Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nujno! – izkušnje s spletno trgovino UDOBNI NAKUPI

Nujno! – izkušnje s spletno trgovino UDOBNI NAKUPI

Odločam se za nakup pohištva večje vrednosti in bi rada preverila izkušnje s spletno trgovino Udobni nakupi.

A je kdo kupoval pri njih, kako poslujejo, so zanesljivi, dobavijo kvalitetno blago … KARKOLI.

Zavedati se je treba rizika, da če z nakupom nisi zadovoljen, kupnine ne dobiš vrnjene. Vračilo dobiš samo v primeru stvarne napake, drugače pa ne oz. ni nujno – je zgolj dobra volja trgovca, kar pa je pri velikih zneskih in v sedanji krizi malo verjetno. Tudi, če trgovec oglašuje, da lahko zadevo vrneš, je to v nasprotju z zakonodajo, in se lahko obrišeš pod nosom.

Preko spletnih trgovin kupujem izključno izdelke nizke vrednosti – do toliko, kolikor mi ni težko rizkirati.

Tole pa niti slucajno ne drzi – ce je blago kupljeno prek interneta, katalogov, telefona… je v zakonu izrecno doloceno, da ga lahko vrnes brez pojasnila in ni nujno, da ima blago sploh kako napako!!

V navadni trgovini, kjer blago pred nakupom vidis, pa je res dobra volja prodajalca, ce ti blago, ki nima napake, vzame nazaj ali pa zamenja.

nova
Uredništvo priporoča

Izdelek se lahko vrne samo, če ni bil še uporabljen, sicer pa ne. To pomeni, da si izdelek lahko ogledaš in če ti ni všeč, ga vrneš, ko pa ga enkrat uporabiš, ga ne moreš več vrniti. Ampak pri spletnem ali telefonskem nakupu pomeni, da si izdelek uporabil že, če si ga odvil iz embalaže in pogledal, saj ne moreš dokazati, da ga nisi tudi uporabil. V navadni trgovini trgovec vidi, da si izdelek le gledal, oz. imajo celo razstavljene eksponate, da si jih lahko ogledaš. Pri spletnem nakupu pa ti kratkomalo lahko trdijo, da si izdelek uporabil, in ni varijante, da bi jim dokazal nasprotno. V tem je caka teh spletnih trgovin, in tako prodajajo mačke v žakljih.

Pohištva iz spletne trgovine pod nobenim pogojem ne moreš vrniti, ker če ga vzameš iz embalaže, je že uporabljeno. Če kupiš kakšen manjši gospodinjski aparat, ga lahko vrneš edino, če ti slikca na embalaži ni všeč. Čim boš aparat odvila iz embalaže, ti bodo trdili, da si ga tudi priklopila v vtičnico in uporabila, čeprav ti v resnici morda ne bo ustrezal, ker bo ohišje iz plastike slabše kvalitete, kot si pričakovala…

Oglasi zvenijo zelo privlačno, da lahko zadevo vrneš, oni pa ti bodo vrnili denar. A ko se enkrat naserješ in ugotoviš, da temu ni čisto tako, potem točno veš, kaj “slučajno drži” in kaj “niti slučajno ne drži”.

Izdelek se lahko vrne samo, če ni bil še uporabljen, sicer pa ne. To pomeni, da si izdelek lahko ogledaš in če ti ni všeč, ga vrneš, ko pa ga enkrat uporabiš, ga ne moreš več vrniti. Ampak pri spletnem ali telefonskem nakupu pomeni, da si izdelek uporabil že, če si ga odvil iz embalaže in pogledal, saj ne moreš dokazati, da ga nisi tudi uporabil. V navadni trgovini trgovec vidi, da si izdelek le gledal, oz. imajo celo razstavljene eksponate, da si jih lahko ogledaš. Pri spletnem nakupu pa ti kratkomalo lahko trdijo, da si izdelek uporabil, in ni varijante, da bi jim dokazal nasprotno. V tem je caka teh spletnih trgovin, in tako prodajajo mačke v žakljih.

