Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek grozno sem jezna

grozno sem jezna

Ne morem povedat kako me zjezi dec, če je pijan. Me kliče ob 14.30, da ima konec službe in da gredo s sodelavci na eno ali dve pivi. Jaz sem šla s sinom na obisk k moji mami. Pridem domov vse razsvetljeno na stopnišču, avta od njega nikjer (ne vem kje ga ima), vrata zaklenjena, nisva mogla noter. Zvonim, ga kličem po telefonu in končno prileze dol. Vmes je po moje še padel, in to na obešalo za cunje (čist je nakrivljen) cunje so ležale po tleh. Dec še stat ni mogel, najbolj grozno je pa to, da je takšnega videl otrok. Ponavadi mali že spi, tako nabitega ga še ni videl. Otrok kot otrok se je potem smejal, valda ker ne ve kako to izgleda. Smili se mi moj sin, uapm da ne bo imel kakšne more ponoči. Se vaši deci tudi kdaj nalijejo, jih otroci vidijo nažgane? To se je v tem mesecu zgodilo že drugič, da je prišel domov ves nabit. Ne vem ali je kdo kaj praznoval, tega mi prej po tel. ni rekel.

Zeeeeeeeeehhhhh zgodbica

Meni se ne smili otrok, ampak ti, ki živiš s takim kretenom in si vsa ponosna, da imaš partnerja, pa četudi ni pol hu*diča vreden. Uživaj!

nova
Uredništvo priporoča

Meni se ne smili otrok, ampak ti, ki živiš s takim kretenom in si vsa ponosna, da imaš partnerja, pa četudi ni pol hu*diča vreden. Uživaj![/quote]

To da ni nič vreden ne drži. Je dober očka, mi pomaga pri vzgoji otroka, v stanovanju v katerem smo, je skoraj vse naredil sam. A to ni nič vredno a ne? Narobe je edino to, da ko gre na pijačo s kolegi ne zna reči sedaj imam pa dovolj piva. On je v družbi in veselo pijejo, pol je pa koma. To mi gre na živce, da ne zna reči dost mam pijače. Naj gre na pivo ali dve, ne pa več kot to.

Se kar strinjam s tem, kar je rekel Rugelj….

Če bi imela svojega otroka rada in bila odgovorna mati, bi tokrat prvič in zadnjič videl pijanega očeta. Upam, da razumeš, kaj hočem s tem povedati.

Otroka imam preveč rada, sem odgovorna mama definitivno. Kaj pa naj naredim? Želiš povedati, da naj spokam in grem. Kam pa, k mamici? Najbolje je to reči ja. To ni tako preprosto kot ti misliš!! Mi smo skupaj kot družina, s tem da ga partner včasih malo preveč popije. Ni verjetno edini pijan primer. Ne mi govoriti, da so pa vaši vedno trezni, zakaj pa so urgence polne?

Moj je vedno trezen – drugače pač ne bi bila z njim.

Saj te ne mislim prepričevati, očitno ti je tovrstna patologija domača. In oprosti, če zvenim malce nesramno – do alkoholikov (kar tvoj definitivno je) imam ničelno toleranco. Verjamem, da si ok oseba in zelo verjamem, da imaš rada svojega otroka… ampak si res želiš, da pogosto vidi take prizore in nekoč tudi sam krene po taki poti?

Ne, nikakor ne želim, da ga vidi takšnega, ampak se je zgodilo. Nazaj ne morem. Velikokrat sem mu že rekla naj neha s to pijačo, pa se vedno ponavlja. Kaj naj pol, kaj naj naredim?

Poskusi s pogovorom, enkrat, ko bo trezen in pripravljen za to. Lepo mu povej, da te njegovo obnašanje moti in prizadene in da na dolgi rok ne boš zmogla tako. Pa da ne želiš, da otrok raste v takem okolju.

Seveda računaj na to, da ne bo priznal, da ima problem – ampak pogovor na to temo moraš načeti. In mu dati jasno vedeti, da si pripravljena tudi na odhod, če se ne bo nič spremenilo…. Če ima tebe in otroka res rad, se bo zamislil in poskušal kaj spremeniti. In če boš videla, da se trudi, mu stoj ob strani. Malce branja Rugljee literature zagotovo ne bo škodilo.

