Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

So danes punce res tako arogantne?

Default avatar

damjan37

Star sem 37 let. Še vedno sem samski. Vedno bolj se mi dozdeva, da so današnje punce zelo vzvišene, arogantne in jih zanima predvsem denar. Zelo težko je danes dobiti dobro, pošteno punco predvsem v mestu. No saj niso čisto vse take, ampak zdi se mi, da je tega vedno več. Mislim, da so k temu veliko pripomogle predvsem te nove tehnologije in razna družabna omrežja. Danes skoraj ni več pogovora osebno na štiri oči ampak vse poteka prek maila, facebooka... Spomnim se pred kakimi 15 leti je bilo veliko več pristnih odnosov in je bilo veliko lažje priti v stik z osebo kot pa danes, kljub vsej tehnologiji. Danes pa se vsi skrivajo za nekimi profili itd in zelo težko vzpostaviš stik z nekom. Kaj vi menite o tem? Za vaša mnenja se vam v naprej zahvaljujem
Default avatar

Marko

Jaz mislim, da ni samo tehnologija, ampak tudi leta. Starejši kot smo, bolj smo resni, vsaj kar se tiče vzpostavljanja novih stikov. Odvisno pa je tudi on našega značaja.
Po drugi strani pa ti ta tehnologija omogoča, da vzpostaviš stik z ljudmi, ki jih sicer ne bi nikoli srečal.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

damjan37

ja ko pa jo vprašaš za št .mobitela ali email ti ga pa noče dati, češ, da ne komunicira z neznanci. To varovanje zasebnosti mi gre že na živce, s tem se že pretirava. Ko še ni bilo vse te tehnologije ampak samo hišni telefoni ni bilo o varovanju zasebnosti ne duha ne sluha. Naše telefonske št. in naslovi so bili objavljeni v imeniku in dostopni vsem. Pa sploh nisi vedel kdo je na drugi strani žice, ne pa danes ko se nam vsi podatki izpišejo na monitorju.
Default avatar

enfant terrible

Če reče, da ne da telefonske, ji pač nisi všeč. Mogoče deluješ preveč vsiljiv in se te zato ženske izogibajo, težko tako na daleč sodim.
Default avatar

Calypso

So danes punce res tako arogantne?

Večinoma smo res, deloma zato ker so se časi toliko spremenili, da nam je prioritetna samozadostnost in če je že prilika za zvezo, potem mora biti kandidat vsaj nadpovprečen. Toda, tudi na strani žensk bi se našle sogovornice, ki bi trdile, da so fantje arogantni in grozljivo nedostopni, da ne dajejo osebnih podatkov, lažejo o letih, službi, interesih, dajo e-naslov na katerega ni odziva, dajo nekdanjo (rezervno tel. št) in še bi lahko naštevala, torej je je krivda za "samskost" na obeh straneh. Aroganca je lahko tudi zelo nazoren odgovor, da kažeš interes tam, kjer ga naj ne bi. Išči načine, da se več družiš z ljudmi, đabe vegetiranje pred zaslonom, na spletu smo vsi lahko vse/karkoli in predvsem iz zavedanja tega izhaja nezaupanje.

Nikoli nisem uporabljala FB ali česa podobnega, ravno tako nobenih portalov, da bi koga/nekaj iskala, pritegne me izključno tisto, kar najdem in začutim v živo. Vse ostalo od tega je zame mnogo preveč umetno, ponarejeno, prazno. Pri tem se mi pojavlja vprašanje - kako naj bo človek socialen, če že prej ni bil preden se ni tehnologija tako razmahnila in če vsi potencialni, kateri bi lahko bili del njegove socialne mreže ne poznajo drugih komunikacijskih kanalov kakor FB, Netlog ipd? Tak "revež" posnema to kar kaže sodobna družba, neizogibno izginjajo vzorci bolj pristnega druženja in interesov drug za drugega, vse je na tablici ali pametnem (butastem!) telefonu, v resnici pa nimamo nič!

