Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kje kupujete okvirje za korekcijska očala po nekih normalnih cenah?

Default avatar

špeglar

Torej zanim me kje se splača kupiti okvirje po nekih zmernih cenah?
Lahko tudi kakšne preverjene spletne trgovine.
Default avatar

Slepec

Optika D nasproti Ruskega carja, celotna ponudba se mi zdi zelo ugodna storitve pa več kot odlične!

imaš pa že izpred časa na tem forumu opisane izkušnje s tem optikom pa ne preberi samo avtoričinega sporočila.
Default avatar

splet

Nazadnje kupil prek spleta na Brille24.de - očala s korekcijskimi okvirji (pri nas cena da dol padeš, tu pa malo čez 40 eur). Zadovoljen.

Poišči še kakšno drugo spletno trgovino, npr.:
www.selectspecs.co.uk
www.my-spexx.de
www.misterspex.co.uk

Pa še kaj bi se našlo. Včasih dobiš kaj tudi na ebayu.
Default avatar

tomi2

Mi smo jih kupili sedaj pri optiki Sever.

lp.
Default avatar

normalnecene

Kaj pa so normalne cene?
Jaz si vedno kupim očala, ki so RES nekaj posebnega. Če jih že nosim, si želim, da so opazna :-)
Pred petimi leti sem jih kupila v Optiki Clarus, dala 340 eur, in še sedaj po petih letih so super. Prejšnji teden sem šla naročit nove - tokrat so bile 300 eur (okvir 160), dobila še ene brezplačno zraven. So pa tudi te oboje nekaj posebnega.
Si pa sploh ne predstavljam, kaj so res normalne cene za očala, ker vedno kupim tiste, ki so mi všeč. Mi je pa zadnjič znanka rekla, da je ona dala 700 eur, tako da so moje ok, čeprav se meni že to zdi veliko.
Default avatar

špeglar

No sem v krizi in si res ne predstavljam dati 300+ za očala, če še za sproti ni.
Recimo cene, ki jih imajo naši optiki se mi zdijo pretirane, marsikje je bilo že napisano, da so cene v tujini nekajkrat nižje. Tako da kar se cene tiče iščem kakšne okvirje za tam nekje od 60-80€.

Drugače pa hvala vsem za nasvete, bomo pregledali :)
Default avatar

speglar'ca

jaz sem dala nazadnje slabih 100 € za D&G okvir v lokalni optiki, komplet očala so me skupaj s stekelci stala nekaj več kot 200 €. Meni to za pripomoček, ki ga nosim redno vsak dan vsaj 2-3 leta (ista stekelca), ni drago...
Default avatar

očalar

Optika Kobilica, Maribor.
Niso bili najcenejši, ampak tudi daleč od tega da bi imeli luksuzne cene. Dobra izbira in dobro svetovanje (kupil dvojna očala - za tista, za katera mi je bilo rečeno, da so sicer poceni, kvaliteta pa je bolj tako, se je izkazalo kot točno - neprestano se je odvijal vijak).
Sicer pa sem zadnje okvirje kupoval že nekaj let nazaj, tako da aktualnih cen ne poznam.
Default avatar

odvisno

Cena očal je, vsaj po mojih izkušnjah, bolj odvisna od stekel kot od okvirjev - če si seveda ne omisliš ne vem kakih fensi modernih zadev. Če imaš poleg dioptrije še kak astigmatizem pa progresivna stekla, po možnosti še kakšne stanjšane variante... Pri takih si s kakšnimi čist običajnimi okvirji takoj na 600-700 evrov in več...
Default avatar

postevanka

600,700 €???
Mene stane eno stekelce znamke Hoya pri dioptriji -5,00 in cilindrom, stanjšano, z antirefleksnim premazom cca 75 €.
Poleg tega koristim tudi povračilo zavarovalnice v obliki recepta, ki ga izda oftalmolog in za mojo dioptrijo predstavlja ravno vrednost cca. 70 € – praktično dobim eno stekelce zastonj.
Default avatar

Eka...