Če pa bo videti, da ima alkohol raje od družine – potem pa je čas za odhod. Ker taki ljudje se ne spreminjajo in z njimi gre samo še navzdol. Pričnejo se tudi finančne težave, morda nasilje…. Tega pa si za svojega otroka zagotovo NE želiš.

Nimam sicer osebne izkušnje, a kar dobro vem, kako to gre. Prijateljica je prostovoljka na tem področju in zgodbe, ki jih ona pripoveduje so take, da ti gredo lasje pokonci. Pa se je mnogokrat začelo tako, da je šel mož “samo na pivo s prijatelji”.

Oprosti, zatipkala sem se: Rugljeve sem hotela napisati. Pa kaj od Sanje Rozman si preberi, se utegneš prepoznati in morda ti to olajša pot naprej.

Kot sem že rekla, se to zgodi do 2x na mesec, da se ga tako napije. Tako je že več let. Tudi avtomobile je že stolkel na ta račun. Danes ga je raje pustil pred barom, čeprav ne vem kje. Sem mu že večkrat rekla, da tako ne gre, pa je bilo nekaj časa ok, potem se je stvar spet ponovila. Sem mu tudi že rekla, da je pijanec in da se bo mogel iti zdravit in je zatrjeval, da on to ni. Agresiven do mene še ni bil nikoli. Če mu naslednji dan kaj rečem, me skoraj noče poslušati, češ da sem to že povadala in da ne bo več tega počel. Očitno me ne jemlje resno. Res ne vem kaj naj naredim? Potem naj pa otrok še to v vrtcu pove, katastrofa.

joj, kakšna katastrofa bo, če bodo v vrtcu zvedeli!?
povej v vrtcu, da se samo 2 x na mesec napije in stvar rešena

Iz tvojega pisanja je razbrati, da v bistvu zaradi tega trpiš precej bolj, kot si sprva nakazala… in ne moreš skriti.

Res ti svetujem, da poiščeš pomoč; če ne gre drugače, poprosi osebnega zdravnika za kak kontakt. Morda vam kot družini še uspe rešiti vse skupaj. Absolutno želim, da se vse skupaj pozitivno razreši in da tvoj otrok ne bo rasel ob očetu – alkoholiku.

Želim ti veliko poguma in da ostaneš močna – ne gre le zate, gre tudi in predvsem za otroka.

Ja ni mi vseeno, da se ga napije. Ni mi vseeno, da ga je otrok videl, ko še hoditi ni mogel. Otrok me je spraševal: zakaj oči ne more hoditi, zakaj ne govori normalnoPotem pa naslednji dan nič noče slišati o tem. Ne vem zakaj lahko človeka družba tako zepelje. Jaz sem drugačna, ne maram alkohola, ne maram pijancev. Pa če mu karkoli rečem, ko bo trezen bodo to zopet prazne besede. To, da mu dam ultimat, da bova spokala in šla, če se to ponovi, je po moje brez veze. Po tolikšnih letih sploh ne vem več kaj naj naredim? Najraje bi enega psihiatra pripeljala na dom, da mu on malo obrazloži kako in kaj, jaz mu govorim v prazno! On se nima za alkoholika, on pravi smo šli na pijačo. Ja, ampak on pol nima nikoli dost.

Edina, ki lahko kaj spremeni – si ti.

Upam, da ti uspe.

po dveh pirih mu kontrolor v glavi zaspi?

Veš, avtorica, tukaj so same popolne in perfektne MON-e, ki imajo perfektne in popolne partnerje in živijo v popolnem zakonu. Te popolnoma razumem, ne moreš se kar ločiti zaradi tega. Partnerja pa le primi v roke – in to trdo – takrat ko bo popolnoma trezen. Zagrozi mu, da ga boš zapustila, da se to ne sme več ponoviti in da daje slab zgled otroku, ki mu pomeni največ. To se ne sme več ponoviti! Ena piva ali dve pivi, to je še sprejemljivo, kar je več, pa je narobe! Z odločno, a kljub temu lepo besedo ob pravem času boš še kaj dosegla, s kričanjem in norenjem ob nepravem času pa ne! Vso srečo! Upam na najboljše!

