Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja OTROKU JE NA VOŽNJI SLABO

OTROKU JE NA VOŽNJI SLABO

Pozdrav

Zelo sem vesela, da obstaja ta spletna stran. Upam, da bo kdo pomagal tudi meni. Imam 7 in 9 let stara sinova. Sedaj živimo v Ljubljani, sem pa sama doma iz Vinice, zato gremo vsaj enkrat na mesec na obisk k mojim staršem, pa da malo vidijo vnuke. Hudo mi je predvsem zato, ker je mlajšemu vedno slabo in bruha, ter je sploh dobil odpor vožnje z avtomobilom. Poskušali smo z večimi postanki, nekdo mi je priporočil, naj mu prelepimo z hansaplastom popek, pa na pot smo šli na da bi otrok jedel, pa ni kaj dosti učinka. Ali ima kdo podobne težave, kaj naj naredim?

Marija

Pozdravljeni !

Tudi moj osemletni sin vedno bruha, kadar gremo na daljšo pot. Otroku, ki je starejši od pet let lahko damo tableto proti potovalni slabosti. Jaz sem mu to dajala in potem res ni bruhal, je bil pa ves dan “tečen” in brez energije in šele pred kratkim, ko smo se nekje pogovarjali o teh stvareh, sem ugotovila, da je bil tak zaradi tablet. Sedaj pa ne vem ali naj mu dam tableto, da ne bruha in ima potem ves dan uničen, ali naj bruha in je potem, ko pridemo na cilj dobre volje.
Zadnjič, ko smo šli na pot sem mu dala kar eno “X” neškodljivo tableto, tako da je on mislil da je proti slabosti in rezultat je bil odličen – ni bruhal, pa tudi tečen ni bil.
Ne vem pa, če bo to tudi naslednjič delovalo.
Takšne so moje izkušnje, kakšnega pametnega nasveta vam ne morem dati, razen da poiskusite s tableto in da poskrbite, da v avtu ni pretoplo.

Tanja

Lep pozdrav!
Tudi jaz sama sem imela ta problem, stara pa sem 23 let. V 4 km od mesta do doma sem pri 13 letih 3 bruhala. Bilo je nemogoče. Da ne govorim, ko smo šli na morja ali kam dalj.
Do predkratkim, ko mi je znanka povedala kaj naredi ona, sicer je zoprno deluje pa 100%. Pred vožnjo zgrizeš eno zrno surovega fižola. Pa še nekaj, pri nekaterih je tako, da če so lačni jim je slabo še bolj kot z povnim želodcem.

Jaz osebno sem tudi po potovalnih tabletih bruhala, če pa so mi dali na zapestje tisti trak z bunkico, me je pa tako glava bolela, da je blo za znoret.

Upam,da sem vsaj malo pomagala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene!

Enako težavo smo pri nas rešili s tabletami. Ne samo otrokom, tudi meni je vedno slabo, razen v primeru, da vzamem tableto – uporabljamo Dramamine.
Otrokom dajem polovico in deluje. Vzeti jo je seveda treba vsaj pol ure pred vožnjo, da začne delovati še preden greš na pot. Če jo vzameš tik prej, potem ti je res slabo še preden začne delovati in učinek je kasneje skoraj ničen.

Druga stvar pa je ležanje – če otrok v avtu udobno leži in mu pas pri hlačah ne stiska želodec je tudi dobro – slaba stran tega pa je, da nič ne vidi in se dolgočasi.

Pozdravljeni,

slabost med vožnjo je pogost pojav, in kot veliko otrok sem jo jaz tudi preživljala. Vsako daljše potovanje (npr. na dopust) je bil izredna muka, saj sem se že mesec dni naprej bala potovanja, ker sem vedela, da bom bruhala. Svoje težave s tem sem reševala čisto po “otroško”; pred potovanjem nisem nič jedla in zelo malo spala. Spanec sem z veliko mero potem (ležeče) v avtomobilu nadoknadila in pogosto se je zgodilo, da sem vso (300-400 km) vožnjo prespala. Na pot smo šli vedno dovolj zgodaj, saj je vročina in premalo svežega zraka vplivala name porazno. Kasneje so mi starši pomagali tudi s tabletami proti slabosti.
Zame je bil spanec odrešilna bilka, saj me, če sem bila budna, že misel na to “slabo mi bo, bruhala bom”, pripravila do slabosti, če pa sem spala, pa tega seveda ni bilo.
Slabost je z leti sama od sebe minila (trajala je nekje od 7-12 leta starosti), želja po spancu med vožnjo pa ostala in ne malokrat me kot sopotnika na “daljše proge” premaga spanec.
Otrok, ki se boji in “ve”, da bo bruhal, mu bo zaradi tega še prej slabo, zato naj mu bo v avtomobilu prijetno, čim več svežega zraka, naj se zaposli s kakšno besedno ali drugačno igro, posluša glasbo,… in seveda čim manj razmišlja o slabosti. Če mu pomaga, naj vzame tabletko proti slabosti.

Poizkusite s Coca-Colo. Otrok naj 15-20 minut pred vožnjo popije pločevinko te pijače. Mnogim pomaga.

Otroka posadite v avtomobil tako, da bo gledal v smeri vožnje – če sedi zadaj, naj bo na sredini. Na ta način pogosto rešimo veliko težav.

Jaz imam dva otroka, stara 8 in 6 let. Med vožnjo je obema slabo. Zato vedno pazim, da gremo na pot tako, da nista ravno po obroku (da je od zadnjega obroka dve uri), da ne pijeta pred vožnjo. Starejši otrok se je tudi naučil, da celo vožnjo prespi. Sedaj se tega poslužuje tudi mlajši. Ko jima postane slabo, se enostavno uležeta in zapreta oči. Moram reči, da mi zadnje tri leta v avtu nista bruhala, slabost je pa še vedno prisotna.

To s tableto X (placebo) ucinkuje zelo pogosto, ker gre za psihicen problem. Nasa hci (8) do pred pol leta ni imela nobenih tezav. Potem ji je prijateljica povedala, da na poti vedno bruha. Od tedaj je nasi slabo se predno se vsede v avto (ker je to nobel). Ampak ce ji recem da gremo recimo v Gardaland ji ne bo slabo niti sekundo.
Obicajno pa starsi sami prepricamo otroka, da mu naj bo slabo s svojimi napotki kaj sme in kaj ne in za vsakim taksnim opozorilom dodamo “da ti ne bo slabo”.
Mi gre ze na bruhanje 🙂

New Report

Close