http://www.youtube.com/watch?v=OINa46HeWg8
Default avatar

enfant terrible

Menim, da pretiravate s tem poudarjanjem tehnologije.Drži, precej ljudi ima facebook, ampak tam komunicirajo pretežno z ljudmi, ki jih osebno poznajo.
Default avatar

Calypso

enfant terrible je napisal/a:
Menim, da pretiravate s tem poudarjanjem tehnologije.Drži, precej ljudi ima facebook, ampak tam komunicirajo pretežno z ljudmi, ki jih osebno poznajo.
Torej, kaj je ljudi pričelo razdruževati, jih osamiti, če ne ravno tehnologija? Morda prosti trg, morda poudarjanje enakih možnosti za vsakogar ali kaj tretjega?
Default avatar

damjan37

Calypso, vidim, da razmišljava zelo podobno. Kot sem že rekel, pogrešam stare dobre čase ko so bili še vsi odnosi bolj pristni. Ampak če dandanes ne uporabljaš vse te tehnologije, enostavno izpadeš kot največji butec.Poskusi naprimer nekomu poslat klasično pismo napisano na roko ( sploh znamo še pisat na roke na papir?) pa boš videla česa vsega boš deležna npr. "Kaj nimaš e-maila?" ali pa: "Ja, kje pa ti živiš?" ipd. Pa ne drzni si nekoga na ulici, v nekem tujem kraju vprašat za pot? Saj danes imamo že vsi navigacijo, kajne? Kako se boš pa družil z ljudmi, če pa vsi okoli tebe so zelo zaposleni s telefonom, ki ga držijo v roki in nekaj tipkajo ali pa pri ušesu? Samo malo se ozri okli sebe, sploh še opazimo drug drugega?
Default avatar

Markiz

Calypso je napisal/a:
Torej, kaj je ljudi pričelo razdruževati, jih osamiti, če ne ravno tehnologija? Morda prosti trg, morda poudarjanje enakih možnosti za vsakogar ali kaj tretjega?
Saj si že sama odgovorila... En post prej:
Calypso je napisal/a:
Večinoma smo res, deloma zato ker so se časi toliko spremenili, da nam je prioritetna samozadostnost in če je že prilika za zvezo, potem mora biti kandidat vsaj nadpovprečen.
Default avatar

enfant terrible

Problema, ki se opisuje, še zdaleč nima cela populacija, ampak samo njen določen del. Krivde kar povprek pripisovati neki splošni odtujenosti in tehnologijam, to pač ne gre. Stikov nevešči ljudje so vedno obstajali, tudi pred pojavom interneta. Takrat so lahko npr. preko pisem bralcev v Anteni sporočali, kako osamljeni so. Kdor s svojo situaicjo ni zadovoljen, mora nekaj spremeniti. Način pristopa, ali pa zgolj frekvenco in kraje pojavljanja v družbi, socialnega udejstvovanja.
Default avatar

damjan37

Res je, vedno so obstajali osamljeni ljudje, ki pač niso se znali vkjučit v družbo, to ni nič novega. So se pa zelo spremenili medčloveški odnosi v zadnjih 20ih letih. Mislim, da smo kljub vsej tehnologiji ki nam omogoča stike z vsem svetom, še bolj osamljeni in odtujeni kot kdajkoli prej. Vemo vse in poznamo vsakega pa vendar nič ne vemo in ne poznamo nikogar. A se ti zdi to življenje boljše kot nekdaj?
Default avatar

