Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izbira srednje šole

izbira srednje šole

Hčerka je v devetem razredu in do sedaj je imela zelo lepe ocene (zaključene ima samo 4 štirice ostalo ima vse petke)
V bistvu nima pojma, kam se bi vpisala v sredno šolo. Zanima jo edino poklic računovodje, knjigovodje, poslovne sekretarke oz. nekaj v tem stilu. V nobenem drugem poklicu se ne vidi. (sva pregledali vse poklice)

Zanima me, kaj ji priporočate ali gimnazijo ali srednjo ekonomsko šolo?

kaj misliš, da se bo s srednjo ekonomsko lahko zaposlila? malo morgen, danes imajo še tajnice narejen vsaj kak strokovni fax. no nima veze, tudi s srednjo ekonomsko lahko nadaljuje šolanje za naprej.
sicer pa močno močno dvomim, da si punca sploh zna predstavljat, kaj je v resnici delo računovodje/knjigovodje.
bolj se mi dozdeva, da je to edini poklic, pri katerem si predstavlja, da sediš za pisalno mizo in uporabljaš računalnik 🙂

pošlji jo v gimnazijo, če nič drugega, bo imela čez 4leta, ko si bo mogoče lažje predstavljala, kaj bi rada počela v življenju, širše možnosti.

Srednja ekonomska (če govorimo o Ljubljani) ima tudi oddelek ekonomske gimnazije. Morda bi bila to zanjo prava izbira. Je pa res, da je že nekaj let podhranjen in ga že dlje časa skušajo ukiniti.

nova
Uredništvo priporoča

Ah ja, ekonomsko gimnazijo ima že vsaka vas, da ne bi mislila, da je LJ kaj posebnega :-p

Ne bom nič drugega rekla kot to, da sem jaz v 9. razredu želela iti študirati, v 3. letniku pa sem bila zagreta za čisto (ampak res čisto) drugo stvar.

Drugače jaz hodim na ekonomsko gimnazijo in mi je danes zelo žal da sem se vpisala. Torej nikar naj se ne vpisuje na ekonomsko gimnazijo oz. še hujše srednjo ekonomsko šolo. Če ima možnost naj se vpiše na splošno gimnazijo in nato naj gre študirat kar pač želi.

Naj pogleda predmetnik srednje ekonomske in gimnazije, kamor bi šla in še to primerja.

Pa kakšna gimnazija, štri leta sediš tam, pa na koncu nimaš nič, če ne narediš še faxa. Bolše da gre v eno štiriletno šoli in se potem vpiše na fax, ali pa se vmes prepiše iz štiriletne na tisto šolo ki bi ji ustrezala

Kako pa 14-letna punca sploh pride do tega, da sanja o računovodski karieri? Moja se recimo vidi kot svetovno znana modna oblikovalka.

No povem še moje mnenje… tudi sama sem se videla po končani OŠ nekje v pisarni in zato izbrala srednjo ekonomsko šolo (srednjo tudi zato ker v OŠ nisem ravno blestela). Na maturi naredila 5.predmet in šolanje nadaljevala na univerzitetni ekonomski fakulteti… ni mi žal da sem izbrala srednjo šolo. v SŠ sem pridobila veliko praktičnega znanja, na faksu pa skoraj nič. Torej, če jo veseli ta smer naj nadaljuje na srednji ekonomski, če ne drugega bo imela po 4letah poklic, z gimnazijo pa še vedno nič…

Genijalka..

Tudi moja se zelo navdušuje nad modo in oblikovanjem, vendar si nekako ne predstavlja, da bi bila dejansko modna oblikovalka, ker je premalo samoiniciativna, premalo samozavestna, sicer zelo rada riše obleke, ampak sama pravi, da večinoma riše obleke, ki jih je že kje videla. Nekako se zaveda, da je to trenuten navdih, ko opazuje slavne igralke in pevke, nima pa svojih idej..

Res je zanimivo, glede na to da ima lepe ocene, da jo zaenkrat ne potegne v nobeno drugo smer. Šolo res dela brez problemov, naredi vse kar mora, vendar kakšnih dodatnih interesov pa nima. Sicer je obiskovala nekaj krožkov, ki pa je niso kaj več zanimali.

Resnično sva šle čez vse poklice, pa ji je edino ekonomska smer zanimiva. Rada dela s števikami in papirji. Če ve, kaj mora narediti, potem to naredi brez problema natančno in zanesljivo.

Osnove za računovodstvo so boljše na ekonomski šoli, vendar se mi bolj nagibamo k temu, da gre na gimnazijo, ker bo mogoče v tem času ugotovila, da bi v življenju delala še kaj drugega, kot sedela pred računalnikom…

New Report

Close