Najdi forum

Pitje vode

Pozdravljeni!

Vsi zdravniki priporočajo, da se veliko pije vode, čajev itd., mene pa zanima a spijete dnevno vsaj 1.5l tekočine?
Sama se trudim, pa mi je velikokrat slabo če pijem preveč pa še trebuh imam potem velik kot žaba, pa tud če spijem samo liter a se to še komu dogaja?

Hvala in lp

pij počasi – tisti liter in pol oz. dva moraš popiti čez cel dan. jst imam skoz pri roki kozarec vode in vsake toliko naredim požirek. npr. če si za računalnikom, imej s sabo kozarec, pri postelji kozarec vode..
in kadarkoli si žejna, pij samo vodo, pa bo.

**************** I`m all that!

fora je v tem, da naenkrat ne piješ toliko. Pač na izi po požirkih. Če pa si žejna pa eksaj 🙂

1.5l spijem samo med treningom… dnevno pa 4-6 😉

Pitje velike količine vode naenkrat ni bilo nikol dobr za organizem…Mej litrco pr seb in cel dan srkej iz nje….

js ponavad spijem ene 3/4 litra nesladkanega zeliščnega čaja (zeleni, planinc, meta,…) na dan v času službe, pol pa kokr kdaj…

jst pa zvecer pol se 6 pirov… ja z lahkoto

ma ja, pij takrat, ko boš žejna. ne se brezveze nacejat, ker je to enako slabo kot če ne piješ nič in si cel dan žejna. in ni fora spit VSAJ 1.5 litra na dan, ampak toliko, kolikor telo rabi.

lp

ko si zejen je ze znak rahle dehidriranosti
1,5L tekocine dnevno pa ni nic .. zjutri kavica, juha za kosilo, 3x kak sokc pa je ze

To pa sploh ni res. Ko ti telo sporoci da si zejen, takrat ko obcutis zejo, to pomeni da je telo prakticno ze cist dehidrirano. Treba je popiti cez dan ene 1,5 l do 2l vode, ne sme se pa nacejat zdej z vodo, povsod je ena meja. Res pa je da nam telo sporoci sele takrt ko si dehidriran, zato moras piti cetudi nisi zejen.

kavica ne šteje, ker je diuretik (povzroča izločanje vode iz organizma), prav tako pivo. Oziroma šteje v negativno.

v šoli vsak dan najmn eno tamalo zalo, pri kosilu ene tri deci, pa ponavad mam še pri računalniku kšno tavelko plastenko vode, tko da se kr hit nabere dost 😉

Rad imam vodo….

LP

Pomagaj si s tem, da imaš vedno pri sebi 0,5 l plastenko z vodo. Če ti ni do pitja same vode ( meni to pozimi res ne paše, se bi morala res silit, da bi pila samo hladno vodo), si – ko si doma, skuhaj kake zanimive čaje ( izbira je ogromna, jaz sem postala že pravi obsedenec s temi čaji- ampa, to je že druga skrajnost, ki je ne svetujem :), ali pa si enostavno namešaj kako cedevito ali kaj podobnega. Dejstvo je, da folk premalo pije. In je res, da ko občutiš žejo, da si ponavadi takrat že dehidriran. In prihaja poletje, čas, ko se bolj potimo..in je potrebno vso tekočino nadomestit.

Ampak- ne spet v druge skrajnosti. Preveč tekočine razredci elektrolite v krvi ( logicno- vec vode spijemo, cec se je izloci- ampak nikoli se ne izloci sama voda, ampak zraven tudi elektroliti v krvi), tako da se ne do onemoglosti nacejat z vodo. Ce imas bolj v izi zivljenje, ene 2 l dnevno, ce kaj sportas, se kak liter vec in to bo to. Non alco in non cofein seveda 🙂 Obadva sta diuretika ( se pravi, potem se bolj hodimo lulat) in ce uzivas karkoli od tega, za vsako merico se dodatno merico vode 🙂

no, jaz sem pa do danes mislila, da je naše telo narejeno tako in da si je ljubi bogec zamislil takole: ko zmanjka energije, ti da znak, da je lačno-in takrat moraš jesti (pa ne toliko, da te potem boli trebuh). Ko si žejen, moraš piti, ker te telo prosi za tekočino. a ni tako nekako vse v naravi? In zakaj si zaželim mleka ali sadja ali mesa? ker telo to v določenem trenutku pač pogreša. jaz poslušam telo, včasih pojem kaj sladkega – takrat, ko se mi “zalušta.” stara sem 40 let, zdrava in normalne postave. Zakaj hočemo nekaj pogruntat, ko so pa že stari stari stari ljudje vedeli, da pij in jej toliko, kot si žejen in lačen, ne pa hektolitre vode po sili in kile sadja, pa nič kruha (naprimer). Kdo ima prav? Pavlika

kruha telo zagotovo ne rabi! Edino kar ti kruh naredi je to, da ti zapaca črevesje.

Seveda je žlampanje vode popolna bedarija. O tem kaj telo rabi in kaj ne, bi pa lahko vnedogled razglabljali. Vodo seveda rabi, ampak ne tako da se zalivaš z njo. Ker potem se telo navadi na povečan vnos vode in ko te bo zgrabilo kakšno bruhanje in driskanje, boš dehidrilala veliko prej kot bi, če bi pila normalno. S sestro sva obe prebolevali rota virus, jaz sem še malo bolj bruhala kot ona, pa je ona morala po dveh dneh v bolnico zaradi dehidracije. Je pa navajena kar naprej nositi tisto flaško vode s sabo in kar naprej pije čeprav ni žejna. So ji zdravniki v bolnici povedali, da je to napačno.

Kot roža, ki se navadi na obilne količine vode in bo ob prvi suši crknila.

Tudi jaz se ne strinjam z novimi forami okoli pitja vode. Le čemu ? Telo ti samo pove, kdaj je žejno, lačno…isto ti pove, kdaj je potrebno oditi na Wc.
Saj ne gre nihče izmed nas lulat kar tako, na vsake pol ure. Greš, ko te tišči. Isto na veliko potrebo.
Mislim, da je tudi z vnosom hrane in pijače enako.
Če ješ juho in solato, ne potrebuješ dodatne tekočine. Če ješ meso in krompir, boš zelo kmalu začutil potrebo po pijači…

In še nekaj . Kadar piješ veliko vode , jo tudi veliko izločaš. In z njo odplakuješ dobre stvari iz telesa ( vitamine in rudnine) , ki se sploh ne morejo absorbirat…vse gre prej ven..

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

loca21 napisal:

> Edino kar ti kruh naredi je to, da ti zapaca črevesje.

in pol greš na WC in je ok

lp ajs

Je pa velika razlika, ce imas normalno ali pa celo malo bolj mehko blato kot pa, ce gre ‘stezka’ 🙂

In z izrebljanjem ne odstranis vseh oblog na crevesju.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close