Calypso

damjan37 je napisal/a:
Calypso, vidim, da razmišljava zelo podobno. Kot sem že rekel, pogrešam stare dobre čase ko so bili še vsi odnosi bolj pristni. Ampak če dandanes ne uporabljaš vse te tehnologije, enostavno izpadeš kot največji butec.Poskusi naprimer nekomu poslat klasično pismo napisano na roko ( sploh znamo še pisat na roke na papir?) pa boš videla česa vsega boš deležna npr. "Kaj nimaš e-maila?" ali pa: "Ja, kje pa ti živiš?" ipd. Pa ne drzni si nekoga na ulici, v nekem tujem kraju vprašat za pot? Saj danes imamo že vsi navigacijo, kajne? Kako se boš pa družil z ljudmi, če pa vsi okoli tebe so zelo zaposleni s telefonom, ki ga držijo v roki in nekaj tipkajo ali pa pri ušesu? Samo malo se ozri okli sebe, sploh še opazimo drug drugega?
Vem, kako je. Pred kratkim sem ob nekem delu spoznala več simpatičnih sogovornikov, seveda so me vprašali, če sem na FB, ker sem odgovorila da nisem, sem nenadoma postala nezanimiva in nazadnjaška. Vprašala sem, čemu ta socialna sprememba do mene - jasen in posmehljiv odgovor je bil "Če te ni na fejsu, te ni, ne obstajaš".....bizarno. Ah, ta telefon, nekateri se pretvarjajo, da se s kom menijo, ker je to priročen izgovor ali samopromocija, da je kao nekomu zanimiv, pomemben, nujen; človek s gsm-om v roki pa že ne more biti kar tako :-))

S klasičnim pismom res še nisem poskusila,.....morda bi lahko izpadlo precej romantično :)
Default avatar

gattina**

Meni pa gre to tko na živce. Se mi zdi, da karkoli ženska naredi, je narobe. Če ti ne da cifre, je arogantna. Če ti jo da, je *urba al pa no, vsaj nezanimiva. ;)

Iz moje izkušnje ti povem, da pred leti nisem nikoli mela zadržkov po tem, da bi komu, ki mi je zanimiv al kakorkoli, dala številko. In potem se zgodi... Eni ti pišejo sred noči in razlagajo ...pač stvari..., drugi cifro zbrišejo, tretji pozabijo nate in se te spomnijo čez par let in takrat kaj hočejo, eni te kličejo non stop in se ti pojavijo pred vrati, a kaj, policija nima pristojnosti dokler ti kaj ne naredi. Prej opisane izkušnje niso samo moje, nekatere so se tud mojim znankam zgodile.
Poleg vsega, imam precej grdo in aktualno izkušnjo iz bolhe, kjer sem cifro in naslov dala potencialnemu kupcu (pa ne takoj), da se zmeniva za ogled avta in... Se je izkazal psihopat, ki me je na domu obiskal ob 23h. :(( Veš kako te to prestraši?? Veš kak filing nemoči dobiš? Edin, kar sm hvaležna je to,da nisem bla sama in da obvladam borilne veščine :D

Tako da, kar se mene tiče, treba je FUL pazit na varovanje zasebnosti. Vsi nam to pravijo, a skoraj noben tega ne jemlje resno.Tega te prej al slej izkušnje naučijo. Moje cifre ni na netu, nikoli ne napišem iz kje sem, ko sem bila izžrebana v nagradni igri - sem jim pisala naj ne objavijo mojega celega naslova. Sploh če si ženska, pismo, moreš res pazit.

Kar se tiče tehnologij..Jaz sem svojega spoznala preko FB, takrat sva živela 300km narazen in če ne bi bilo FB, ga ne bi nikol spoznala. Prvo srečanje je bilo brez pričakovanj, imela sva par skupnim prijateljev, tako da nisem šla zaletavo na pijačo, a sem se prej pozabimala a je kul, a je normalen, prijazen. No, zdaj pa mineva 4leto, kar sva skupaj in sem prekleto hvaležna, da ga imam ;)))

Kar je bilo 15let nazaj, je preteklost. Če je blo tko super in enostavno - zakaj si nisi takrat našel punce? :P Sprašujem ironično, ne zameri. A toliko v razmislek. Časi se spreminjajo, na nas je da nismo togi in da spremembe sprejmemo na način kot nam najbolj ustreza, a vseeno kritično.
Poleg tega- vsak ima pravico, da se sam odloči kako pa kaj. Ti ni všeč fb in internet in greš raje med ljudi? Pa pojdi, kdo ti brani? Sam ne ostat doma, pred računalnikom, in ne zapravljat časa s tem, da pišeš kaj te moti, narediš pa vseeno ne nič. Torej moj nasvet - naredi kaj zase, da boš srečen. ;)
Default avatar

