Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telekom Slovenije z vezavo ISDN/ADSL zlorabil monopolni položaj

Telekom Slovenije z vezavo ISDN/ADSL zlorabil monopolni položaj

Agencija za varstvo konkurence (AVK) je ugotovila, da je Telekom Slovenije zlorabljal prevladujoči položaj na trgu, ko je priklop širokopasovnega priključka ADSL operaterjem in ponudnikom interneta pogojeval z nakupom storitve ISDN s strani končnega uporabnika. V obdobju med 1. decembrom 2002 in 5. septembrom 2005 je Telekom Slovenije z omenjeno prakso kršil zakon o preprečevanju omejevanja konkurence (9. člen).

Tedanji Urad za varstvo konkurence je že 31. marca 2008 v odločbi ugotovil isto kršitev, a jo je Telekom Slovenije izpodbijal na upravnem sodišču. To je 18. novembra 2009 odločilo (U 959/2008), da se odločba UVK-ja odpravi v delu, v katerem je ugotovil kršitev, in vrne v ponovno odločanje. AVK, pravna naslednica UVK, je v ponovljenem postopku (3072-2/2004/132) ugotovila isto kršitev. Telekom Slovenije je odločbo prejel 30. oktobra, o nadaljnjih korakih pa se bodo odločili po preučitvi.

https://slo-tech.com/novice/t586516#crta

Pa dajte no. To, da druga podjetja stalno dražijo (komunala, elektrika, voda,…) pa se nihče ne usaja, ampak primejo položnico in jo plačajo. Vsak uporabnik ima možnost izbire. Ali vzameš ali pa greš drugam. Če hočeš imeti, boš plačal. Vlada tudi konstantno zlorablja svoj položaj in sprejema zakone, ne da bi vprašala ljudstvo ali se strinja. Zato je pa toliko različne ponudbe na trgu, ampak ne, Slovenceljni smo leni in taki bomo ostali in se ne bomo premaknili iz udobnega kavča in bomo jamrali še naprej. Se nam ne da na volitve, se nam ne da v trgovino, se nam ne da marsikaj. Vsi bi pa radi vse imeli. Brez truda ni nič. Dokler bomo samo jamrali in nič storili, stopili skupaj in zavpili v en glas se ne bo zgodilo prav nič. Zavedam se, da nekateri uporabniki drugega kot Telekom niso mgli izbrati in tako je še danes, ampak kje pa piše, da so jih fizično prislili k podpisom pogodb. Namesto da so od doma, leni, pošiljali e-pošto, bi šli pa na pošto…aja, ne, je bolš iz domačega kavča to narest. Znamke tud stanejo, sploh v času tedna solidarnosti. Če ne plačaš prispevka ne boš poslal. A ni to kaznivo dejanje? Ampak nihče nič ne reče, ker gre za dobrodelnost. Ampak le ta to ni, ker je prisiljena.

@smotanina2 – A ti razumeš kaj pomeni konkurenca in kaj monopol?

Mogoče veš, da podjetnik potrebuje infrastrukturo, da lahko dela (prostor, elektriko, vodo. in nenazadnje INTERNET).

Al naj po tvoje dvigne leno rit in na roke vrti ‘električni generator’, sedi na deski čez potok, da mu drek pade direkt v vodo (saj veš vsak podjetnik (ne država) gleda da bo posloval učinkovito).
No ker smo malo, napredovali podjetnik ugotovi, da potrebuje še internet. In ko odpre ponudbe na googlu ugotovi, da če bi sedel v Avstriji, bi dobil paket 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje pri 100-ih ponudnikih. No v Sloveniji, je le en ponudnik in nič konkurence. Odlično, a ne.
Torej ga Telekom stisne večkrat:
1. Podjetnik ne more svobodno izbrati ponudnika
2. Podjetnik plača 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo ceno, kot je realna vrednost storitve
3. Podjetnik je pod stalnim nadzorom države (država ima kompleten vpogled v telekomove transakcije)

Komunalni prispevek-plačamo ga 3x.
1. Plačaš ga pri gradnji (podrobna razlaga: SloNep)
posebej opozarjam na zadnji stavek:”Odmerjeni komunalni prispevek ne zajema stroškov izvedbe priključkov in priključnih taks za priključitev objektov na komunalne odseke in naprave (vodovod, električno omrežje itd.). ….”

To je spet natega v zgornjem stavku!!! Če imaš parcelo kjer mimo teče infrastruktura, potem ok. Če imaš parcelo na za občino nezanimivi lokaciji, si pripelji do parcele, plačaj in nato to postane last države. Kul a ne.

2. Plačujemo ga pri odmeri NUSZ- nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča
3. Plačujemo ga redno pri položnici za vodo – komunalni prispevek (preverite položnice doma)

3x ;););) najbrž je še kje skrit…….

