Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Kruljenje v črevesju

Kruljenje v črevesju

Spoštovani,
vljudno vas prosim za pomoč pri omilitvi težav s “kruljenjem” v črevesju. Težave so se prvič pojavile nekje proti koncu osnovne šole. Takrat sem bila še doma in redno jedla zdravo, doma pripravljeno hrano ter veliko sadja in zelenjave. Pred dvemi leti sem se zaradi študija preselila in precej spremenila prehranjevalne navade, a mi še vedno ves čas kruli, ne glede na to, kaj jem. Kruljenje je res zelo glasno in nadležno, še posebej na predavanjih ali npr. v knjižnici, pojavlja pa se skozi ves dan. Zaradi tega trpi tudi moje socialno življenje, razmišljala sem celo o izpisu s fakultete. Drugih zdravstvenih težav sicer nimam.
Sumim, da gre za sindrom razdražljivega črevesja, vendar pri meni niso prisotni običajni sindromi, kot so bolečina v trebuhu in diareja, res pa je, da grem večkrat na stranišče in imam kljub temu občutek neizpraznjenosti.
K tem težavam verjetno botruje tudi stres, a slednjega zaradi zahtevne fakultete težko omilim. Obstaja morda kakšna vrsta hrane, ki se ji moram posebej izogibati? Morda kakšna zdravila, ki bi težavo vsaj omilila?
Ponovno vas prosim za pomoč, saj si zaradi vsega tega skorajda ne upam iz sobe, še bolj pa me skrbi zaradi testov, saj se med pisanjem težko osredotočim na same naloge, ko pa mi ves čas kruli, včasih celo, če se med sedenjem samo malo vzravnam.
Najlepša hvala vnaprej.

Spoštovani!

Poskusite z jemanjem zdravila Butifar, ki se ga kupi v lekarni. Izogibajte se hrani, ki zelo napenja, predvsem stročnice, zelje in podobno. Pijte dovolj, morda tudi čaj iz janeža in kumine.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,
najlepša hvala, da ste si vzeli čas in mi svetovali.

New Report

Close