Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož od moje znanke je v finančnih težavah

Mož od moje znanke je v finančnih težavah

Ker imam take vrste službo, vem, da je mož od moje znanke v hudih finančnih težavah…. ima že kar nekaj pravnomočnih sklepov o izvžbi…. in sem prepričana, da moja znanka tega ne ve, saj planira počitnice v Egiptu za celo družino. Ni tak tip, da bi planirala kaj takega, če bi vedela, da je družina v finančnih težavah…. ker je zelo odgovorna.

Prepričana sem, da ji mož zakriva – to lahko dela, ker ima on s.p. doma, ona pa dela v službi in prihaja pozno domov – pošte ne pregleda prva. Vsake toliko časa potoži, da če bi bila odvisna samo od moža, potem bi doma stradali, ampak bolj v hecu, dvomim, da ve, da je hudo. Prihrankov nimata prav nič, to vem, ker tega ne skriva.

Sedaj sem v dilemi, če naj ji povem, kaj se dogaja, vem da zaradi tega, ker sem to zvedela v službi, tega ne smem povedati, ampak vem, da tudi hudih posledic pri moji službi ne bo, če karkoli povem… kaj bi naredili vi?

ups, ko sem šla brat, sem videla, da sem naredila napako – mislila sem sklep o izvršbi…

Hm, ja ne vem ti to svojo kolegico najbolje poznaš in mogoče že predvidevaš kako bo odreagirala. Mogoče ti bo v jezi nazaj zabrusila, da kaj sploh govoriš da se brigaj zase. Mogoče ti bo pa hvaležna da si ji povedala resnico, mogoče pa vse to kar ti veš ve že sama že dolgo časa.

Poslušaj intuicijo, kaj ti pravi notranji glas, je prav da se ji pove ali ne? Ti to sama zelo dobro veš, samo poslušaj svoj notranji glas.

Dobra si, da sploh lahko spiš zaradi finančnih težav moža tvoje znanke.
Kaj bi šele bilo, če bi šlo za moža sodelavke iz pisarne, prve sosede, prijateljice, sestre.
Jaz ji vsekakor ne bi povedal, ker potem najbrž ne bi dobil razglednice iz Egipta.

Mislim, da se nimaš nobene pravice vtikati v tuje zadeve, kaj šele da to razglabljaš na forumu. Ne čudi se, če boš dobila v službi odpoved zaradi izdajanja zaupnih podatkov. Bi bilo tebi všeč, če bi tvoja znanka to trobezljala na forumu? Zagotovo ne.

Jaz bi tudi bila tiho. Najbolje je, da pride sama do spoznanja kakšnega moža ima. Morda ji lahko samo neposredno namigneš, da se začne malo bolj zanimat za moževe finance.

Ti ne veš nič!
To ni tvoja stvar.
Oba sta odrasla,zato naj rešujeta sama.
Kupujeta sama,zapravljata sama,stvar je v njunih rokah.
Če se boš vtikala,boš nazadnje tudi ti eden izmed krivcev…
Tako ponavadi je…

nič ne reci. ..
Mogoče bo sama prosila, ko bo posumila, da nekaj ni v redu..Delaj se, da nič ne veš….
Ne moreš si misliti, kako se lahko obrne situacija in bo prijateljičin mož zvalil krivdo nate…
obrnil ploščo, da ima on situacijo skoraj rešeno, ti si pa ščvekala…Bodi tiho…kar naj
uživajo v Egiptu, če bodo prišli tja…..

zase se brigaj

Ne bi povedala. bi pa kdaj med kakšnim razgovorom napeljala na temo varčevanja, slabih časov in podobno ter ji nekako dala vedet, da je treba pazit, se čemu odreč, da marsikatera firma propada … Boš videla, kaj bo rekla, a v nobenem primeru ne bi povedala, kaj se dogaja z moževo firmo. To je njuna stvar.

Pusti ju naj sama rešujeta svoje težave.
Še prehitro boš dobila pod nos, da to ni tvoja stvar.
Nihče z lahkim srcem ne prizna, da je zapufan do amena.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Zase se brigaj! In opravljaj svoje delo vestno. To, da na forumu objavljaš finančne težave moža od znanke , od znanke od znanca, sigurno ni vestno delo! Ni čudno, da smo kjer smo, bančnica a ne? Pfej!

Praviš, da je znanka. Jaz bi bila na tvojem mestu tiho. Povedala bi samo sestri ali kateri od najboljših prijateljic (tri ali štiri ženske mogoče).

aaa? malo sarkazma ne ;)))
to je izdaja poslovnih skrivnosti in ker predvidevam, da je avtorica zaposlena na banki in ima vpogled v te stvari se to pač ne obelodanja. kaj bi njeni šefi porekli na to, da izdaja strankino poslovanje?