Pohištva iz spletne trgovine pod nobenim pogojem ne moreš vrniti, ker če ga vzameš iz embalaže, je že uporabljeno. Če kupiš kakšen manjši gospodinjski aparat, ga lahko vrneš edino, če ti slikca na embalaži ni všeč. Čim boš aparat odvila iz embalaže, ti bodo trdili, da si ga tudi priklopila v vtičnico in uporabila, čeprav ti v resnici morda ne bo ustrezal, ker bo ohišje iz plastike slabše kvalitete, kot si pričakovala…

Oglasi zvenijo zelo privlačno, da lahko zadevo vrneš, oni pa ti bodo vrnili denar. A ko se enkrat naserješ in ugotoviš, da temu ni čisto tako, potem točno veš, kaj “slučajno drži” in kaj “niti slučajno ne drži”.[/quote]

To je logično, da ga ne smeš uporabljat – lahko pa ga odviješ in pregledaš, ali ti ustreza.
Tudi v trgovini vidiš aparat razpakiran in ga vzameš v roke in pogledaš.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/pogosta_vprasanja/vsa_vprasanja/vprasanje_00242/



To je logično, da ga ne smeš uporabljat – lahko pa ga odviješ in pregledaš, ali ti ustreza.
Tudi v trgovini vidiš aparat razpakiran in ga vzameš v roke in pogledaš.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/pogosta_vprasanja/vsa_vprasanja/vprasanje_00242/%5B/quote%5D

Pa ravno to pravim, da blaga, kupljenega preko spleta in podobno, ne moreš vrniti, če izdelek prej odviješ in pregledaš, ali ti ustreza.

V spletni trgovini Jatoos sem kupila izdelek, ki sem ga vrnila delno zato, ker mi izdelek ni bil všeč, delno pa tudi zato, ker se je v dveh dneh pokvaril. Dokler se ni pokvaril, sem še cincala, ali naj ga vrnem ali ne, ker mi ni bil všeč – v prepričanju seveda, da ga lahko vrnem, če z izdelkom nisem zadovoljna, kakor so oglaševali na njihovi spletni strani.

Izdelek sem naposled vrnila in na mojo veliko srečo navedla dejstvo, da je pokvarjen. To so nato ugotovili tudi sami in me o tem obvestili ter obljubili, da mi bodo kupnino vrnili v roku 30 dni. Ker se v tem roku (+ še nekaj dni) to ni zgodilo, sem se z vso dokumentacijo obrnila na tržni inšpektorat in dosegla, da so mi po dveh mesecih le vrnili kupnino.

Mi je pa inšpektorica povedala, da so mi kupnino vrnili zgolj zato, ker je bil aparat pokvarjen (torej je šlo za stvarno napako). Če bi ga vrnila nepokvarjenega, mi po zakonu niso dolžni vrnit kupnine, če je bil aparat že uporabljen, in to kljub temu, da so oglaševali, da lahko izdelek vrnem brez obrazložitvije, zakaj… Zato pravim, da sem imela srečo, da se je pokvaril. 🙂 Njim so pa naročili, da to jasno zapišejo v pogoje poslovanja, ker morajo biti zapisani v skladu z zakonom.

Kaj se smatra za gledanje in kaj za uporabo aparata, pa je tudi veliko vprašanje. Marsikdo si stavek “če z izdelkom niste zadovoljni, nam ga lahko vrnete, mi pa vam bomo vrnili denar” razlaga tako, da lahko zadevo sprobaš, in če z njo nisi zadovoljen, jo lahko vrneš. A je vse prej kot to. Ko sem poklicala na Jatoos in povedala, da bom izdelek vrnila, ker mi ne ustreza, mi je njihova uslužbenka rekla, da ga lahko vrnem samo, če je še zapakiran v originalni embalaži. Torej ga ne bi smela niti odpakirati, prijeti v roko in sestaviti, da bi videla, kako zgleda rokovanje z njim. Kako naj potem sploh izvem, če sem z njim zadovoljna? Na podlagi gledanja embalaže, ki je ne smem odviti?

Zdaj vsaj vem za drugič, da je spletno nakupovanje tehničnih stvari pač rizkantno. Eno so črke na papirju, ki si jih lahko razlagaš po svoje, drugo pa dejanske izkušnje. Kdor pa noče verjeti, pa pač naj ne verjame. Kaj mu jaz morem?

Morda vam pomaga tale nasvet[/url]. Moje mnenje..

Na vprašanje pa ni nihče odgovoril!
Ima kdo izkušnje s spletno trgovino http://www.ugodninakupi.si ?
Hvala!

Narobe sem zapisala… spletna trgovina je http://www.udobninakupi.si/

New Report

Close