Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek praznjenje greznice vo-ka, kaj se grejo?

praznjenje greznice vo-ka, kaj se grejo?

Nimamo priključka na javno kanalizacijsko omrežje, imamo lastno greznico. Pa smo dobili te dni domov obvestilo VO_KE, da imajo koncesijo z našo občino in da ker trenutno praznijo na našem koncu, moram pri njih naročiti odvoz greznične usedline (ker jo po zakonu na 3 leta moram), drugače me bojo prijavili na Inšpektorat za kmetijstvo.
Pa me zanima- ali to res pomeni, da moram nujno naročiti odvoz pri njih? Kaj pa, če recimo naročim pri drugem ponudniku tovrstnih storitev, saj so vsi veliko cenejši? Saj za inšpekcijo je važno le, da imam račun, da mi je nekdo praznil v zadnjih treh letih, ni pa važno kdo, ne? Je kakšen zakon, ki določa, da moramo naročiti odvoz ravno pri “koncesionarju”? Da ni slučajno kakšna podobna fora kot pri dimnikarjih….

Hvala za odgovore in mnenja

ja moraš. koncesionar je edini, ki ima dovoljenje za to dejavnost in pelje greznične gošče tudi lahko na čistilno napravo. vsi ostali jo pa nekam “izlijejo” in delajo na črno.
zakaj pa misliš, da so cenejši…


To je po novem , tudi pri nas še nismo priklopljeni na javno kanalizacijo in vseeno plačujem postavko: Storitve pretočnih greznic 3,55€ !!! ker jo bo praznil koncesionar , ki ga je določila občina in to vsake 3 leta , je pa res , da, ko bodo praznili plačilo ni potrebno saj že sedaj s temi 3,55€ plačujemo to storitev, tako je pojasnilo komunale , ki bo skrbala za praznenje .

nova
Uredništvo priporoča

koncesionar,

ni res, če naročim pri Kanalu, imajo oni ravno tako dovoljenje za to dejavnost, s tem, da so veliko cenejši kot vo-ka…le koncesije z občino nimajo (če to sploh obstaja oz. je to nekaj novega)


ne gre to tak. moraš imet koncesijo.

Pri vo-ka boš to plačevala mesečno nekaj € pri kanal doo pa vse naenkrat , poleg tega , dovoljenje še ne pomeni koncesije , če ima občina koncesionarja boš plačala 2x ker jih ne bo zanimalo kdo je praznil .

Pri vo-ka boš to plačevala mesečno nekaj € pri kanal doo pa vse naenkrat , poleg tega , dovoljenje še ne pomeni koncesije , če ima občina koncesionarja boš plačala 2x ker jih ne bo zanimalo kdo je praznil .[/quote]
pa ni v vseh občinah isto, no, da lahko za vso slovenijo kar povprečno govoriš….
http://www.vo-ka.si/sites/default/files/vo_ka_si/cenik/datoteke/cenik_za_obracun_storitev_prevzema_blata_in_ravnanja_z_blatom_iz_obstojecih_greznic_in_malih_komunalnih_cistilnih_naprav.pdf

kakih par evrov mesečno?
19 evrov za kubik je treba plačat.

Sem klicala kar na VO_KO, in so mi pojasnili, da se to računa posebej, 34 eur na kubik. Če imam račun od kakšnega drugega ponudnika pa ga moram poslati njim, da bodo vedeli, da smo v zadnjih 3h letih že praznili.
Drugače je pa cena odvoza pri kanalu 130 eur za odvoz do 7 kubikov, , kar znese 18.57 eur/kubik, kar je skoraj 2x ceneje kot pri voki! Banda!

Pri vo-ka boš to plačevala mesečno nekaj € pri kanal doo pa vse naenkrat , poleg tega , dovoljenje še ne pomeni koncesije , če ima občina koncesionarja boš plačala 2x ker jih ne bo zanimalo kdo je praznil .[/quote]
pa ni v vseh občinah isto, no, da lahko za vso slovenijo kar povprečno govoriš….
http://www.vo-ka.si/sites/default/files/vo_ka_si/cenik/datoteke/cenik_za_obracun_storitev_prevzema_blata_in_ravnanja_z_blatom_iz_obstojecih_greznic_in_malih_komunalnih_cistilnih_naprav.pdf