Vem, da sem že sitna, oprosti. Mene ne posluša, ko mu govorim, da naj neha. Jaz mu dobro hočem, ne slabo. Nekdo drug bi mu moral kaj reči, zato sem pomislila na psihiatra.
On vedno reče, na kakšen pir bom pa zihr še šel. Ja, naj gre na enega ali dva, ne pa da pride domov ves nažgan in da me otrok sprašuje, zakaj je oči nažgan? Edino to ga je izučilo, da če se že to zgodi, da avto pusti tam, kjer ga je parkiral. On mora pošlihtati pri sebi, ne jaz, jaz ne pijem. Moja glava je trezna, njegova ni. Tudi če imajo kakšno zabavo (za konec leta), avto pusti doma, zato da ga lahko pije. To me tudi podraži, pa kaj naj?

Saj se ne prepirava, samo pogovarjava se.

Kar sem hotela povedati je to, da se njemu ni treba spremeniti, ker ve, da boš ostala in prenašala stvari še naprej. Zato ti pravim, da si ti tista, ki ima moč odločanja v svojih rokah. Psihiater sicer ni pravi naslov – daj se za začetek morda za nasvet res obrni na splošnega zdravnika.

Se poslavljam za nocoj – in ti želim lepo in mirno noč.

Hvala, ker me razumeš. Vem, da jih polovica ali več na tem monu sploh ni v vezah ali pa so še zelo mladi.
Vem kaj bo, ko mu bom kaj rekla. Da ne bo več to počel, pa bla bla…Pivo ali dve ja, to sem mu že rekla, tudi po telefonu, ko mi je rekel, da gre na pijačo. Pa sem mu lepo rekla eno ali dve, ne več. Pa je spet prekoračil mejo. Ne znam povedat kako me to moti. Pa še obešalnik mi je polomil, še cunj ne morem obesit.Jaz mu bom kar rekla, da če ne bo nehal s to pijačo, da bom na dom pripeljala psihiatra.

Hvala. Drugače pa moji zdravnici tega ne bi rada razkrivala, mi je skrajno nerodno, da bi ji govorila o mojem partnerju.

[/quote]

Ja, daj, to mu reči, da se ti bo še v obraz smejal.

On te stvari počne samo zato, ker ti samo nekaj govoričiš, v resnici pa toleriraš dalje to njegovo početje. Če mu boš rekla tole o psihiatru, že sedaj vem, da tega ne boš naredila.
Edina stvar, ki bi jo morala narediti je ta, da bi mu zabičala, če se to še 1x zgodi, popokaš in greš stran. Ko se bi to zgodilo, pa bi morala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojo obljubo tudi izpolnit in ne potem popustit.
Tako kot se pa ti te zadeve lotevaš, te bo vedno imel za norca in pil.

če je bilo to 2x….kaj se sekiraš…popustila si prvič….drugič….boš tudi 1000 krat…tako kot je napisala ena zgortaj zeeeeeeh tema

Kako boš gledala na svojega otroka, ko se bo “samo dvakrat” napil oz. imel takšnega partnerja?

Imela sem zelo podobnega partnerja – eno pivo ali dve nista bili nikoli dovolj. Ob vsaki priložnosti (predvsem vikendi) se je bilo treba dobit s frendi na pijači, če sem bila zraven tudi jaz, sem morala obvezno vozit domov. Takega sem ga sicer že spoznala, ampak sva bila še mlajša in sva skupaj žurala – jaz sicer pijem minimalno, ampak me takrat, ko sem bila zaljubljena, to ni motilo.

Iz leta v leto me je to pijančevanje začelo zelo motiti. Iz tega razloga sva se tudi precej kregala, on je bil mnenja, da je to čisto normalno, da gre na pijačo ali dve in da pretiravam. Pomembno vlogo pri tem so odigrali tudi njegovi kolegi, ki so ga imeli za super frenda in zabavljača. No, v nasprotju z njimi, sta na moji strani stala njegov brat in mama, ampak polnoletnemu človeku ne moreš ukazovat naj neha pit. Pijača je bila sicer edina stvar, ki me je motila na njem, v vsem ostalem je bil popolnoma po mojem okusu.

Da zaključim: po 4 letih zveze sem prišla do zaključka, da z njim ne bom srečna in da je tudi nesmiselno, da ga skušam spremeniti, ker takšen pač je. No, na srečo nisva imela otrok. Vsekakor sem se pravilno odločila, ker sem sedaj srečno v zvezi s človekom, ki mi ustreza v prav vseh pogledih! In on: še vedno slišim, da med vikendi kroži s svojimi frendi po lokalih, medtem ko je njegova žena z otroci velikokrat sama doma.

New Report

Close