enfant terrible

damjan37 je napisal/a:
Vemo vse in poznamo vsakega pa vendar nič ne vemo in ne poznamo nikogar.
S tioo trditvijo se osebno ne identificiram. Nisem prisoten na facebooku, niti na nobenem drugem spletnem portalu. Ne težim k temu, d abi imel čimveč pavšalnih znancev, raje poznam malo ljudi, pa te dobro, kot pa veliko ljudi mimogrede.
Default avatar

damjan37

gattina** , bodi brez skrbi, hodim veliko med ljudi, ampak kot sem že napisal, kako pa naj se pogovarjam z njimi če so skoraj vsi prilepljeni na svoj mobitel in sploh ne vedo kaj se okoli njih dogaja. Kar se pa zasebnosti tiče: zavedam se vseh nevarnosti, ki si jih omenila. A včasih ko pa so bile naše številke objavjene v imeniku, vsem na očeh pa ni bilo vseh teh nevarnosti ali kaj? Pa sploh nisi vedel kdo je na drugi strani žice, danes pa vemo vse. Včasih si lahko vsaj koga dobil če si ga rabil, danes pa...Primer: zveš, da je šel prijatelj v bolnico, želiš ga obiskati pa ne veš na katerem oddelku leži, noben od osebja ti noče tega povedati,zaradi varstva podatkov, pa se lahko zgodi, da te sploh ne pustijo k njemu, ker nisi njegov sorodnik.Včasih ni bilo tega, celo prijateljstvo smo razvrednotili zaradi varovanja neke zasebnosti. ali še en primer: kličejo te z neke firme z neko mobilno št. ki sploh ne obstaja,vse zaradi varstva zasebnosti. Če se pa takoj ne oglasiš in jih želiš poklicati nazaj pa ne moreš, ker je to skrivna št. Tako se dela dandanes. vedno bolj postajamo roboti, ne ljudje...
Tudi pred leti sem poskušal navezati stike s puncami pa ni bilo ni iz tega... Verjetno tudi zaradi nezrelosti. Vem, da pač svet gre naprej in ne moreš zaostajati za ostalimi, ampak vseeno se mi zdi da je bilo življenje brez vseh teh tehnologij boljše kot danes, kajti bili smo bolj ljudje kot smo danes, ko živi vsak v svojem digitalnem svetu.
Default avatar

eabc

Zakaj bi si hotel navesiti nekoga nase? Za ****** ok, sicer pa ciao.

Isto velja za ženske. Če so samozadostne, ne rabijo deca.
Default avatar

eabc

eabc je napisal/a:
Zakaj bi si hotel navesiti nekoga nase? Za ****** ok, sicer pa ciao.

Isto velja za ženske. Če so samozadostne, ne rabijo deca.
@#$%& = f.u.k.
Default avatar

gattina**

Saj nisem rekla, da ne hodiš med ljudi ;) Se mi pa zdi, da se ta dva pojma (morebitna) arogantnost žensk in to, da živimo v internetni dobi, ne pokrivata lih in ti malo mešaš oboje.Drugače pa, vsekakor niso vsi zalepljeni v ekran svojega telefona al laptopa. In tudi če so, ne pomeni, da so slabi ljudje al da so celo neprimerni zate. Vseeno pa ti ostanejo tisti, ki ne bulijo v telefon in lahk z njimi navežeš stik.

Hmmm...Za ostale ne vem, ma moja številka, ne mobi ne fiksna, ni bila nikoli nikjer objavljena. In nikoli nisem mela problemov ne s sestrami, ki mi niso hotle povedat kje v bolnici leži moj kolega, ne s šefom, ki bi me klical iz skrite številke.
In če bi že prišlo do situacije, da ne bi smela v bolnici k bolnemu prijatelju bi to razumela in si mislila..Saj če bi jaz ležala tam, tud ne bi rada, da mi lahk pride neovirano vsak k bolniški postelji. In če bi me šef rabil, bi že poklical nazaj. Vse se da rešit - če je volja :)
Default avatar

pikolina

damjan37, se ti tvoja situacija zdi brezizhodna, imaš občutek kot da ne veš, kaj sploh storiti?