Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Margaret Atwood - a sploh kdo bere?

Default avatar
Vprašam, ker se mi zdi malo čudno, da v tem forumu sploh še ni bila omenjena (vsaj sodeč po rezultatih iskanja ne), gre pa za eno vidnejših pisateljic (čeprav pisano v ženski obliki, velja za oba spola :)) v anglo-saksonskem prostoru. Med drugim je tudi dobitnica Bookerjeve nagrade...

Sama sem nad njo čisto navdušena, tako nad zgodbami kot slogom pisanja. Nazadnje sem prebrala MaddAddam trilogijo (Orix and Crake, The Year of the Flood, MaddAddam), prej Handmaid's Tale, Alias Grace, Blind Assassin (ki je med najboljšimi knjigami, kar sem jih kdaj brala).
Default avatar
službeno se cele dneve ukvarjam z nemščino in angleščino, v prostem času pa berem izključno knjige v slovenščini
Default avatar
Slepi morilec (Blind Assassin), Leto potopa in verjetno še kakšna so bile prevedene v slovenščino.
Default avatar
Mi tako je napisal/a:
Pa Orix and Crake - Zadnji človek tudi.
Default avatar
Da ni bila omenjena v tem forumu?

Copy-paste ISKANJA (1. stran, sledi pa še ena, ampak za poanto je tale dovolj :)):

Re: 50 odtenkov sive - 12 mesecev nazaj

[...] je nekaj knjig, ki so mi zelo všeč: Margaret Atwood - Blind Assassin najbolj, pa še druge, Ian [...]

od Mi tako - Knjižni molji
Re: 50 odtenkov sive - 12 mesecev nazaj

Foer: Vse je razsvetljeno od Foerja Margaret Atwood napisala več knjig, večinoma zelo [...]

od Katja10 - Knjižni molji
Re: Kresnik 2011 - 2 let nazaj

[...] mi je skoraj vse, kar napiše Margaret Atwood, pa posamična dela Emme Donogue, Iris [...]

od Toro - Knjižni molji
Re: Ena tradicionalna - naj knjige leta 2010 - 2 let nazaj

[...] Shields: The Box Garden Margaret Atwood: Moral Disorder Wilkie Collins: Ženska [...]

od Oja - Knjižni molji

Re: Oktobra beremo - 4 let nazaj

Re: Pa še decembrsko branje - 3 let nazaj

[...] Ponavadi uživam v postapokaliptičnih knjigah (npr. Atwood Zadnji človek, Terry Nation Preživeli... [...]

od hermiona - Knjižni molji
Re: Naj knjige leta 2009 - 3 let nazaj

[...] Bourne: Pravičniki RAZOČARANJE LETA Margaret Atwood: Alias Grace PREVAJALSKA KATASTROFA PETLETKE [...]

Re: Oktobra beremo - 4 let nazaj

Margaret Atwood: The Year of the Flood No, najprej [...]

od dear heather - Knjižni molji

Margaret Atwood: Alias Grace Takšnega razočaranja pa še ne ... In to pri M. Atwood, ki se mi je vedno zdela jamstvo [...]

Re: Dobri še aktivni pisatelji - 4 let nazaj

Margaret Atwood (vse po vrsti, najbolj v dušo vtisnila [...]

od Mi tako - Knjižni molji
Re: Dopustniška torba molja 2009 - 4 let nazaj

[...] : A Heartbreaking Work of Sateggering Genious 3. Margaret Atwood: Alias Grace Še en dolg, ki se vleče že leta [...]

Re: Dopustniška torba molja 2009 - 4 let nazaj

[...] : Yann Martel: Pijevo življenje Margaret Atwood: Preročišče, Zadnji človek P. Suskind: Parfum [...]

od Enka - Knjižni molji
Re: beremo v marcu - 4 let nazaj

[...] Knjiga me je zelo spomnila na Deklino zgodbo (Atwood), na nek način tudi na Pride ženska [...]

od Titija - Knjižni molji
Re: Leto je že skoraj mimo, čas je za ... - 4 let nazaj

[...] ć) Ne zapusti me nikdar (Ishiguro) Penelopina preja (Atwood) Spremeni me (Blatnik) EDINA prebrana KRIMINALKA [...]

od Enka - Knjižni molji
In že beremo decembra - 4 let nazaj

Margaret Atwood: Blind Assassin Obsežne (500 strani) [...]

Re: Dopustniška torba molja 2008 - 5 let nazaj

[...] , začinjeno s ščepcem dramatike: Penelopina preja (M. Atwood). Silovito priporočam.

od Enka - Knjižni molji
Re: najboljše knjige, prebrane leta 2007 - 5 let nazaj

Še moj seznam: A. Carter: The bloody chamber J. Fowles: Ženska francoskega poročnika F. M: Dostojevski: Zločin in kazen M. Atwood: Penelopina preja J. S. Foer: Vse je razsvetljeno J. Saramago: Evangelij po Jezusu Kristusu G. Orwell: 1984

od Zarja_Z - Knjižni molji

Zapisi Gorenjke: poštnine - BiH e-knjigarna - 5 let nazaj

[...] pošt. = 11,80 evra Ali pa za Na površje Margaret Atwood: - ena od SLO e-knjigarn: 32,96 evra +3,40 evra [...]

Re: Katero od naštetih knjigo priporočate? - 6 let nazaj

Penelopina preja - Margaret Atwood - meni je bila strašno všeč, ampak [...]

od bejbiborn - Knjižni molji
Katero od naštetih knjigo priporočate? - 6 let nazaj

[...] bi mi priporočali za branje: Penelopina preja - Margaret Atwood Pompeji - R.Harris Graditelj - D.Jančar Cimre [...]

od PetraKo - Knjižni molji
Re: Katastrofa - 6 let nazaj

[...] pod nosom za naslednje knjige: Margaret Atwood: Life Before Man Kevin Brooks [...]

Re: ste za obračun? - 6 let nazaj

[...] ) - The Historian (od E. Kostove) - Penelopina preja (Atwood). Verjetno sem še kaj pozabila, ampak [...]

od bejbiborn - Knjižni molji
Default avatar
Prebral sem nekaj njenega. Zdi se mi kar fino branje. V knjižnici imajo kar nekaj njenih del, prevedenih v slovenščino.

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger