Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Očitno je v Sloveniji dovoljeno nadomestno materinstvo za bogate geje

Default avatar

nismo v severni koreji.

na tvojo veliko žalost v sloveniji še vedno nismo na nivoju severne koreje in imajo vsi državljani prost izhod v države, kjer take oblike materinstva dovoljujejo...
Default avatar

denar sveta vladar

Ta nadomestna mati je prišla iz Beograda in rodila v Ljubljanski porodnišnici.
Default avatar

denar sveta vladar

Zakaj bi pa mene bilo sram? Nadomestno materinstvo je v Sloveniji PREPOVEDANO. Očitno pa je dovoljeno, če imaš dovolj denarja.
Default avatar

nismo v severni koreji

denar sveta vladar je napisal/a:
in?
nosečim srbkinjam bi prepovedal vstop v državo ali kako?
ali bi od vsake tuje nosečnice zahteval zapriseženo izjavo, da rojeva svojega otroka in ga ne bo dala nikomur v posvojitev?
ali kako si predstavljaš regulacijo tvojega problema? sicer ne vem, zakaj je to tvoj problem, pa vseeno...
Default avatar

5465464

Zakaj bi pa mene bilo sram? Nadomestno materinstvo je v Sloveniji PREPOVEDANO. Očitno pa je dovoljeno, če imaš dovolj denarja.
sram bi te bilo lahko,ker očitno ne vidiš nič :)
Ampak saj zato si takšna kot si.
Drugače pa: ne piši če ne veš nič o tem ;)
Default avatar

poroka in nakup

nismo v severni koreji je napisal/a:
in?
ali bi od vsake tuje nosečnice zahteval zapriseženo izjavo, da rojeva svojega otroka in ga ne bo dala nikomur v posvojitev?
ali kako si predstavljaš regulacijo tvojega problema? sicer ne vem, zakaj je to tvoj problem, pa vseeno...
Na kak način pa ti lahko otroka kar nekomu daš potem ko rodiš?
Ne gre to tako. Gre lepo preko CSD, tam pa vemo kako gre s posvojitvami. Dragi moji, če bi vsi tisti, ki ne morejo priti do otroka preko umetnih posvojitev kar tako naročili otroka, bi ga imeli vsi. Pogoj je seveda denar in da je to dovoljeno. Ker v Sloveniji to ni dovoljeno, je res, kar pravi avtorica. Gre za to, da prepovedane stvari za bogate niso prepovedane.

In bega me še nekaj v tej zgodbi. Ta dva sta poročena? Od kdaj pa so dovoljene istospolne poroke v Sloveniji?
Default avatar

Barca

poroka in nakup je napisal/a:
in?
Ne gre to tako. Gre lepo preko CSD, tam pa vemo kako gre s posvojitvami. Dragi moji, če bi vsi tisti, ki ne morejo priti do otroka preko umetnih posvojitev kar tako naročili otroka, bi ga imeli vsi. Pogoj je seveda denar in da je to dovoljeno. Ker v Sloveniji to ni dovoljeno, je res, kar pravi avtorica. Gre za to, da prepovedane stvari za bogate niso prepovedane.

In bega me še nekaj v tej zgodbi. Ta dva sta poročena? Od kdaj pa so dovoljene istospolne poroke v Sloveniji?
Tako na hitro pogledano, že v letu 2005 je bil sprejet Zakon o registraciji istospolne partnerske skupnosti http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r05/predpis_ZAKO4335.html
Default avatar

titimami

Vse je možno, samo poznati je treba razne "luknje" v zakonodaji...in "podmazati" na pravih mestih.
Default avatar

denar sveta vladar

Ne razumem, zakaj me tako žolčno napadate, če sem postavila legitimno in logično vprašanje.
Ko so odkrili, da je tista bolgarska ciganka prodala svojega otroka grškim Romom, je bila cela štala. Ko meti proda svojega novorojenčka bogatemu gejevskemu paru, je vse ok.
Default avatar

zarad mene

Zarad mene se lahko vsi istospolni poročijo, vsi imajo otroke... Mene s tem nihče nikakor ne ogroža.

Žitnik mi je pa zoprn čisto iz drugih razlogov...
Default avatar

denar sveta vladar

In malo si poglejte, kaj ljudje pišejo, kako jih je tale Mark ogoljufal in ni plačeval svojim zaposlenim.
Default avatar

ena monja

Najbrž da je otroka rodila ženska, oplojena s semenom enega od teh tipov. Po slovenski zakonodaji je torej ta ženska mati, ta tip pa oče otroka. In kje zdaj piše, da se mati ne sme odpovedati starševskim pravicam in da oče ne sme skrbeti za otroka???

A ti bi otroku vzela očeta in ga dala v posvojitev nekemu neznanemu paru v čakalni vrsti za posvojitve ali kaj???
Default avatar

denar sveta vladar

In kje sem napisala, da bi otroka vzela. Kaj je z vami narobe? Nimam čisto nič proti, da imata otroka, verjetno otroku ne bo čisto nič manjkalo, ampak se sprašujem ali sta do njega prišla po nelegalni poti. Razumljivo?
Default avatar

cvndh

Kaj ima tukaj za bit nelegalnega, če je eden od njiju biološki oče?
Default avatar

ja pa ja

In kje sem napisala, da bi otroka vzela. Kaj je z vami narobe? Nimam čisto nič proti, da imata otroka, verjetno otroku ne bo čisto nič manjkalo, ampak se sprašujem ali sta do njega prišla po nelegalni poti. Razumljivo?
Tvoj 1. post je v drugačnem tonu zastavljen...

Očitno je legalno, kajne, tako kot za posvojitve tujih otrok, denar je treba imeti. In kaj sedaj? Sta ga namenila za otroka, ti pa za, recimo, Guccija ... v čem je tvoj problem točno?
Default avatar

denar sveta vladar

ja pa ja je napisal/a:
Tvoj 1. post je v drugačnem tonu zastavljen...

Očitno je legalno, kajne, tako kot za posvojitve tujih otrok, denar je treba imeti. In kaj sedaj? Sta ga namenila za otroka, ti pa za, recimo, Guccija ... v čem je tvoj problem točno?
V kakšnem tonu? V 1. postu sem samo link skopirala. Kaj bi torej rada? So geji zdaj neke svete krave, da se o njih ne sme niti debatirati al kaj?
Default avatar

nismo v severni koreji

poroka in nakup je napisal/a:
in?

verjetno ga nista posvojila v sloveniji, ampak v srbiji. ker v sloveniji ga ne moreta. če je sploh posvojen, če ni v rojstnem listu še vedno srbkinja zapisana kot mati
Default avatar

ena monja

Nadomestno materinstvo v Sloveniji ni prepovedano (nikogar se v zvezi s tem ne kaznuje ali kaj podobnega), ampak NE OBSTAJA. Naša zakonodaja tega ne pozna. Po naši zakonodaji je mati otroka tista, ki ga rodi. Tako da po naši zakonodaji se je zgodilo tako, kot sem napisala zgoraj (predvidevam, a ne). Nobenega nadomestnega materinstva ni bilo, ker pri nas tega ne more biti.