‘Pokojninski sklad’
1. vreča PENZIJE se polni preko pobranih prispevkov za pokojnine
2. ker ni dovolj prispevkov jo vse bolj (ne vem natančnega {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) polnijo tako, da vzamejo iz vreče POBRANI DAVKI. Zadnje čase se zadolžujemo pri grdih kapitalističnih Američanih. Tu res ne razumem Bratušek prepevanja v Stožicah el viva komunizmo liberta, potem pa fehtajo ZDA za pomoč. Sumum da je Putin že spregledal našo zgodbo. Rusi že 50 let trdijo, da tako pridnih vdanih učencev, kot so bili slovenski sinovi pri Stalinu ni bilo iz nobenega naroda.

Tu pa gre za medgeneracijsko natego oziroma podpiranje penzionistov, ki so bodisi izropali državo, bodisi bili žrtve tega ropanja. Med vrsticami naj povem še to, da je v Jugoslaviji vojska (JLA) imela svoj pokojninski fond. No, ta fond je Miloševič izsesal, slovenske JLA-jovce pa plačuje slovenski pokojninski sistem (zgolj za info, ne za prerekanje, se strinjamo, da je treba najti pošteno penzijo tudi za JLA pripadnike).

No kaj to LOGIČNO pomeni. Da vsak davek, ki ga plačaš (obenem nekaj malega prispevaš za penzijo). Še enkrat, ker vem, da si pozabil o čem govorim. Vreča za PENZIJE ne pokrije vreče ki jo današnji upokojenci potrebujejo. Zato, da vrečo PENZIJE napolnimo, vzmamemo iz vreče DAVKI. In je logično, da če prispevaš za PENZIJE, ti pripada penzija. ;););)

Tako naj bi bilo logično. Vendar ni. Vemo, da denarja ni. Trenutna politika bogati (Stepišnik prejel 400k za svoje podjetje, Bratuškovi izdelujejo čeveljce po meri), mi pa:
…. doma ležimo na kavčih in gledamo realitiy showe,
…. bentimo čez Janeza Janšo za tisih nepojasnjenih 50k. ha ha ha ha ha….

P.S. Da ne bo kdo ugovarjal kompletnemu vpogledu države v državljanske internet transakcije. Snowden vam je to potrdil za ZDA, enako velja za vse ostale vlade, z izjemo slovenske. ;););)

——————
P.S. za tiste nejeverne. Vse skupaj sem samo sanjal. V naši deželi se cedita med in mleko.
P.S pa da ne bo spet dvomov – sem volilec Šušteršiča

a unga, a mastnimi lasmi, ki funkcionira v prvi prestavi … ko govori se mu še ust ne lub odpirat … pri njemu ima človek občutek, da mu gre cel svet na jetra.

kako ga ti vidiš je tvoj problem.

Kaj zna, kaj razume, pa ni tvoj domet in najbrž niti nikoli ne bo.

Ukvarjate se z nekimi nalepkami ne pa vsebino!!!

če bi bil tako dober, potem bi kaj naredil, pa ni kaj dosti videt, torej …

je pa tko ane … človek s svojo zunanjostjo kaže neko spoštovanje do soljudi in okolja, kjer je … tako pač je.

@a un

No no, naredil je ravno toliko, da so ga potem ruknili iz vlade, skopirali njegove rezultate dela, se podpisali pod njih in jih poslali v Bruselj. Še danes dela vlada po njegovih ugotovitvah.

Zdaj pa se posvetiva še SPOŠTOVANJU. Pa si sposodiva najprej slovar:

spoštovati – imeti, kazati do koga zelo pozitiven odnos zaradi njegove moralno utemeljene veljave, vrednosti: spoštuje očeta, starejše; spoštovati koga zaradi njegove poštenosti, pravičnosti; vsak človek bi se moral spoštovati tudi sam / spoštovati delo, marljivost
2. upoštevati, držati se: spoštovati dogovor, pravila, zakone / vedno spoštuje njene želje / spoštovati ozemeljsko nedotakljivost države; spoštovati svobodo odločanja

Nikjer omenjena fasada, izgled človeka. Spoštovanje očitno nima veze z zunanjim izgledom.

Tu lahko teoretizirava naprej, da je gospod Šušteršič vsak mesec od svoje plače dal za reveže, zato si tudi težje zase privošči kaj več. Kaj je vzrok sploh ni pomembno!

