Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica pretekla maraton 21 km

Nosečnica pretekla maraton 21 km

Slišala sem, da je bila udeleženka maratona tudi nosečnica s kar velikim trebuškom in to na 21 km. A jo je kdo videl, kako se je izteklo? Je prišla srečno na cilj?

Na 19 km je delovala zelo sveze. Njen moz Urban je pa skakal okoli in slikal publiko. Je pa 4 dni cez rok 🙂 deklici se ocitno ne mudi

No meni se zdi pa to prav trapasto. Mal vzbujanja pozornosti predvsem…

Ja, ko bo imela težave z maternico, se bo pa čudila, kako to, ko pa je tako zdravo živela, da je celo v visoki nosečnosti športala. Nekatere pač ne vedo, da tek, jahanje in podobni športi, pri katerih se telo trese, niso primerni v času nosečnosti. Poznam eno, ki ima zaradi tega raztegnjene maternične vezi in ji maternica dobesednu uhaja ven.

Meni ne bo noben govoril, da je tak napor koristen in neškodljiv za plod…, očitno ženska rabi pozornost in medijski pomp….

Ma sicer njena stvar, zame je pač obrisana do konca…

Ta ženska je nora, je kdo obvestil CSD?

a toolk visoko noseča je šla tečt tolk ?
Pa saj ni zdrava !
Ne rečem,da hodi kakih 10km ,da pa laufa 21km?
saj pravim,da so ene čist zmešane.iz ene skrajnosti v drugo.
ene ,ko zanosijo se spremenijo kar v invalidne osebe,ki še v trgovino ne moraje ,bog nedaj v službo it.

Saj ta bo pa zdaj ziher šla rodit !

Mislim, da je malo zdrave pameti potrebno prav povsod in čisto nobena skrajnost ni pretirano koristna.

Živi in pusti živeti

Saj je samo noseča, ne bolna. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

O tem smo se že kregali in ugotovili, da je to odvisno od nosečnice do nosečnice. Seveda mi je jasno, da je npr.moja prijateljica z rizično nosečnostjo proti koncu izključno počivala (kar je za žensko preklemanski dosežek) – jaz sem se pa odlično počutila in tudi tekla še v osmem mesecu…. Sicer ne več kot 10 km – ampak se je strašno prileglo. Moja rodila so v super stanju in edine posledice, ki sem jih imela, so bile odlična kondicija, ki mi je kasneje pomagala vv prvih mesecih, pa zelo zadovoljno počutje.

Nosečnost ni bolezen – če je nosečnica zdrava in če nosečnost ni rizična.

Zdravniki pravijo, da ni razloga za opustitev ali celo ublažitev treninga med nosečnostjo, če ta poteka normalno. Na vseh maratonih tečejo tudi nosečnice. In to daljše razdalje, kot je 21 km.

Tudi meni ne bo. Nosečnost res ni bolezen, je pa stalno prenašanje nekega bremena, ki ti pritiska na pljuča, srce. Zato se nosečnica lahko zadiha že ob navadni hoji. Telo se med nosečnostjo spreminja, vezi se raztegujejo… Zato se ne slepit, da je pametno počenjati iste stvari, kot pred in po nosečnosti. In ne vem ali je res tako težko opustiti tek, jahanje in podobno za obdobje nosečnosti? Ali pa gre za neko dokazovanje?

Gospa o kateri govorite je tretjič noseča, in je danes pretekla polmaraton brez kakršnih koli težav, v svojem, počasnem tempu, stanju primernem času, in najbolj pomembno pri tem je, da je ob sebi cel čas imela moža, ki je zelo znan in nadvse odličen tekaški trener, profi, poznavalec teka, ki točno ve, kaj in kako! in ta gospa ne teče od včeraj, ampak zelo dolgo, kot vem je lani celo pretekla ultramaraton, tako da sama točno ve (brez vas) kaj zmore in kaj ne!

Veliko več hudega svojem telesu in same sebi si lahko naredijo tekačice, ki se pojavijo na štartu, ne da bi prej dovolj časa in pravilno trenirale tek. Ampak v obeh primerih, je to izbira posameznika, se vam ne zdi?

Nosečnost ni bolezen, odvisnost pa je bolezen. Nihče ne pravi, da je z njenimi rodili kaj narobe, problemi so malo višje.

