Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barvanje s kano pri frizerju

Barvanje s kano pri frizerju

Eno vprasanje – me je spomnila spodnja tema o barvanju las, pa nocem smetiti.

Pred leti sem si kano na lase parkrat dala sama, a so bile kar vidne posledice na banji. Zdaj me spet prijemlje, da bi malo osvezila svojo naravno barvo, pa ne z barvo za lase, ker se nimam sivih. Razmisljam o rjavi ali mahagoni kani. Moja frizerka mi je ze rekla, da ni problema, da mi napacka zadevo na glavo in me da za dve uri pod havbo. Ampak kolikor se spomnim, naj bi bila kana zelo dolgo na laseh – zato me zanima, ce se je katera ze kanirala v salonu in ce je dve uri dejansko dovolj za spodoben rezultat. Hvala vnaprej za odgovore.

Meni je enkrat ena sodelavka prinesla ta pravo kano iz Bosne, kjer so jo uvozili ize ene arabske države in ti povem, da to, kar se pri nas prodaja kot kana ni nitgi podobno tisti kani. In tudi učinek je bil čisto drugačen.

kana je samo ene barve vse ostalo ni kana, pač pa neki dodatki
jaz sem kano imela na laseh ponavadi 2-3 ure, ampak če te frizerka da pod haubo in si lepo na toplem bi res znalo bit prej fertig … predvidevam da frizerka ima izkušnje 🙂

Jaz sem si jo sicer pacala sama doma (oz.me je prijateljica), ampak sem imela kano na laseh okrog 4 ure.
Pa mešala sem si 2 paketa rdeče oz.navadne in enega rjavega, s samo rdečo kano sem bila živo oranžna.

Tudi jaz sem bila po rdeci taka, da bi me komot vtaknil v juho namesto korenja… Potem sem pa naslednjic LUSH-ovo caca brun; je bilo ok.

Zdaj glede dodatkov – LUSH naj bi bil naraven; predpostavljam, da ce so notri dodatki, da so pac kake druge rastline, ki barvajo…? Ce se motim, pa bom vesela razlage.

bistvo je v tem, da je kana samo ena in edina barva (zemlja), ki pač na laseh pusti odtenek, glede na podlago
vse ostalo ni kana, pač pa nekaj drugega … a je naravno ali kemija je pa spet odvisno od sestavin 🙂

bistvo je v tem, da je kana samo ena in edina barva (zemlja), ki pač na laseh pusti odtenek, glede na podlago
vse ostalo ni kana, pač pa nekaj drugega … a je naravno ali kemija je pa spet odvisno od sestavin :-)[/quote]

Kakšna zemlja? Če misliš na zemljo oziroma področje kjer kana raste, potem recimo 🙂 Kana je rastlina. Barva je odvisna od same kane (ne samo od dodatkov v njej), naših las in tehnike barvanja.
Sicer se pa da tukaj prebrati več o kani.

http://www.hennaforhair.com/freebooks/slovenianh4h.pdf

bistvo je v tem, da je kana samo ena in edina barva (zemlja), ki pač na laseh pusti odtenek, glede na podlago
vse ostalo ni kana, pač pa nekaj drugega … a je naravno ali kemija je pa spet odvisno od sestavin :-)[/quote]

Kakšna zemlja? Če misliš na zemljo oziroma področje kjer kana raste, potem recimo 🙂 Kana je rastlina. Barva je odvisna od same kane (ne samo od dodatkov v njej), naših las in tehnike barvanja.
Sicer se pa da tukaj prebrati več o kani.

http://www.hennaforhair.com/freebooks/slovenianh4h.pdf%5B/quote%5D
ja res sem čudno napisala … ko je posušena in če imaš srečo kupit pravo, zgleda kot zemlja.
je pa v tej tvoji priponki lepo razloženo da je kana ena sama, vse ostalo raje ne dajaj na lase 🙂

drugač je pa zelo lepa rožica, jo imam na vikendu

Kakšna zemlja? Če misliš na zemljo oziroma področje kjer kana raste, potem recimo 🙂 Kana je rastlina. Barva je odvisna od same kane (ne samo od dodatkov v njej), naših las in tehnike barvanja.
Sicer se pa da tukaj prebrati več o kani.

http://www.hennaforhair.com/freebooks/slovenianh4h.pdf%5B/quote%5D
ja res sem čudno napisala … ko je posušena in če imaš srečo kupit pravo, zgleda kot zemlja.
je pa v tej tvoji priponki lepo razloženo da je kana ena sama, vse ostalo raje ne dajaj na lase 🙂

drugač je pa zelo lepa rožica, jo imam na vikendu[/quote]

Dvomim, da jo imaš na vikendu, razen če imaš vikend v Indiji, Iranu, Jemnu in kar je še takšnih destinacij :))
Na prvi strani je lepo opisano kakšen grm je kana. In tista lepa cvetoča gomoljnica s tvojega vikenda ni kana, o kateri je govora :)))

Kana kot okrasna rastlina čisto lepo uspeva tudi pri nas. Kani kot barvilu se pa lahko primeša še svašta drugo, kar daje rjave in črne odtenke: kava, orehovo listje, indigo…

2 uri je minimalni čas, da imaš neki rezultat. Na toplem prime bolj, tako da bi s sedenjem pod havbo znalo biti dovolj. Je pa res, da če jo pustiš dalj in odkrito, potegne bolj v temno, če prisiljuješ (ovijaš, greješ in pustiš krajši čas), pa bolj v rdečkasto. Sama jo pustim 3 do 4 ure, zavito in brez dodatnega gretja, več se mi pa ponavadi ne ljubi nositi tistega ovoja na glavi.

Uporabljam rjavo od Lusha (caca brun). Zelo fajn za lase, nič kemije in nič agresivnega: kakavovo maslo, indigo, rdeča kana, mleta kava, uprašena kopriva, uprašen irski mah, olje nageljnovih žbic, parfum.

Že leta hodim k frizerki za to. Imam dolge lase in ponekod že rahlo sive, imam pravo kano iz Tunizije (ne tiste turistične) in mi lepo pokrije sive, potegne pa na percej rdeče, ker imam rdeč pigment v laseh. pod havbo sem približno 3,5 ure, ampak kot pravim, imam dolge goste lase, zato traja mlao dlje. rezultat je pa dober.

Sama se barvam z Radico barvami ,ki so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravne.So nove na tržišču,ampak ni primerjave napram drugim barvam kot so kaneNarejena je iz različnih zelišč, torej za rjavo barvo je dodana kava itd..Še posebej mi je všeč, ker so enostavne za uporabo,izbereš samo željen odtenek.Res so zelo obstojne pa tudi odtenek mi je fajn prijel.Kupila sem si Brown odtenek.Prodajajo jih v Nami ter drugih bio trgovinah.Sama jo Kupim tule: http://www.moja-lekarna.com/p-17250-radico-colour-me-organic-barva-100-g.aspx

Ima katera izkušnje z barvanjem s kano v studiu za naravno nego las Inanna v Mariboru? Zanima me tudi okvirna cena …

New Report

Close