Pa pojdiva dalje, kaj pravi še kak svetovno znan človek o spoštovanju:

Spoštovanje je ozir. Kadar kdo ravna iz spoštovanja, se na nekoga ali na nekaj ozira, nekaj upošteva, to jemlje resno, se je pripravljen po tem, ker spoštuje ravnati itd. Bistvo čustva, spoštovanja je v tem, da nekoga (očeta ali mater, pametnejšega, delodajalca itd) ali nekaj (idejo, institucijo itd) cenimo. Na tistega ali na tisto, ker spoštujemo, se a priori oziramo. To “oziranje na nekaj”, to “ravnanje po nečem” je seveda pogojeno z lastno občutljivostjo in dovzetnostjo. Ti dve lastnosti projiciramo kot vrednoto na tisto, kar spoštujemo.

Kitajski pregovor:”Družba z mnogimi pravili (instutocionaliziranimi vrednotami) je v očitnih težavah.
Vrednote, ki namreč drže ne potrebujejo institucionalizacije. Pri “navadnem” spoštovanju gre za minimalne standarde medsebojnih odnosov.

Če človeka spoštujemo, se na njegovo mnenje oziramo, čeprav ga morda – in v tem je stvar – povsem ne dojamemo. To seveda predpostavlja mero razumne skromnosti ter objektivne presoje o vrednosti lastne sodbe. Izhajamo iz zaupljive predpostavke, da ima tak človek prav, čeprav v celoti ne dojamemo, zakaj ima prav. (brez težav naj bi zaupali npr. Zdravnikom, sodnikom, ….).

Normalna spoštljiva odzivnost med ljudmi ima, z drugo besedo, veliko opraviti s svobodo in pristno demokratično tradicijo.

Človek, ki ima o sebi previsoko mnenje je pogosto premalo pameten, da bi lahko koga ali kaj spoštoval.
Enostavno ne more dojeti, da je tisto, kar mu od njega modrejši svetuje, zanj dobro.

(pri Slovencih: navadno le kompenzacija za prenizko mnenje o samem sebi. Pogosto gre za nepresežene in potlačene manjvrednostne komplekse. Tudi negotovost (pomanjkanje občutka varnosti) in pomanjkanje samospoštovanja. To je čustvo, ki ga novorojenemu otroku lahko da le mati. To se kasneje nadgradi glede na to, koliko je socialno okolje spodbudno. Brez prvega, pa ni drugega. Toliko o dajanju otrok v jasli za ceno ženske kariere.)

…… spomni se na Alberta Einsteina, pa bodi faca in žali njegov stil oblačenja in frizuro in postavi trditev, da je bil nespoštljiv. Spomni se dobrega človeka iz Negove-Ivana Krambergarja, ki je ravno tako motil en kup zakompleksanih ljudi, bil pa je osebnostno, humano, etično prvi med prvimi.

In za konec, uči se, beri, izobražuj in predvsem, daj si čas za razmišljanje. Upoštevaj, da sem ti osebno posvetil veliko časa, da sem ti spisal razumljiv odgovor in se potrudil spoštovati tvoje neznanje. Enako deluj sam naprej.

Telekom se je obnašal tako, kot bi se obnašalo vsako podjetje na njegovem mestu, ga ne obsojam.

Problem je v slovenskih državnih inštitucijah (uradi, agencije, ministrstva, sodišča), njihovi zlizanosti, ko za vsako malenkostno odločitev potrebujejo leta in leta in v gospodarskem okolju, ki so ga ti organi ustvarili in ga vzdržujejo.

Če bi bil postopek končan v dveh letih, podjetje pa prisiljeno plačati 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letnega prihodka kot kazen, bi bile razmere bistveno drugačne.

Da je država večinski lastnik Telekoma in pobere največ dobička, ob prislovični neodvisnosti naših agencij in sodišč, verjetno na postopek ni imelo nobenega vpliva.


V Sloveniji je od leta 1996 konkurenca na področju telekomunikacij. V javni register operaterjev je vpisanih pri APEKU čez 100 operaterjev. Preveri!!!

ti si si pa vzel čas :-)))

no, šuštaršič se je skenslal sam iz vlade, to se menda še vsi spomnimo

ajnštajn in kramberger pa nista imela mastnih las (op.dalj časa neopranih las, bljak!!!) kot šuštaršič … imela sta samo res zanimive frizure, v tem je pa velika razlika!

tip, ki živi v hiši vredni +300k€, bi si pa res lahko redno pral lase in za moje pojme to je nespoštljivo do ljudi, ki te obdajajo.

moje mnenje pač!

in ko se v tej temi že omenja APEK … a to, kako je Mirko Tuš prišel v družbo mobilnih operaterjev pa nima veze? ajajaj :-)))
in … ja, je registriranih cca.100 operaterjev na APEKu, ampak od tega jih je aktivnih mogoče 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

sistemc je seveda povedal kako stvari stojijo

New Report

Close