letalo boš čakala lep čas, pa ne zato ker se jim ga ne bi ljubilo naredit.

Barca, s temle tvojim zapisom, si mi pa povedala praktično vse o tvoji logiki … z odptimi usti sedim pred monitorjem in težko verjamem kaj berem :-)[/quote]

meni se pa zdi, da je Barca z istim namenom kot ti o Pipistrelu ta stavek napisala, samo na drugem primeru..

Sicer pa se pri prodajalcu dogovoriš za dobavni rok. če ti ustreza ok, če ne pa greš h drugemu. V gospodarstvu lahko govorimo o visokih penalih, če se podjetje dogovorjenih rokov ne drži. V državni upravi pa ni nič narobe, če se ne držijo rokov (ko so si jih itak sami sebi določili in uporabnik ne more izbirat med npr. hitrejšimi ponudniki). Če drugje pričakujemo, da se bodo držali rokov, zakaj je čudno, če isto pričakujemo v upravnih postopkih?

Zakaj pa se v gospodarstvu ne znate postaviti za sebe? Zakaj dopusščate, da vam po več mesecev ne izplačujejo plač in vam ne plačujejo delovne dobe? Ja, sami ste si krivi. Zato pa delajo tako z vami, kot delajo.

to je tvoja izbira … če ti kaj ni ok pojdi h konkurenci ane … tudi za Pipistrelovo letalo boš čakala lep čas, pa ne zato ker se jim ga ne bi ljubilo naredit.

Barca, s temle tvojim zapisom, si mi pa povedala praktično vse o tvoji logiki … z odptimi usti sedim pred monitorjem in težko verjamem kaj berem :-)[/quote]

meni se pa zdi, da je Barca z istim namenom kot ti o Pipistrelu ta stavek napisala, samo na drugem primeru..

Sicer pa se pri prodajalcu dogovoriš za dobavni rok. če ti ustreza ok, če ne pa greš h drugemu. V gospodarstvu lahko govorimo o visokih penalih, če se podjetje dogovorjenih rokov ne drži. V državni upravi pa ni nič narobe, če se ne držijo rokov (ko so si jih itak sami sebi določili in uporabnik ne more izbirat med npr. hitrejšimi ponudniki). Če drugje pričakujemo, da se bodo držali rokov, zakaj je čudno, če isto pričakujemo v upravnih postopkih?[/quote]
dvomim da si ti razumela kaj sem jaz napisala 🙂

sicer pa … mnogi za določene izdelke plačujejo celo v naprej … celo določene storitve so prodane že več let v naprej … pa to nima neke hude zveze s tem, kar jaz pišem v prvem odgovoru v tej temi 🙂

zame je tole razmišljanje kriminal! in v bistvu izvor vse polomije v sloveniji

a si predstavljaš da bi dala povpraševanje v firmo, ker bi želela recimo zamenjat okna, se ti zelo mudi, ker se bliža zima. Pa oni tam rečejo … eh, sej mamo 2 meseca časa da napišemo ponudbo …

prosim, komentiraj to, če lahko sploh …

ja … še dobro da je v gospodarstvu konkurenca, v državnem aparatu si konkurence žal ne moremo izborit!
se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam z avtorjem teme …[/quote]

Si predstavljaš, da še vedno ob nakupu novega avta, za katerega sam izbereš od barve do dodatnih paketov opreme, čakaš 2-3 mesece??[/quote]

ja avto je avto,pač ni na zalogi dotičnih barv in opreme,je vedno bilo in bo
okna,vrata,senčila rok dobave 6-7 tednov,ponudba,takoj,še isti dan meritve
,,štempelj” na kos papirja,to pa je žal precej zakomplicirano in zahtevno delo,ni kaj,
ko dobiš že 3x vabilo,da naj dopolniš vlogo in greš do njih,ker nisi dobil še določenih papirjev,je ena etaža nad njimi
,ti rečejo,
pa saj imajo rok rešitve30delovnih dni,
potem pa se vprašaš,kdo je potem nor,…..