Nosečnost ni bolezen, odvisnost pa je bolezen. Nihče ne pravi, da je z njenimi rodili kaj narobe, problemi so malo višje.[/quote]

Lepo te prosim.
Potemtakem si ti odvisna od lenarjenja? Ženska trenira in teče. Nosečnost ni razlog za opustitev treninga in tekem.

Točno tako!

Tudi meni ne bo. Nosečnost res ni bolezen, je pa stalno prenašanje nekega bremena, ki ti pritiska na pljuča, srce. Zato se nosečnica lahko zadiha že ob navadni hoji. Telo se med nosečnostjo spreminja, vezi se raztegujejo… Zato se ne slepit, da je pametno počenjati iste stvari, kot pred in po nosečnosti. In ne vem ali je res tako težko opustiti tek, jahanje in podobno za obdobje nosečnosti? Ali pa gre za neko dokazovanje?[/quote]

Moja razlaga:
pri športu se sprošča adrenalin, od katerega športnik postane odvisen. Športnice, ki športajo tudi v nosečnosti, to počnejo zaradi odvisnosti od adrenalina, ravnotako kot kadilke, ki med nosečnostjo ne prenehajo kaditi, ker so odvisne od nikotina. Videti nosečnico teči je ravnotako kot videti nosečnico kaditi. Ne ena ne druga se ne zavedata, da sta v “drugem stanju”, kot rečejo naši južni bratje. Nosečnost res ni bolezen, je pa drugačno stanje telesa kot tisto izven nosečnosti. Posledice se običajno pokažejo šele po 45. ali 50. letu, ne takoj; zato se ne farbat, da ste zdrave nosečnice in da lahko tečete v zadnjem mesecu nosečnosti po 10 ali 20 km.

Nosečnost ni bolezen, odvisnost pa je bolezen. Nihče ne pravi, da je z njenimi rodili kaj narobe, problemi so malo višje.[/quote]

Lepo te prosim.
Potemtakem si ti odvisna od lenarjenja? Ženska trenira in teče. Nosečnost ni razlog za opustitev treninga in tekem.[/quote]

Ne zanikam, da sem odvisna od lenarjenja, sicer pa nisem jaz tema.

Gospa je 4 dni čez rok in ni “malo” noseča. Če je normalno, da čez rok tečeš 21 kilometrov na tekmi, potem pa tudi prav, zaradi mene lahko hodite tudi na ironmane ali v Himalajo…kakor želite.

Normalno je relativen pojem. Nekoč so ženske rodile med delom na polju in šle takoj naprej delat. Pa je bilo to normalno. Aktivne športnice živijo s športom in ga prakticirajo do konca in jim je to normalno. Nekatere ženske se med nosečnostjo slabo počutijo in zato veliko počivajo – kar je normalno.

Posploševati pač ne gre. In v naslovni temi imenjena športnica ni prvič noseča – verjetno dobro pozna svoje telo in ve, kako in kaj.

To je ona

http://www.delo.si/druzba/panorama/tik-pred-porodom-si-zeli-se-na-maraton.html

upam, da ji bo pomagalo, da bo čimprej rodila, če je že čez rok!!!

Bila sem 11 dni čez rok, preplavala tisti dan cc.15 km-in ponoči rodila-po 18 leti nimam problemov z vezmi, maternico… danes sem pretekla 42 km.

http://www.youtube.com/watch?v=g86m-vu_ApQ

Čestitam. Noro.

100 se jih zajebava in pri 98 ne bo nič narobe, pri dveh pa bo. Vsak si seveda reče, da njemu se pa to ne more zgoditi, pa se seveda lahko. Vi pa kar veselo naprej.

Meni je v nosecnosti ginekolog odsvetoval sport z istim tempom naprej, sem tudi precej tekla in je rekel, da je velika verjetnost, da bo otrok imel premalo tezo, da je ze imel tak primer tekacice.
Potem se dejstvo, da bo tretjic mama, da ima doma dva otroka ze, da ocitno precej trenira, ker drugace tega ne bi zmogla. Kje so pa otroci? In po porodu bo verjetn tudi sla takoj spet tect, pa ocka trener tudi,otroka(e) pa v varstvo verjetno.

New Report

Close