kakih par evrov mesečno?
19 evrov za kubik je treba plačat.[/quote]
Pri nas par € mesečno , sem že napisal 3,55€ sedaj plačam pri položnici vsak mesec za postavko: Čiščenje pretočnih greznic , čez 3 leta pridejo izpraznit in takrat NI POTREBNO PLAČILO !!!! ker se upošteva to plačilo , seveda je treba to pomnožit 3,55€ x 36 mesecev = cca 128€


pa ni v vseh občinah isto, no, da lahko za vso slovenijo kar povprečno govoriš….
http://www.vo-ka.si/sites/default/files/vo_ka_si/cenik/datoteke/cenik_za_obracun_storitev_prevzema_blata_in_ravnanja_z_blatom_iz_obstojecih_greznic_in_malih_komunalnih_cistilnih_naprav.pdf

kakih par evrov mesečno?
19 evrov za kubik je treba plačat.[/quote]
Pri nas par € mesečno , sem že napisal 3,55€ sedaj plačam pri položnici vsak mesec za postavko: Čiščenje pretočnih greznic , čez 3 leta pridejo izpraznit in takrat NI POTREBNO PLAČILO !!!! ker se upošteva to plačilo , seveda je treba to pomnožit 3,55€ x 36 mesecev = cca 128€[/quote]
hja, pri vas je tako
pri nas pa je ministrstvo leta 2006 reklo, da to ni pravilen način in je morala občina vsem grezničarjem vrnit ves denar, ki so ga na tak način vplačali, zdaj pa lahko plačujejo po 300 – 500 evrov na odvoz.

V naši občini če imaš greznico ali malo čistilno napravo, od julija dalje lepo računajo kar po kubiku porabljene vode, kar za 18 kubikov pomeni dobrih deset evrov mesečno. V treh letih bo tako nekje 360 – 400 eur. Tak predračun so mi postavili ob zadnjem praznjenju, ko sem potem poklical komunalo s sosednje občine, ki so odvoz, praznjenje in pranje opravili za samo dobrih 60eur. Tako da gre za enako svinjarijo kot pri dimnikarjih in dejansko zakonsko velja od julija letos.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Z dnem 1.1.2013 je zacela veljati uredba o metodologiji cen…, ki doloca,da morajo obcine v roku 15 mesecev (to je najkasneje do 31.3.2014) sprejeti nove cene (vec cen), ki so tako odvajanje padavinske vode s strah kot tudi (mesecno) zaracunavanje ravnanja z greznicami in malimi komunalnimi cistilnimi napravami-MKČN. Nacin izracuna cene za greznice (kopirano iz uredbe):
Enota količine storitve prevzema vsebine in ravnanja z vsebino iz nepretočnih greznic, prevzema blata in ravnanja z blatom iz obstoječih greznic ali malih komunalnih čistilnih naprav ter obratovalnega monitoringa za male komunalne čistilne naprave je izražena v m3 opravljene storitve, za katero se šteje količina dobavljene pitne vode, ki se odvaja v nepretočno greznico, obstoječo greznico ali malo komunalno čistilno napravo.
Torej tam, kjer so obcine ze potrdile novo ceno, placujete mesecne stroske ravnanja z greznicami in sicer na osnovi kolicine dobavljene vode (in ne vec kolicine izpraznjene greznice), ta cena pa vkljucuje praznjenje greznice 1x na 3 leta in obratovalni monitoring pri MKČN (enaci greznice in MKČN).
Dosedanja cena koncesionarja-iyvajalca GJS vkljucuje (ni majhen del stroska) ciscenje greznicnih vsebin na cistilnih napravah.

mene pa zanima, ali je kdo izsledil kje in v kakem predpisu piše, da je potrebno praznenje greznic najmanj enkrat na tri leta.

tudi mi smo dobili dopis v katerem “naš” kocesionar navaja da je baje po 13. in 25. členu uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode (Ur.l. RS, št. 88/2011) to potrebno.
pa sem uredbo prebral – celo večkrat, pa ne izsledim nobenega predpisa da bi lastniki greznic morali prazniti le-te na 3 leta.
edino kar iz obeh navedenih členov razberem je, da mora koncesijonar storitev zagotoviti.

če kdo ve kje bi tak predpis obstajal naj prosim navede.

sicer pa se mi zdi precej neumno, če bi morali prazniti na pol prazne greznice – še posebej zato ker bo predvidoma vsak prostovoljno poklical koncesijonarja če bo greznica polna (predvidevam da le redki izmed nas uživajo v stanju, če vsebina polne greznice sili v hišo)

No sedaj je poleg mesečne položnice potrebno tudi plačilo praznenja greznice…

New Report

Close