Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek audi, bmw, VW ali kia, ford,

audi, bmw, VW ali kia, ford,

Če bi sedaj kupovali avto in bi se odločali med npr. 6 let starim BMW, audi, VW ali pa 2 leti staro Kio, fordom in podobnim.. Kaj bi kupili? Cena je ista.

Bi kupili prve avtomobile, zato, ker so pač neka “znamka” ali bi raje druge, ker so mlajši?

z bmw narediš preko 300km brez problema

V tem primeru bi vzela Forda, sploh, če je Mondeo 🙂

Poskušala bi nekako skombinirati in kupiti dve leti star audi ali BMW.

Kombinirat ne morete, imate samo toliko denarja, da kupite ali 6 let star avto z “znamko” ali pa 2 leti starega “slabšega”.

verjetno kia, pomoje največ ponuja glede na ceno

Potem se verjetno za šest let starega ne bi odločila – pod predpostavko, da bi ga še vsaj nekaj let vozila…

Kia veliko nudi.

Audi Bmw imajo švof opremo in ponavadi gredo kar čez par rok in so kar fajn zgoneni.

Bmw definitivno. Zato ker sem bila pred tako odlocitvijo in sem sprejela ravno to – 7 let star bwm, ki zdaj sluzi ze 9.leto (torej avto star 9 let), pred kratkim pa se moz 5 let star bmw in sluzi sicer sele eno leto ampak je tudi zadovoljen. Je pa oboje iz uvoza iz nemcije. Avtomobilov z slovenskim poreklom pa ne kupujem. Pa ne ker mi nekaj pomeni znamka ampak ker imam dobre izkusje, tako kot jih nekdo recimo ima z peugeotom, samo da mene v tem primeru vsi oklicujejo za presrano babo ki kao vozi samo firma avtomobile, tistega z peugeotom pa najmanj narodnega heroja. Kaj si kdo misli o moji izbiri mi pa dol visi, ker koliko vem ne da nic zraven za bencin ali popravila in podobno in ne vem zakaj nekatere to toliko boli….

brrr

Bmw je top, to je statusni simbol… Z njim se ne more primerjat niti audi niti mercedes, bmw je le bmw… Vsi si ga želijo, redki ga imajo, nov je veliko predrag, ko pride v leta ima pa ogromno km in drago vzdrževanje

Jaz enako.
Na firme ala BMW, audi, VW ne padam.

tisti, ki vozi now bmw si lahko misli, da je frajer napram ostalim v kijah in ostalim low cost avtom, tisti, ki voi starega bmwja je pa revež…tako v denarnici, kot v glavi, ker misli, da je frajer zaradi avta, v resnici pa samo drugim da vedeti, de je revež, ki se sili v družbo bogatih in vplivnih, v resnici pa v zameno za 10 let star bmw familija doma natepava krompir in zelje.
normalen človek bo gledal, da za svoj denar dobi kar največ….primerjaj zdaj 6 let starega bmw ja s kakimi 200 tisoč prevoženimi, zelo verjetno še več, zelo verjetno iz uvoza, kjer je natolkel po kakih 70 jurjev na leto skoraj brez servisev, in nasproti dve ali tri leta starega francoza, italijana ali korejca od prvega lastnika, z realnimi kilometri pod 50 tisoč, zelo verjetno še v garanciji itd….

poleg tega vsak od teh avtov popolnoma zadosti vsem potrebam povprečnega slovenca tako po prostornosti kot udobju ali opremi..
kdor kupi v taki dilemi BMW je točno tisto, kar sem opisal na začetku….

ps: bmw je samo sinonim za premium znamke

prav tako dopuščam možnost da dobite od ostarelega soseda dobrega, garažiranega bmwja…samo to je skoraj zadetek na loteriji.

BMW – avto za nasamozavestne ljudi, ki se hočejo dokazovat in ti si ena izmed njih.
Praviš da ti dol visi kaj ljudje mislijo.. pa ti ne visi, hočeš se dokazovat, se prebere med vrsticami

Lepo si se opisal, samo BMW ti manjka! Kar pa itak ni čudno, glede na to, da si mehanik :)))))

BMW – avto za nasamozavestne ljudi, ki se hočejo dokazovat in ti si ena izmed njih.
Praviš da ti dol visi kaj ljudje mislijo.. pa ti ne visi, hočeš se dokazovat, se prebere med vrsticami[/quote]

Ti pa zdaj noriš, ker si ravno tako nAsamozavestna, pa še BMWja nimaš in se ne moreš dokazovat :))))

Moj je tamali bmw, star 5 let in ga ne zamenjam za nobeno hyundaikiochevyipd. Majhna poraba, super vožnja, redni servisi – avto brezhiben.

Definitivno Kia. In to iz zelo preprostega razloga: ker bi se mi zaradi njihove 7-letne garancije naslednjih 5 let dobesedno jeb.. glede morebitnih okvar. To, da se avtomobili ne kvarijo, je pa čista farsa. BMW se morda res liši lepo, a 6 let star avto, ki je bil verjetno uvožen in ni znana njegova zgodovina in ima za povrh še prevrten števec kilometrov – to pa res ne! To, da imaš navidez pred hišo lep avto slovite znamke, v denarnici pa čisto bulo in luknjo, se mi zdi zelo neodgovorno in debilno.

To res šteje! Jaz imam cee’da že tri leta in mi ta finančna brezskrbnost glede nepričakovanih stroškov dejansko pomeni zelo veliko.

Ekonomija, ekonomija in še enkrat racionalna ekonomija. To naj ti pri izbiri predstavlja ključno vodilo. Kaj boš s 7 let starim bavarcem, ki predstavlja potencialni finančni kolaps domačega proračuna. Kupi si kaj racionalnega, da te ne bo bolela glava. Kako je dejansko s Kio in njeno garancijo, ne vem. Je pa verjetno kar OK, sicer se ne bi kije tako dobro prodajale kot se.

New Report

Close