Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi si upali v nakup stanovanja v moji situaciji?

Bi si upali v nakup stanovanja v moji situaciji?

Dejstva:
jaz: zaposlena, nekaj malega prihrankov, dohodka cca. 1700 na mesec vsega skupaj
partner: na svojem, firma trenutno bolj mrtva kot ne, minimalni dohodek – pri kreditu ne bi mogel prispevati
1 otrok

Bi si na mojem mestu upali zakreditirati za 20 let, z obrokom minimalno 700€ na mesec?

Priznam, da me stiska, ko pomislim.

Ne. Poišči drugo možnost, vedno je. Za ta denar si raje kupujem dražja oblačila, potujem.

:))), le tako naprej….

nova
Uredništvo priporoča

jaz v teh casih sigurno ne! obstaja kaksna druga varjanta? ker 20 let je to fullll dolgo, in 700 eurov pa sploh ni malo. Ostane ti 1000 evrov, pomislis moras, da ni samo za par mesecev, ampak za dolgih 20 let.
ne in ne

Torej bi imeli 1500 evrov za preživet? Mož vseeno nekaj zasluži ali je bolj nula?
Kje stanujete zdaj?

Glede na najemnine jaz trenutno ne bi šla v nakup. V LJ trisobno stanovanje dobiš že za 500 evrov, drugje še za manj.

(In ko se bosta ločevala, bo stanovanje šlo na pol, saj to veš?)

Zdaj imamo zelo ugoden najem. Mene niti ne moti, partner pa je mnenja da je najem metanje denarja skozi okno. Zato nakup.

Kdor riskira, profitira.
Torej vam bi po plačilu obroka kredita ostalo še najmanj 1000 eur?
Če je služba stabilna in če niste podnajemniki, potem le pogumno v akcijo!

Hja, potem si izračunaj.

V 20 letih bi odplačali 168.000 evrov posojila. Zdaj ste v ugodnem najemu, praviš – ne vem, koliko je to.

Računaj, da je treba stanovanje tudi vzdrževat in nekaj vanj vložit, pa rezervni sklad, nekaj davka … Vse to nanese sigurno vsaj 10 jurjev v 20 letih.

Pri najemnini ni vzdrževanja. Če imate ugodno, raje ostanite tukaj in poskusita čim več privarčevati – pač to razliko do 700 evrov oziroma do višine obroka.

Trije z dobrimi 1000 ojri na mesec? Na tesno bo tole. In to za doooooooooooooolgih 20 let 🙁

Midva imava nekaj več kot 2000 € skupaj in sva pred leti vzela kredit z mesečnim obrokom 400 €, ki ga odplačujeva oba, sorazmerno glede na višino plače. Večji obrok bi znal biti že problematičen, saj je zraven še kup drugih stroškov…

Kaj pa če še enkrat zanosiš? Se zavedaš da boste pod pragom revščine?

No, mi pa v podobni situaciji kupujemo stanovanje in to tako, da bo obrok kredita cca minimalna plača. Nekaj imava privarčevano, bo pa vseeno cca 100.000€ kredita na 20 let. Mož je zaposlen s plačo kot tvoja, jaz sem nezaposlena, imava najstnika in živimo v ugodnem najemu.

Res je 20 let dolga doba, ampak zdaj smo v padcu, sklepam, da se bi v teh 20-ih letih obrnilo na bolje in na slabše, v povprečju bo pa verjetno tako, kot je zdaj.
Naju življenje stane okoli 1.000€ (položnice, hrana, bencin, oblačila itd., vse kar paše pod mus), plus 200€ na mesec pokadiva. Ko kupiva stanovanje, nehava kaditi in teh 200€ gre za dopust in ostale stroške.

uf, ne bi, 700€ na mesec je ogromno.

Mogoče naredite nekajmesečni test (6 npr), ali več – da se zajamejo še razne registracije, nepredvideni stroški ipd.: vsak mesec dajte na stran 700€ (kar sedaj plačujete za najemnino in razliko do 700€), kot bi odplačevali kredit. Potem bo odločitev lažja.

Sama bi poskusila še kaj našparati, da bi bil kredit nižji.

Srečno!

No, jaz bom še enkrat izpostavila.
Upam, da mož naklepa vsaj za minimalca in tako pokriva lastne stroške.

Torej, ti bi odplačevala kredit in vzdrževala sebe ter otroka. Če se bosta ločila, boš morala možu izplačati polovico do takrat plačanega stanovanja. Čeprav ga boš praktično in dejansko odplačevala sama, še več, tudi otroka boš finančno vzdrževala edino to. Pa mu boš vseeno dolžna nekaj deset tisoč evrov.
Klinc, treba je misliti tudi na take stvari.