Postevanka, počakaj, da boš potrebovala progresivna...
Default avatar

d9+s

odvisno je napisal/a:
Cena očal je, vsaj po mojih izkušnjah, bolj odvisna od stekel kot od okvirjev - če si seveda ne omisliš ne vem kakih fensi modernih zadev. Če imaš poleg dioptrije še kak astigmatizem pa progresivna stekla, po možnosti še kakšne stanjšane variante... Pri takih si s kakšnimi čist običajnimi okvirji takoj na 600-700 evrov in več...
V bistvu je po novem ravno obratno. Bolj imaš zakompliciran vid, več tiplača zavarovalnica. Jaz sem dala za zadnja očala samo 100 evrov - pa je bil že okvir toliko. Vse ostalo gre na zavarovalnico. Vid - 5 + astigmatizem.
Default avatar

1212

splet je napisal/a:
Nazadnje kupil prek spleta na Brille24.de - očala s korekcijskimi okvirji (pri nas cena da dol padeš, tu pa malo čez 40 eur). Zadovoljen.

www.selectspecs.co.uk
www.my-spexx.de
www.misterspex.co.uk

Super, nisem vedel za to spletno stran Brille24.de. če bi vedel, da obstaja bi si očala tam naročil, tu sem pa samo za okvirje dal 250e, očala so pri nas zelo drag luksuz. Drugič na kupujem očal v Sloveniji ampak jih naročujem na tej spletni strani, definitivno.
Default avatar

ajejoj

Kuupila včeraj. Okvirji 134 EUR, stekla 190 EUR, z mojo dioprtijo dobim od zavarovalnice 50 EUR. Torej vse skupaj znese cca 270 EUR. Zame zelo drago.
Default avatar

očalarka

1212 je napisal/a:
splet je napisal/a:

www.selectspecs.co.uk
www.my-spexx.de
www.misterspex.co.uk

Super, nisem vedel za to spletno stran Brille24.de. če bi vedel, da obstaja bi si očala tam naročil, tu sem pa samo za okvirje dal 250e, očala so pri nas zelo drag luksuz. Drugič na kupujem očal v Sloveniji ampak jih naročujem na tej spletni strani, definitivno.
Ej, super. Rabim sicer samo bralna, ampak pri nas so samo šipce z delom 60 evrov!!!!
Default avatar

koliko pa...

pride poštnina če naročiš očala preko te BRILLE24 strani?
Kupil bi samo okvirje, je to mozno?
Všeč mi je, ker kot vidim lahko nalozis gor svojo sliko in sprobaš očala na sebi. Zakon!
Default avatar

brille24

koliko pa... je napisal/a:
pride poštnina če naročiš očala preko te BRILLE24 strani?
Kupil bi samo okvirje, je to mozno?
Všeč mi je, ker kot vidim lahko nalozis gor svojo sliko in sprobaš očala na sebi. Zakon!
Poštnina je 5 eur. V ceni pa so tu vključena tudi stekla. Ne vem, če je možen nakup samo okvirja (no, lahko ne vpišeš nič pod dipotrijo, pa je) - sicer pa - glede na ceno lahko vseeno naročiš očala s tvojo doptrijo (vsaj če si kratkoviden ali daljnoviden, pri varifokalnih pa je cena 149.90 EUR), pa potem pri optiku zamenjaš leče.
Default avatar

Bibočka

Obstaja tudi stra Zenni optical, kjer imajo milijon okvirjev, naročiš napišeš dioptrijo in brez problema in brez poštnine dobiš. Ko smo se nekaj zmotili, so nam brezplačno naredili nove. Kar nekaj smo jih naročili pa je bilo vse OK. Obstaja pa še ena iz Amerike GlassesUSA.
Default avatar

optika

špeglar je napisal/a:
No sem v krizi in si res ne predstavljam dati 300+ za očala, če še za sproti ni.
Recimo cene, ki jih imajo naši optiki se mi zdijo pretirane, marsikje je bilo že napisano, da so cene v tujini nekajkrat nižje. Tako da kar se cene tiče iščem kakšne okvirje za tam nekje od 60-80€.

Drugače pa hvala vsem za nasvete, bomo pregledali :)
Za dioptrijo -5 cena okvirjev v tujini ni nižja. Vsak okvir za visoko dioptrijo ni primeren. Imajo več izbire, a skupaj s tanjšanjem stekel na koncu nanese krepke denarce.