Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Življenje v Avstriji

Življenje v Avstriji

Zdravo

Zanima me, če se je kdo preselil v Avstrijo in zdaj živi tam in lahko napise mnenje o življenju v AU.
Prosim, da napisete tako negativne izkušnje kot pozitivne.

Hvala

pa a ze nisi doli pisal kako gres tu spasujes kak je lajf gori sej pises da mas prijatelje pa naj ti oni povedo kako in kaj in ne utrujaj ze s to Avstrijo

Torej če te tema ne zanima nevem zakaj si sploh pisal v njo a ni škoda tvojega dragocenega časa?

Najemnine so nižje, nakup nepremičnine je lahko precej ugodnejši, življenje na splošno cenejše, če imaš res ”avstrijski dohodek”, torej kar nekaj višji od slovenskega.. jezik pa je treba obvladati.

Takolle tudi tu so se zadeve spremenile, če imata visoko izobrazbo je vaše življenje boljše kot v Sloveniji.

V primeru samo srednje izobrazbe so plače kakor kje, tudi tu so se plače zaradi pritoka zunanje delovne sile zmanjšale.

Najemnine in standard življenskih stroškov je odvisno kje boste bivali nap. Dunaj je drag.

Ponekod so v najemnini zajeti stroški a pazite v večini primerov to niso ogrevanje in elektrika.

Mogoče sem kaj pozabila a je to to.

Več dela, hrana bolj poceni, stanovanja malček dražja, se da lepo živet 🙂

http://zarekupanja.com/

potem pa brž vsi v Avstrijo, pa kaj raja še dela tukaj, če je tam tako dobro.
ne poznam razmere, ampak če gledam pri nas priseljence, kateri so prišli tudi na zeloo boljše….

Moja sestra živi v Avstriji že dvajset let in se ima odlično!

New Report

Close