Ne bi si upala. Trenutno stanje imaš sicer kar o.k, a 20 let je dolga doba?

No, jaz računam, da moja brezposelnost ni trajna in da ne bom do penzije brez službe!

Mislim, danes je tako stanje, pred leti sem imela tudi jaz plačo in to kar ene 3 jurje, mož pa minimalca!
Pred tem pa mož povprečno in jaz študentsko ali avtorsko kolikor sem naklepala.

Mislim, da življenje ni samo ravna premica, ampak je cel graf in to zelo razgiban! In za vsako stvar se najde rešitev, če se le potrudiš!

Avtorico vsekakor podpiram pri kreditu, le naj gleda, da bo imela obrok nižji. Mož bo pa jutri morda nezaposlen, pa bodo malo preračunavali, potem bo pa lahko zaposlen za povprečno plačo in jim bo šlo čisto dobro. Mogoče čez nekaj let možu zalaufa posel, ona pa ostane brez službe. Ma, nešteto kombinacij je možno in če bi kalkuliral vse, človek ne bi stopil iz stanovanja, ker se bosta morda ravno tisti trenutek soseda streljala in ga lahko zadane!

Hm, jaz sem imela 2 leti nazaj cca 1600 neto plače (plus malica in kakšni potni stroški za službene zadeve). Plus božičnica, nagrade itd

Trenutno že 8 mesecev neto plača 900 evrov.

Isto podjetje,delovno mesto, le slabše poslovanje, ni naročil, plačilna nedisciplina….

Se nam prekleto pozna.

Razmisli.

Jaz imam cirka isto plačo kot pred leti, samo cene gredo gor, kupna moč pada … 1000 evrov pred petimi leti je nekaj drugega kot danes.
In se bojim, da bomo čez pet let rekli isto, and I don’t mean it in a good way.

Ja. V bistvu boš 200 eur na slabšem,pa veliko bolje se boste počutili. Čez 10 let bo tvoje stanovanje vredno 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več kot danes. Jaz tako mislim. Lahko pa zapraviš za cunje hahaha ta pa je lovska!

Ne.
Pri tako nizkih dogodkih je znesek ogromen, predvsem pa dolgo traja. 700 Eur za 20 let bi se bilo smiselno zakreditirati v primeru najmanj 3000 eur netto skupnih dohodkov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Potem naj pa partner naredi kaj, da bo vaš družinski proračun boljši, pa bosta tudi stanovanje lahko kupila.

Ker ti praviš, da je njegova firma bolj kot ne mrtva. Kaj to pomeni? A se misli česa drugega lotit, se zaposlit, a bo kar v nedogled faliran podjetnik.

jaz ti svetujem da si najprej narediš rezervni sklad. Imej depozit na banki v višini enoletnih stroškov.

Zadloženost imej v meji 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupnih prihodkov.

Ne najemaj kredita sedaj ko je partner brez prihodkov.

To je bistveno vprašanje. SLovenci smo obsedeni s svojo bajto in kvartirjem. Zdaj če je njemu toliko, pa naj zmrda nekaj skupaj in začne služiti . pač če ne gre eno, naj kaj drugega najde, najlažej je jamrat in na kupu čičat pa drugim ukazovat, kaj je metanje skozi okno in kaj je smiselno. Če je zanj smiselno, naj mrdne in doprinese, da boste 700 € komot pogrešali.

Jaz bom letos odplačala stanovanjski kredit. Ne jaz – MIDVA. Ko sva se zapufala, sva imela 2 bajni plači in na kraj pameti nama ni padlo, da bi znala kdaj živet z eno. Pod silo razmer se je točno to zgodilo. Sem s. p. in prekleto dobro vem, kako težko se je preživet – začela sem z eno branžo, zdaj furma 3. ali 4., kar pač trenutno prinaša denar. Na vajine dohodke je kredit precej tvegana pustolovščina, sploh tako visok. Pri današnji situaciji jaz ne bi na nos na vrat rinila vanj, razen če vam kuzla v rit skače.

V dananšjin časi se ne izplača imeti svoje lastnine, sploh pa ne na kredit. Mi imamo še 6 let za odplačevanje kredita… in tale kredit nas veže, da ostajamo v SLO, upoštevajo pri plačilu vrtca vse kar imaš… Vsi mladi, ki ste ne kreditov za stanovanje ali hišo… s tem ste zavezani…

Pred leti sem mel plačo preko 2500€/ mesec, vzel sem kredit za 250€/mesec kar se mi je takrat zdelo drobiž zdaj, ko je plača padla na 800€ pa verjemi, da tanko piskam. 250€/mesec kar naenkrat postane zelo veliko, si ne predstavljam, da bi takrat vzel kredit 700€, ker ga zdaj niti v sanjah ne bi bil sposoben vračati.

New Report

Close