Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vlečeno testo

vlečeno testo

Zakaj se mi vlečeno testo za “štrudl” vedno trga in tudi razvleče se mi ne lepo?
Drugače je testo zelo dobro, okusno, a malo predebelo in strgano:)

Kako naredite vlečeno testo, da se dobro vleče?
V čem je “fora”?

Hvala kuhar`ce moje!

Hm, pojma nimam, a ga delaš z jajci?

Meni vlečeno testo vedno zelo lepo uspe, tudi lepo se mi vleče, ampak ne vem zakaj, na spodnji strani je testo vedno trdo. Zdaj sem izgubila veselje in naredim rajši kvašeno ali pa biškotno testo (za pito).

nova
Uredništvo priporoča

Drugače pa se lepše vleče, če dlje časa počiva na toplem in premazan z oljem z vseh strani.

Dobro ga pregneti, še malo “tepi”….s testom udarjaš ob pult, ali desko, kjer valjaš. Potem ga malo naolji (malo!), pokrij in naj stoji v hladilniku vsaj 1/2 ure. Pregneti in zvaljaj. Na koncu ga vleci s prsti (narobe obrnjene dlani daj spodaj in počasi vleci).

Testo delam brez jajc, pa dodam kak brizg navadnega vinskega kisa. Menda se zarad tega lepše vleče.
Ja, pa mal mora počivat, preden ga začneš vlečt. Jaz ga kar v folijo zavijem in dam v hladilnik.

V testo je treba dati malo olja(eno veliko žlico)sama vedno delam vleceno testo brez jajc(z jajci se težje razvlece)zamesim testo,nato si ga razdelim na okrogle kepice in pustim pocivat 20 min nato vzamem kepico in jo z valarjem razvaljam koker lahko nato jo malo namazem z oljem pustim eno minutko in do konca še razvlecem z rokami.Rob testa odtrgam okoli celega testa .Dam nadev in zavijem.

Jaz testo najprej dobro pregnetem, raje minuto dlje, kot premalo. Ne sme biti pretrdo. Nekje sem slišala, da naj bi bil kot dojenčkova ritka 😀

Potem ga premažem z oljem in pustim počivati. Ko se spočije ga nič več ne gnetem, samo na mizo ga vržem in malo razvaljam (na cca pol cm), potem ga preložim na prt (zato, da lažje zavitek zavijem) in vlečem. Če je treba ga še malo z oljem premažem. razvevle se mi tako lepo, dase da brati časopis čezenj 😀

Nikdar se mi ni posrečilo. Prejšnji teden sem eni pomagala in videla, kaj delam narobe.
Testo: moka, sol, voda, olje ali druga maščoba.
Ko je vse to mešala, je dodajala kar precej olja (ne samo 1 žlico). Testo je počivalo vsaj 1/2 ure.
Preden ga je razvlekla, ga je namazala z oljem, malo počakala in res, vleklo se je skoraj po celi kuhinji – brez trganja (hrbtna stran roke). Ko je bilo raztegnjeno, ga je namazala s toplim maslom, gor nadev in HIIIIPIII – vse je ratalo.
Samo meni se je zdelo precej tanko, tako, da ga bom sama manj razvlekla. Je pa res bolj tanko raztegnjeno – bolj krhko.

bi lahko bil vzrok v moki – za vlečeno testo mora biti mehka moka (tip 500). Če delaš z ostro moko, se zagotovo ‘trga’.
Jaz sama vse potrebno na vlečeno testo dam v multipraktik in ga temeljito obdelam (kake 3 min). Nato pustim kar v multipraktiku, da počiva kake pol ure. Nato ga dam na pomokan prt – malo razvaljam, nato pa pokrijem z vlažno krpo – pustim tako dolgo, dokler pripravim nadev. Nato razvlečem na poljubno debelino (tudi nimamo radi hudo tankega testa), naložim nadev, zvijem, spečem.
Lp,m.

Jajc ne dam nikoli.

Naredim ga takole:
V multipraktik dam moko, olje, mlačno vodo, brizg kisa in sol, pomažem z oljem in pustim počivati.
…in se še vedno trga:(

Še to me zanima:

Katero moko uporabljate?
Jaz ponavadi belo pšenično Merkatorjevo ali Sparovo tip 500.
Mogoče moka ni v redu???

Hvala vsem za odgovore, super ste!!!

Moj recept je tak in testo se vedno lepo vleče (in je dobro):

– 400 g moke (navadne)
– 1 dc olja (navadnega)
– 2 dc mlačno-tople vode
– pol žličke soli

Zmešam moko, olje, vodo in sol. Dobro zgnetem in dam v hladilnik za nekaj ur (pokrijem s folijo, da se testo ne izsuši).

New Report

Close