Zakaj pa se v gospodarstvu ne znate postaviti za sebe? Zakaj dopusščate, da vam po več mesecev ne izplačujejo plač in vam ne plačujejo delovne dobe? Ja, sami ste si krivi. Zato pa delajo tako z vami, kot delajo.[/quote]

in kdo je zadolžen za kontrolo oz. opozorilo lastniku podjetja, če obveznosti do delavcev niso poravnane?
kdo izvaja nadzor?

Nekdo je zgoraj prilepil link, koliko jih je v roku zadnjega leta točno ta firma odpustila…. in če se prav spomnim, je imela tudi delovna inšpekcija kar nekaj posla pri njih…

to je tvoja izbira … če ti kaj ni ok pojdi h konkurenci ane … tudi za Pipistrelovo letalo boš čakala lep čas, pa ne zato ker se jim ga ne bi ljubilo naredit.

Barca, s temle tvojim zapisom, si mi pa povedala praktično vse o tvoji logiki … z odptimi usti sedim pred monitorjem in težko verjamem kaj berem :-)[/quote]

Nobenega avta, ki bo točno tak, kot si ga zaželiš, ne boš dobil takoj (razen če je to avto, kjer ne moreš izbirati kombinacij paketov).
Tudi v gospodarstvu, pa čeprav je konkurenca, za določene stvari traja … tudi oken po meri ne dobiš takoj…

Ne govorim o ponudbi, ampak o končnem izdelku in gradbeno dovoljenje je končni izdelek in verjetno Boxmark ni bil edini, ki je dal tako ali podobno vlogo.[/quote]

izdelka po meri pač ne boš nikoli dobil takoj ker je po meri ane … pameten proizvajalec ali prodajalec pač pazi na racionalno zalogo … birokratom na zalogo seveda ni treba paziti ane.

nikoli in nikdar me ne bo pa nihče prepričal, da uradna oseba za izdajo gradbenega dovoljenja potrebuje mesec dni.
ker pa je tu govora za gradbeno dovoljenje za poslovni objekt, ki bi dal delo 50tim ljudem, to razumem še toliko manj…

Japti
(JAVNA AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA PODJETNIŠTVO in tuje investicije )

podeljuje subvencije

Se strinjam, da bi glede raznih dovoljenj morali biti hitrejši. Mislim, da je problem v tem ker o tovrstnih zadevah ne odločamo samo ena služba ampak je to cela veriga. V bistvu bi morala država poskrbeti za poenastavitev zadev, ne pa da morjo imeti javni zavodi razpis če hočejo kupit en paket svinčnikov. Birokracija v Sloveniji je itak obupna. Barca ima deloma prav, ker tovrstne zadeve niso samo v JU. Smo imeli zidarje pa se je pokazalo neko nepredvidljivo delo, ki bi ga moral opraviti nek drug obrtnik. Imeli smo tri meseca časa , da si ga poiščemo. Ok pokličem ni problema gospa pridem čez en teden pogledat, itak da ga ni bilo, ok pokličem spet in tip pride izmerit…čez 14 dni končno pošlje predračun, ga pkličem kdaj pride naredit, pridem čez 14 dni , pove točen datum in uro, vzamem dopust, tipa od nikjer, Po kupu telefonski klicev sem , ga dobesedno en teden preden so prišli zidarji poslala nekam, Hvala bogu se me je potem eden na hitro usmili in naredil, potem pa spet kup telefonad, ker tale bi pa brez računa. Mislim a je tako težko v dveh dneh poklicat in povedat glejte gospa sem prezaseden ali karkoli najdite si drugega. Ta država v celoti ne funkcionira na nobenem nivoju.

Zakaj pa se v gospodarstvu ne znate postaviti za sebe? Zakaj dopusščate, da vam po več mesecev ne izplačujejo plač in vam ne plačujejo delovne dobe? Ja, sami ste si krivi. Zato pa delajo tako z vami, kot delajo.[/quote]

Zto ker država to dopušča!!!!! Js ne vem a ste ene res toko glupe al kaj vam ni jasno???

[/b]

me zanima,,kerega” leta si zidala,
današnjem času,ko gradbeništvo nima dela že nekaj časa,
ne verjamem,da bi tako dolgo čakala na izvedbo,težko za verjet,
JU-katastrofa od katastrofe,
in to ne govorim na pamet,……..

New Report

Close