Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ima še kdo enako kg kot pri 14?

Ima še kdo enako kg kot pri 14?

Ravno zadnjič smo se s kolegi pogovarjali o tem koliko smo se zredili/shujšali. Jaz imam pri 32 pri 170cm še vedno enako kilažo 53kg kot sem jo imela ko sem bila stara 13, 14 let. Od takrat pa do sedaj se nikoli nisem zredila ali shujšala kar mi je včasih čudno ko slišim druge zgodbe. Ima še kdo od vas enako kilažo od nekdaj? Se vam to zdi normalno, ali se vam zdi bolj normalno da se ljudje redijo/hujšajo?

Sicer ne vem, ampak verjetno spadaš med tiste srečneže, ki jim za postavo ni treba garati, zato se ti tudi zdi čudno, da človek z leti pač pridobi na teži, pa potem shujša ali pa tudi ne.

Jaz sem se v življenju že tolikokrat zredila in shujšala, da bi se vsaj 4x klonirala 🙂 Prvič sem ravno pri 14 letih pošteno shujšala, potem sem se zredila, ko sem šla na faks, vsako leto par kil, med absolventom pa še dodatnih nekaj več, malo pred zagovorom diplome sem drastično shujšala 18kg, nato sem držala težo kakih 6 let, do prve nosečnosti, pa sem nabila 15 kg, pa shujšala, čez leto dni bila spet noseča, tokrat sem spravila gor le 6 kg, nato shujšala, čez par let se spet zredila, ampak ne prehudo, lani pa shujšala zaradi zdravstvenih težav. Stara sem 39 let, visoka sem 167 cm in imam cca 61 kg. V odrasli dobi (tu štejem od faksa dalje recimo) je moja teža nihala med 49 in 72 kg. Pri nobeni od teh dveh se nisem počutila dobro. Najbolje se počutim pri cca 60kg.

Nekateri imamo hitrejšo presnovo (hitra razgradnja hrane v hranila), tudi jaz lahko že od nekdaj jem ogromno in se mi na kilaži nič ne pozna.

Lp

No pri meni je bilo tako da jem normalno, imam 4 male obroke dnevno že od kar pomnim, da bi se pa prenajedala pa skoraj nikoli.

nič čudnega predpubertetniška androgina postava je danes itak lepotni ideal. puberteta in spremembe, ki jih prinese za sabo, je skrajno nezaželena.

če bi mogli, bi modni oblikovalci na svoje piste itak postavljali le še dečke in pa 13letnice…

170cm in 53kg ni predpubertetniška postava, tudi jaz imam enako samo da imam 54kg. In niti podrazno ne izgleda moja postava predpubertetniško, imam obline in zelo lepo-fotomodel postavo zanjo tudi precej garam in se ukvarjam s športom. Tisti, ki pa taki postavi pravijo pubertetniška so pa sami debeli in ljubosumni na ostale ki smo suhi in ki nekaj damo na zdravje, počutje in izgled.

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

Sicer pa imam jaz manj kg kot pri 14, ko sem na 180cm imela tam nekje 67-68kg, zdaj jih imam pa 64-65. Vmes seveda gibanja od 58-80 (stres, nosečnost).


In zakaj misliš da spada med srčneže?’Če se človeku teža ne sprmeeni še vedno to ne pomeni da ima lepo postavo. Za lepo postavo je treba delati tudi suhim. Je razlika med njimi

Ne otrok nimam, rodila nisem nikoli, niti otrok ne nameravam imeti. Travme? Ja seveda so bile, in to precej težke. Zakaj se ti zdi čudaško da se ne zredim? Saj vsi nimamo motnje prehranjevanja in prenajedanja, niti zame osebno ni normalno da se nosečnica zredi za 15, 20kg to ni normalno, samo folk misli da ženska ko je noseča mora jesti za 2.

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

Sicer pa imam jaz manj kg kot pri 14, ko sem na 180cm imela tam nekje 67-68kg, zdaj jih imam pa 64-65. Vmes seveda gibanja od 58-80 (stres, nosečnost).[/quote]
Kaj ima veze če je rodila pa ne vem še kaj?
Rodila sem 2x in še vedno imam enako kg kot pri 13 letih!

