Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Nenormlano potenje, samo PONOČI ... kaj naj

Default avatar

Ne vem no

Potim se samo ponoči.
Poizkusila sem vse načine...različne deke, posteljina, pijame... itd. Ni važno, če spim v postelji, na kavču ali kje v hotelu...
Čez dan se praktično ne spotim, morda malo pod pazduho - ampak to je zaradi živcev.
ne spotim se skoraj nič niti poleti, niti se ne spotim tako zelo na fitnesu.

To me že moti, saj se moram ponoči preobleči, ker je pijama mokra do konca.. :(
Seveda ni prijetno spati v vlagi,..perem si deko skoraj vsak dan...

Kaj bi naj to bilo...
Default avatar

Barca

Koliko pa je toplo tam, kjer spiš?
Default avatar

Pijama?

Kaj pa je to?
Default avatar

Mena

Koliko si pa stara? Morda se že bližaš meni?
Default avatar

švicka

Kot je že ena pred menoj vprašala - koliko si stara? Če si se že pridružila klubu klimakteričnim dam, potem si lajšaj težave z žajbljevim in sivkinim čajem pred spanjem. In čakaj, da mine :)

Sicer pa Google ve marsikaj o tem:
https://www.google.si/#q=no%C4%8Dno+znojenje
Default avatar

d1

Mogoče prihajaš v meno,nevem kolk si stara če si že čez 45 bo to mena.
Default avatar

koliko si stara?

Najprej preveri temperaturo v sobi. Če je čez 18-19 st., je lahko tudi to.
Če si po 40, je lahko to prvi znak bližajoče se mene.
Default avatar

hja no

Nočno potenje - to je prvi znak bližajoče se mene, sploh 10 dni pred začetkom menstruacije. Pa čeprav imaš še redne menstruacije. Sčasoma se lahko začne pojavljati potenje še čez dan.
Default avatar

Ne vem no

Stara sem 30, to se dogaja že par let.
Prevroče ni, je pod 20..., sem mislila, da so lahko živci, močne sanje...čez dan, v službi predvsem sem zelo nezadovoljna in napeta.
Default avatar

Katalenca_

Tudi težka oz. neprimerna hrana zvečer je lahko problem.
Default avatar

Ne vem no

Katalenca_ je napisal/a:
Tudi težka oz. neprimerna hrana zvečer je lahko problem.
Tudi to ne, ne jem mesa in večine mlečnih izdelkov, ter ne jem pozno zvečer...tudi predebela nisem.
Default avatar

premakni posteljo

Si pred potenjem-praviš,da je par let- kaj premikala posteljo? Če si jo, jo premakni nazaj , ali kam drugam. Poskusi.
Default avatar

a to vsako noč

se vsako noč potiš ali dvakrat na teden
ker, če se parkrat
je lahko kaka mora
če pa vsak dan, pa ne vem, če je lahko mora kr par let

to je lahko tudi stres
Default avatar

a bereš

premakni posteljo je napisal/a:
Si pred potenjem-praviš,da je par let- kaj premikala posteljo? Če si jo, jo premakni nazaj , ali kam drugam. Poskusi.
če piše, da ima te probleme povsod, doma, po hotelih...

In kakšni so vzroki za nočno potenje?

1. Menopavza: "Oblivanje“ je značilno za obdobje menopavze. Ženske v obdobju menopavze muči nočno potenje. Ponoči se zbujajo povsem premočene, običajno morajo zamenjati pižamo.

2. Idiopatska hipehidroza: Je stanje, ko telo proizvaja preveč znoja brez znanih medicinskih razlogov.

3. Infekcije: Nekatere infekcije lahko sprožijo obilno nočno potenje: za tuberkolozo je značilno nočno potenje, za endokarditis (vnetje srčne zaklopke), osteomelitis (kostno vnetje), okužba z virusom HIV.

4. Rak: Nočno potenje je eden izmed prvih znakov raka, najpogosteje se ponoči potijo bolniki z limfomom. Pri ostalih tipih raka se poleg nočnega potenja pojavijo tudi izguba teže in vročina.

5. Jemanje antidepresivov: Vsi tipi antidepresivov vsebujejo sestavine, ki povzročajo nočno potenje

6. Hipoglikemija: Nizek sladkor v krvi lahko povzroči potenje. Sladkorni bolniki, ki jemljejo inzulin, pogosto opisujejo nočno potenje

7. Hormonsko neravnovesje pogosto povzroča nočno potenje.

8. Nevrološke motnje: Različna nevrološka obolenja lahko povzročajo nočno potenje, med njimi tudi kap

Običajno je nočno potenje nedolžno in ne pomeni, da je kaj narobe. Lahko pa je znak hujših obolenj, ki terjajo zdravniški pregled.

jaz bi stavila ali na nizek sladkor v krvi, če praviš, da bolj malo ješ, ali pa na hormonsko neravnovesje.
Default avatar

najbrž bo mena?

Jaz pa sem mokra samo za vratom, torej potim se ponoči in to samo spodnji del glave in vretu.
Kaj pa to?

Stara sem 46 let.
Default avatar

Ne vem no

Ni mena, STARA sem 30 let, tako, da mena ne bo.

Bom šla k zdravniku...
Default avatar

pregled krvi

Dajte si preverit krvno sliko. Je kar nekaj bolezni , ki je drugače ne čutimo in se potimo. Primer: levkemija
Pa ne me narobe razumet, vse dobro vam želim, vendar imam ta primer v družini.

lp
Default avatar

567765

Tudi jaz sem se močno potila ponoči, kar nekaj časa. Diagnoza rak ščitnice; sem po operaciji in ponoči se ne potim več. Nočem strašit, ampak pojdi k zdravniku.