Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko je čistokrvnih Slovencev?

Default avatar

DDDD

bedasto štetje je napisal/a:
ugibajmo je napisal/a:
Kaj mislite? Jaz menim, da milijon.
A je "čistokrvnost" sploh pomembna?
Jaz osebno smatram nacionalno identiteto za najbolj merodajen kriterij.
Če se nekdo počuti Slovenca, deluje po slovenskih kulturnih vzorcih, ga okolica prepoznava kot Slovenca, potem je Slovence ne glede na gensko poreklo. Lahko je črnec (Bossman), lahko ima poševne oči, lahko je karkoli po starših, pa ima slovensko bit JE Slovenec.
Če pa ima nekdo celo 10 kolen nazaj slovenske prednike, je pa zelo antislovensko nastrojen (recimo srbofil/jugonostalgik ali pa pred 70 leti nemškutar)) pa zame ni pravi Slovenec oziroma je narodni izdajalec.
Nemci so bili 100 let nazaj avtohton narod na prostoru današnje Slovenije.
Odjebal (pomoril in pregnal) jih je Kardelj in njegova teorija zarote proti Slovenstvu.
Kardelj je pomoril poleg Nemcev tudi 50.000 Slovencev. Kot Yugoslovenar je zajebal tudi večino SLO mej in dosti teritorija.
Default avatar

Reset

ugibajmo je napisal/a:
Glede na stare starše, da so štirje Slovenci, jih je do 300.000. Jaz sem rojen tukaj, 3/4 starih staršev pa ni Slovencev. To sicer ni važno, pa tudi iz YU prostorov niso.
Se pa strinjam. Slovenci smo tisti, ki smo sprejeli kulturo tega prostora.
Default avatar

Umetni in kvazi

Koliko jih sploh ni, pa nam vladajo, se gredo oblast in fejk elito, so pogrom za celotno nacijo, so podani na Najdeno pod dvignjenimi kamni.
Default avatar

katalena

Ena moja pra-pra -prababica je bila iz Črnogorka. Sem še Slovenka?;)))
Default avatar

Enostavno

katalena je napisal/a:
DNK test ti pove vse.
Default avatar

Uheha

Dvanajst.
Default avatar

brgh

Če se gleda samo popise prebivalstva so zadnji podatki za 2002 , ko se je imelo 83% ljudi za slovence (leta 1991 - 88%) . Glede na invazijo v zadnjih letih predvsem iz Kosova ter istočasnega eksodusa naše mladine mislim , da je ta številka danes tam okoli 70% . V naslednjih desetletjih znamo postat manjšina , če se bo ta trend nadaljeval . Žalostno vse skupaj .
Default avatar

Barca

Gledamo nazaj za 5 rodov? Potem sem cistokrvna Slovenka.
Gledamo nazaj za 10 rodov? Potem nisem, imam tam vmes prednika iz severa.
Default avatar

En stari starš

En stari starš je bil Hrvat, trije Slovenci. Kaj sem? Eksperti, povejte.
Default avatar

Ena južna

Barca je napisal/a:
Rečen je bilo 5, se prav ti si, jaz pa nimam možmosti za to :))
Default avatar

faštosen

En stari starš je napisal/a:
za to pa res ne rabiš bit ekspert
Default avatar

lejkalajka_1

3/4 slovenc si (1/4 hrvat)
Default avatar

po domače

lejkalajka_1 je napisal/a:
3/4 slovenc si (1/4 hrvat)
Si mešan/a.
Default avatar

Tone F

Barca je napisal/a:
Viking ali severni medved??
Default avatar

897990

ugibajmo je napisal/a:
What is Slovenec? Please define it.
Default avatar

Opička

katalena je napisal/a:
Slovenka si, čistokrvna pa ne.
Default avatar

katalena

Opička je napisal/a:
katalena je napisal/a:
Slovenka si, čistokrvna pa ne.
Rekli smo pet generacij: jaz, starši, stari starši, prastari starši, pra-prastari starši. Pa mi je čisto vseeno, ali sem ali nisem po "pravilih" foruma. Kot je napisala Opička, SLOVENKA SEM.
Default avatar

troje je možno

Samo troje je možno v Sloveniji:
1. da sploh nisi Slovenec in nimaš s Slovenci nobene krvne povezave. To niti ni nujno slabo.
2. da nisi 100% čist Slovenec, in takih je hvala bogu največ deklariranih Slovencev
3. da si med tistimi nekaj nesrečneži, ki so čistokrvni Slovenci, ki imajo zaradi dolgoletnega razmnoževanja med sorodniki vidne genske motnje.
Default avatar

ni za se hvalit s tem

troje je možno je napisal/a:
Samo troje je možno v Sloveniji:
1. da sploh nisi Slovenec in nimaš s Slovenci nobene krvne povezave. To niti ni nujno slabo.
2. da nisi 100% čist Slovenec, in takih je hvala bogu največ deklariranih Slovencev
3. da si med tistimi nekaj nesrečneži, ki so čistokrvni Slovenci, ki imajo zaradi dolgoletnega razmnoževanja med sorodniki vidne genske motnje.
Še na začetku prejšnjega stoletja so Slovenci, ki so se poročali s Slovenci, izbirali partnerja iz iste ali kvečjemu sosednje vasi. Če pogledaš malo bolj temeljito družinsko drevo, kar hitro ugotoviš, da je bilo to vse med neko žlaht, na pol incestno že. Jaz se res ne bi hvalil s tem, da sem "čistokrven". :)
Default avatar

Slovence oblast sterala z lastnih domov

DDDD je napisal/a:
bedasto štetje je napisal/a:

A je "čistokrvnost" sploh pomembna?
Jaz osebno smatram nacionalno identiteto za najbolj merodajen kriterij.
Če se nekdo počuti Slovenca, deluje po slovenskih kulturnih vzorcih, ga okolica prepoznava kot Slovenca, potem je Slovence ne glede na gensko poreklo. Lahko je črnec (Bossman), lahko ima poševne oči, lahko je karkoli po starših, pa ima slovensko bit JE Slovenec.
Če pa ima nekdo celo 10 kolen nazaj slovenske prednike, je pa zelo antislovensko nastrojen (recimo srbofil/jugonostalgik ali pa pred 70 leti nemškutar)) pa zame ni pravi Slovenec oziroma je narodni izdajalec.
Nemci so bili 100 let nazaj avtohton narod na prostoru današnje Slovenije.
Odjebal (pomoril in pregnal) jih je Kardelj in njegova teorija zarote proti Slovenstvu.
Kardelj je pomoril poleg Nemcev tudi 50.000 Slovencev. Kot Yugoslovenar je zajebal tudi večino SLO mej in dosti teritorija.
A tako kot Čehi v Idriji? Koliko jih je pa bilo?
Ker ja, veliko so jih nasilo naselili, Slovence pa sterali z domov, največ preko oceana, ko se je pričelo ponemčevanje.
Sedaj se dogaja enako.