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

Sicer pa imam jaz manj kg kot pri 14, ko sem na 180cm imela tam nekje 67-68kg, zdaj jih imam pa 64-65. Vmes seveda gibanja od 58-80 (stres, nosečnost).[/quote]
Kaj ima veze če je rodila pa ne vem še kaj?
Rodila sem 2x in še vedno imam enako kg kot pri 13 letih![/quote]

Si imela celo nosečnost enako kg?
Ker gospa pravi, da se od 14. do 32. ni nikoli niti zredila, niti shujšala!

Jaz imam tudi približno isto kilažo kot 20 let nazaj … s tem da sem vmes dvakrat rodila (v drugo dvojčke). Nekaj časa imela tistih 5-6 kilc več … potem sem pa počasi prišla spet na svoje kilce. Sem pa vmes tudi enkrat fejst shujšala – pod 50 kg – pa se nisem počutila dobro.

Sicer je pa to gledanje teže in primerjanje s tem kakšen si bil čisti nesmisel. Jaz vedno pravim, da bodi tak, kot se počutiš fajn v svoji koži.

Imam 45 kg, pri 14 sem jih imela 50, sedaj sem stara 36.

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

Sicer pa imam jaz manj kg kot pri 14, ko sem na 180cm imela tam nekje 67-68kg, zdaj jih imam pa 64-65. Vmes seveda gibanja od 58-80 (stres, nosečnost).[/quote]

Rodila 2x, v obeh nosečnostih sem pridobila 9 kg. Sedaj imam pa cc. 3 kg več kot pri 14-ih, pa ne rabim pazit na postavo in lahko jem kar mi zapaše. Glede tega imam pač dobre gene 🙂

Tudi ce bi zelel jih ne morem imet tolk kt pri 14 letih, ker najverjetneje ne bi prezivel.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pri 14-ih sem imela 39 kg, tako da hvalabogu jih danes pri 37-ih nimam toliko 🙂

V bistvu sem se potem v 2. letniku gimnazije zredila na 50, vmes v stresnem obdobju jih imela 47, zdaj pa jih imam že 7 let (vmes dvakrat rodila) 52.

Lp

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

Sicer pa imam jaz manj kg kot pri 14, ko sem na 180cm imela tam nekje 67-68kg, zdaj jih imam pa 64-65. Vmes seveda gibanja od 58-80 (stres, nosečnost).[/quote]

Rodila 2x, v obeh nosečnostih sem pridobila 9 kg. Sedaj imam pa cc. 3 kg več kot pri 14-ih, pa ne rabim pazit na postavo in lahko jem kar mi zapaše. Glede tega imam pač dobre gene :)[/quote]

Jaz podobno, ampak tale zgornja trdi, da se ni premaknila ne v plus, ne v minus v dvajsetih letih!

Imam cca med 5 in 8kg več kot pri 14-ih letih.

Pri 32 imam 54 kg (167cm), pri 14 sem pri isti višini imela 56

pojma nima koliko sem jih imel pr 14-ih, danes vem da jih imam 10 viška če kera rabi:)

Pri 14ih letih sem bila bolj “debela” kot sedaj. 🙂 Sicer nisem kaj bistveno višja, morda sem imela takrat ene 3 cm manj, zdaj sem 160 cm. Sem pa tehtala (glede na slike, predvidevam) okoli 55 kg, zdaj jih pa imam 48. Aja, stara sem pa 29.

Pri 14 sem imela ene 3-5 kg manj, ampak tudi ene 5-7 cm manj. Vel ali manj podobna sem nejke iz sredine srednje šole, cca 45-46 kg/162 cm; če ne štejemo nosečnosti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Rodila nisi? Nobenih travm v življenju?
Ker da se človek v 20-ih letih ne zredi ali ne shujša, mi je skrajno čudaško.

[/quote]

Zakaj bi bilo čudaško? Jaz sem pri 14 ali 15 nehala rasti, do takrat sem dosegla določeno težo in se mi sedaj do 30 ni spremenila. Se je spremenila oblika telesa, ko je otroško telo postajalo žensko, kilogrami pa so isti. Zredila sem se samo med nosečnostjo, ampak sem se po porodu vrnila na svojo težo. Pa ne živim v pravljici. Bili so dobri časi, slabi, srečna obdobja, krize, stres,…….na kilograme pač ni vplivalo.

New Report

Close