Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup sveč

Nakup sveč

Mene pa zanima kje ste letos nakupovali sveče ali pa jih še boste?
Namreč letos majo najcenejše sveče:
-Tuš 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust na sveče od danes do četrtka
-Špar nagrobna sveča Piramida 0.89€
-Lidl 0.99€ nagrobna sveča (mislim da Mojca)

Mercator letos ima predrage sveče pod 1€ so te sveče:
-Sveča maša rd. 0,88
-Sveča neža MARINIČ 0.95€
-Sveča alba marinič 0.99€

Tak da naš največji trgovec ima letos med najdražjimi svečami predvsem mislim na svečo Mojca in Piramido za ostalo pa sami presodite kje boste kupili sveče za svoje najdražje!

ja koliko tega sranja pa mislite nakupit, da delate dizertacijo za par centov razliek*

Med drugim sem kupila tudi sveče in lončnico za na grob. Cene ne vem. Vedno kupim enake.Vem, da gorijo par dni .

Ne maram zavajanja kupcev npr špar ima kao akcijo svece Klara iz 1.36 na 0.99 eur. Za to ceno jih jaz preko celega leta kupujem v naši bljižni trgovini, zato jih bom tudi danes. Sicer pa za tistih 6 sveč ne bom odkrivala kje so najcenejše. Veliki trgovci pa itak da spustijo do plafona aktualen artikel, da te privabijo ker vedo da ne boš kupil samo tega.

Kupiti moram 3 sveče in si s tem ne delam problemov.

Jaz bi se pa lepo zahvalila avtorici za informacijo. Jih moram še kupiti in če lahko kaj prihranim …

Ja to je super če samo kupite 3 sveče ali pa 6 sveč in je res vseeno kje kupiš. Nekateri pa moramo kupiti 12 ali več sveč pa se nam že pozna.
Jaz mam to srečo, da živim zraven podjetja ki proizvaja sveče in vse leto kopujem po isti ceni

morate kupit 12 ali več sveč? ja luba duša, zakaj pa?????
kdo pravi, da morate???

morate??? Jaz jih kupujem čez celo leto ampak ko so pa prazniki pa se še spomnimo tudi na tiste ki jim čez leto ne nesemo toliko krat sveče.
Tak je običaj pri nas

Ja, moramo! Žal. Raje bi šla k mami na klepet in z njo na potep, pa moram na pokopališče. In nesem svečko v spomin. In še veliko sorodnikov je že umrlo. Moram, ker tako čutim, ker se tako spomnim na njih. Vem,da bi lahko rekla, da ne bom nosila sveč (iz različnih razlogov), ampak tako čutim, da moram. S prižigom svečke počastim spomin na ljube ljudi. In 1. november je tak dan.

to ne pomeni, da morate, ampak da hočete.
zdaj, če vam to predstavlja tako velik finančni zalogaj, da preštevate cente, bi morali malo pri sebi premislit, a je res potrebno na vsak grob postavit svečo, če ni mogoče dovolj, da se ob njem ustaviš in pomisliš na tisto osebo in kaj ti je pomenila.

Ja, morda je boljši izraz, da se mi zdi prav, da nesem svečke. Centov mi na srečo še ni treba preštevati, mi je pa čisto prav, če lahko kaj prihranim ob nakupu. Če ne bi imela denarja, bi se pač spomnila na drugačen način. Zdaj ob 1. novembru nesem. Med letom grem pa večkrat le tako na grob, da se spomnim, malo postojim … To imaš prav.

Mi smo dogovorjeni, da ena sveča na družino in konec. Hvala bogu. Nihče se ne zgraža, ker je na vseh grobovih opaziti drastični upad nagravžne plastike. Tudi za to hvala bogu.

Te sveče so totalna ekološka katastrofa.

Jaz mojega moža nekako ne morem navaditi na to, da 10 ali 15 sveč na enem grobu nima popolnoma nobenega smisla…in, da se na ta način ne postavlja pred drugimi, koliko je zmožen nekdo kupiti sveč.
Vsako leto imava kreg okrog tega. On bi kar nakladal in nakladal sveče… Kup osvetljene plastike na grobu mi je naravnost odvraten. Nikoli ne bom pozabila, kako debelo sem pogledala, ko sem bila prvič ob 1. novemru na grobu moževega očeta….velike sveče, ena do druge skoraj po celem grobu…pa še kar so prižigali in jih pakirali bolj na tesno skupaj, da bi lahko dali še kakšno. Jaz pridem z eno svečo, prižgem in postavim na grob, pa me vsi začudeno gledajo (pri nas navada , da družina gre zvečer na grobove) in me mož (takrat še fant) vpraša: A ti pa samo z eno svečo? Pa sem mu rekla, da moja ena lučka je dana od srca in, da jaz ne merim spoštovanja do nekoga s številom sveč.

Ja, bila je to prva stvar, ki mi jo je zamerila njegova primarna familija, ampak meni je bilo gladko vseeno. Ker kot sem že rekla, nagravžno je videt kup osvetljene plastike, eno do druge, da je le mesto na grobu. Nek se vidi razkoš!!! Ne vem no, zame je to kar precej mimo razuma…

Reci, da se hecaš? Ena sama oseba prinese po več sveč naenkrat? Noro.
Pri nas, kot rečeno, ena družina eno svečo, s tem da ta družina pomeni moje starše, naju z možem in otroke. Torej midva ne prineseva posebej, ker svečo dajo že starši. Enako naredijo drugi sorodniki, tako da so recimo pri starih starših od najožjih sorodnikov največ tri sveče (ker sta imela tri otroke). Za ikebano dajo vsi trije skupaj in je samo ena.

New Report

Close