Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A sem neumna, ker imam v najemni pogodbi zapisano vse tako kot je res????

A sem neumna, ker imam v najemni pogodbi zapisano vse tako kot je res????

Stanovanje oddajam za 300€, rezervni sklad plačujem 25€, nov davek bo baje cca. 300€ kar na mesec znese še 25€. Torej dobim 250€ vendar so s stanovanjem vedno stroški kar na mesec v pavšalu znese še vsaj 25€ torej dobim 225€.

Z novo obdavčitvijo bom na leto plačala 300*12*0,9*0,25= 810€ davka (!!!) kar na mesec znese skoraj 70 €!!! Torej meni od najemnine ostane komaj polovica denarja – 150€!!! Seveda je to v idealnem primeru! Koliko je najemnikov, ki sploh ne plača ne najemnine, ne stroškov!

Zdaj pa jaz vas vprašam ali sem neumna, da vse prijavljam tako kot je? Sem poštena državljanka in bom še naprej vse prijavila samo se res počutim neumno!!! Prekleta oderuška Slovenija!!!

Ja, si neumna. V nepošteni državi pač ne moreš živeti pošteno.

neumna nisi, si saj poštena in imaš čisto vest. saj največ ravno zaradi tistih, ki neprijavljajo vsega gre pa vse v k****

nova
Uredništvo priporoča

Si postena …. za vzdrzevanje stanovanja pa lahko namesto normiranih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uveljavljas dejanske stroske. In se vedno trdim (ceprav tocno vem kdo vse bo zdaj komentiral mojo izjavo), da ce bi vecina delala tako, bi bili tudi davki nizji.

Ko ne bo kaj za jest, bo pa pojedla čisto vest, ali kako? In ne, vse ne gre v k**** zaradi tistih, ki ne prijavljajo vsega, ampak zaradi lopovske države!


Če me bi bila Slovenija izropana, bi bili davki tako ali tako nižji… Poštenje malih ne more več rešit Slovenije!
Denar moramo dobiti mazaj.
Milijarde NEOBDAVČENEGA denarja !!!

Pri nas je podobno, vse prijavili, pa se včasih vprašam ali bi še sploh bila poštena, če drugi niso. Pa si rečem ne jaz nisem kot durgi, moja vest bo čista !

če te kaj potolaži naj ti povem, da nisi edina. Tudi midva imava vse urejeno tako kot je v resnici.

Zato sva se odločila tudi najeti to stanovanje in se preseliti, prej pa nekaj let nisva dobila nobene pogodbe, denar sva dajala na roko, na nevtralnem kraju, sosedom sva pa govorila, da smo z lastniki sorodniki, da ne bi bilo čudno. Aja, pa najemnina je bila bistveno višja kot zdaj, pogoltneži eni.

Ja, si neumna, zelo!

S POLNO RITJO JE LAHKO SRAT !!!

S POLNO RITJO JE LAHKO SRAT !!![/quote]

Za moj zasluzek posteno delam, nikoli nisem dobila kakih subvencij ali drzavnih podpor… in imam sreco, da me stecaj enega mojih vecjih kupcev (in konkretnega dolznika) zdaj ne bo pokopal :((
Tako da ja, imam polno rit :))

Nisi neumna, malce pa šepaš v matematiki. Poleg tega, da ti ostane najmanj 150 EUR mesečno , je treba upoštevati še cca. 120 – 170 EUR mesečnih stroškov,ki jih “namesto” tebe plačuje najemnik. Torej, če ne bi oddajala bi bila v minusu cca. 150 EUR mesečno,tako pa si v plusu enako vsoto. Razlika je 300 EUR x 12 mesecev = 3600 EUR. Nekaj pa je,mar ne ?

S POLNO RITJO JE LAHKO SRAT !!![/quote]

Za moj zasluzek posteno delam, nikoli nisem dobila kakih subvencij ali drzavnih podpor… in imam sreco, da me stecaj enega mojih vecjih kupcev (in konkretnega dolznika) zdaj ne bo pokopal :((
Tako da ja, imam polno rit :))[/quote]

Ja, saj se takoj vidi, da imaš polno.
Samo v vednost, tudi jaz sem za svoj zaslužek pošteno delala, prav tako nisem dobila nobenih podpor in imela sem nesrečo, da je šlo moje podjetje v stečaj, ta poštena država pa mi ne da več dela.
In ne, moja rit ni polna :(((

Če ne bi oddajala, ne bi bilo stroškov za catv, rtv, elektriko, vodo, kurjavo….

Če ne bi oddajala, ne bi bilo stroškov za catv, rtv, elektriko, vodo, kurjavo….[/quote]

Rezervni sklad bi bil, prav tako skupni stroski v (predvidevam) bloku, upravnik tudi, nekaj ogrevanja tudi….

To so majhni stroški, vsi veliki bi odpadli.

Če ne bi oddajala, ne bi bilo stroškov za catv, rtv, elektriko, vodo, kurjavo….[/quote]

Ne bo držalo,…tudi,če je stanovanje prazno, še vedno plačuješ rtv, kabelsko ( ponavadi je v bloku skupinska )upravnika, odvoz smeti, skupno elektriko in tvojo elektriko (priključnina), rezervni sklad, pavšalno ogrevanje ( cca. 25 – 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}),…..si hitro na 100 EUR, tudi če je stanovanje prazno.

Saj ni res. Če je stanovanje prazno, odjaviš rtv, catv daš v mirovaje, ne plačaš nič. prav tako elektriko, vode ne porabiš nič…. to kar ti naštevaš, je zanemarljiv strošek.
Vem kako je s tem, iz prve roke, tako da….
V mojem stanovanju, kadar je zasedeno, so stroški pozimi skupaj s kurjavo komaj cca 100€, zdaj pa računaj kaj ostane, če odjaviš kar sem naštela 🙂

odvisno, kako imaš urejeno vodo. če imaš obračun na osebe, moraš vode še vedno plačat za eno osebo, ravno tako smeti, čiščenje, hišnika, skratka celoten upravnikov račun

Pri našem stanovanju pa je stroškov pri praznem stanovanju poleti (ko še ni stroškov ogrevanja – 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se plačuje po površini) čez 50 € (enosobno stanovanje). Se jih pod to ne da zmanjšati, ker je večina tega priključnina pa stroški upravnika pa čiščenje (ga še zmeraj plačuješ) pa stroški odčitavanja vode (ga plačuješ, čeprav je poraba 0) pa priklučnina za to, da bi lahko uporabljal toplo vodo itd…….
Blok se zato, ker je stanovanje prazno, ne neha ogrevati pa čistijo tudi pa smeti odvažajo….

Res je, pri nas pride za garsonjero okoli 60 evrov čisto osnovnih stroškov – če bi dala izklopit elektriko, bi bilo mogoče deset evrov manj. To je komunala, upravnik (rezervni sklad, čiščenje, skupna elektrika, delež pri ogrevanju, voda) in elektrika. Nič drugega.
Davek se mi pa zdi visok.

Tudi mi imamo v najemni pogodbi zapisano vse, kot je v resnici.

Mirno spim.

A RAZUMETE SLOVENCI ?

New Report

Close