Jaz pa ne verjamem, da ona tega ne bi vedela. Kaj misliš, da bo tebi razlagala kakšne pufe ima njen mož? Bodi lepo tiho in ne kvari si prijateljstva z njo.

Mislil sem, da boš pisala o dilemi: Ta njen mož mi je všeč in plačam mu, da me pofuka.

Tako bi sebe spolno potešila in njemu olajšala jajca ina finančne težave.

In še o Egiptu – take počitnice niso več drage, kot nekoč, pod Titom (ker je financiral Naserjev državni udar).

Mož naj se pa zaposli na SŽ (kaj pa dela sicer, če kaj sploh dela?)

Skupina Slovenske železnice je v prvih osmih mesecih letošnjega leta zabeležila 5,54 milijona evrov dobička iz poslovanja (EBIT), dobiček pred obrestmi, davki in amortizacijo (EBITDA) je znašal 30,35 milijona evrov, čisti dobiček pa je dosegel 7,19 milijona evrov, so danes sporočili iz družbe.

Dodana vrednost 5,8 odstotka večja

Poslovni prihodki so v prvih osmih mesecih letošnjega leta dosegli 308,37 milijona evrov in so bili za 10,7 odstotka večji kot v enakem lanskem obdobju. Dodana vrednost na zaposlenega se je v primerjavi z lanskim letom povečala za 5,8 odstotka in preračunana na letno raven znaša 31.792 evrov.

Prepeljali več tovora od načrtovanega

Od januarja do avgusta letos so tovorni vlaki Slovenskih železnic prepeljali 11,15 milijona ton blaga, kar je 2,8 odstotka več kot v enakem lanskem obdobju in 3,7 odstotka več od načrtov. V prvih osmih mesecih leta se je z vlaki Slovenskih železnic peljalo 10,8 milijona potnikov, kar je 7,6 odstotka več kot v enakem lanskem obdobju. Obenem so za 4,4 odstotka presegli predvidevanja rebalansa poslovnega načrta, so še pojasnili v družbi.

Gremo v drugi tir

Minister za infrastrukturo in prostor Samo Omerzel je prejšnji teden sporočil, da bo Slovenija šla v izvedbo izgradnje drugega tira železniške proge med Divačo in Koprom. Investicija, ocenjena na 1,4 milijarde evrov, se mu sicer zdi previsoka. »Upam si trditi, da se da drugi tir narediti za pol te cene,« je dejal.

Pri Slovenskih železnicah to prav tako odobravajo, saj je gradnja drugega tira med Divačo in Koprom po njihovem mnenju nujna. Brez sodobnih železniških prog se bo promet preusmeril na ceste, kar bo povzročilo dodatne okoljske obremenitve, železniški prometni koridorji pa se bodo popolnoma izognili Sloveniji, so opozorili.

Žal, ji iz poslovnih razlogov ne smeš povedati. Lahko pa se z njo pogovarjaš o kreditih dolgovih, ….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

aaa? malo sarkazma ne ;)))
to je izdaja poslovnih skrivnosti in ker predvidevam, da je avtorica zaposlena na banki in ima vpogled v te stvari se to pač ne obelodanja. kaj bi njeni šefi porekli na to, da izdaja strankino poslovanje?[/quote]

Ne vem, kaj je ona po poklicu.

Jaz nisem na banki, delam pa precej v izvršilnih postopkih in recimo vem, da ima sosed cel kup izvršb na hiši, ki je že v postopku prodaje na dražbi.

To niso nobene tajne informacije, je kar vse lepo javno, saj se nenazadnje tudi na zemljiški knjigi vidijo hipoteke, javne dražbe so pa itak javne.

Vpletam se pa v to ne, ker se me ne tiče.

Nesramno napisano!

…osebna stvar.In ker so te zadeve delikatne in boleče za vpletene,bodi profesionalna.

In – popolnoma tiho!

Nesramno napisano![/quote]

Se strinjam ja, nesramno vprašanje zasluži realen odgovor.

Mojo naslednjico čaka podobna informacija. Kar se mene ne tiče. Dva odrasla. Ji bo že povedal…

ti pa nisi čist zdrav a ne….

leelee, a imava istega soseda?

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Kako pa veš, da ona ne ve ničesar o dolgovih? Kaj pa če ima tip uradno dolgove, neuradno pa poln žep neprijavljenega denarja. In s tem denarjem mislijo iti v Egipt? Kaj pa če sta oba le prebrisani barabi? Takim bi šla ti pripovedovati, da poznaš njune posle? Daj, skuliraj se in se brigaj zase.

New Report

Close