Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bog – kaj mislite, ali je, ali ga ni

Bog – kaj mislite, ali je, ali ga ni

Zanima me, kaj mislite, da Bog obstaja. In če obstaja, zakaj ga nihče še ni videl, zakaj dopušča gorje, zakaj dopušča bolezni, zakaj…

Ah, moram uno knjigo od Gržine prebrat.

Jaz imam večkrat občutek, kot da smo mi figurice v računalniški igri, bog je pa en smkravec, zoprn in žleht do amena, ki zanalašč dela točno tisto, česar ne maramo in nočemo.

Tko nekak ja :-))))
Če je, je žleht 🙂

Žleht so samo ljudje!

Ga ni.

Približn na tak način sem se jst špilala boga pred leti ko sem Simse igrala;))) In ja ni dost deleč od resnice, al vsaj kako jo večina dojema.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

in vse kar je s tem povezano.

da ima raje rdeče kot bele…Mogoče je komunist,

Zelo težko je živeti, če misliš, da nič ni. Zato ljudje verujejo(mo). Ampak verjetno ga res ni. Ne vem sicer, zakaj bi dopuščal toliko izkoriščanja, bede, bolezni, sovraštva, vojn, lakote. Kaj bi bilo v tem dobrega? Zakaj?

seveda je iz krvi in mesa in več jih je….

Bog obstaja!
Bistvene stvari …
1. Bog vidi vse, kar prestajamo in skrbi za nas. Tudi takrat, ko gre vse narobe, je Gospod z nami. Ampak se k njemu obrnemo le v času stiske, pa še takrat z obtoževanji??
2. Bog je vsakomur dal svobodo izbire. Nismo od Boga upravljana lutka ali robot. Bog nam je dal svobodo izbire, in če se odločimo delati kar ni prav, nam ne vsiljuje svoje volje. Boga krivimo za težave, ki smo si jih sami nakopali, kakor da je on kriv zanje. Ni res! Bog ima sicer načrt za naše življenje, toda dal nam je svobodno voljo. Ko se odločimo za samosvojo pot, se Bog odloči omejiti samega sebe. Dopustil bo, da se odločimo, da bodo delali napake in si nakopali težave. In ker imajo tudi drugi svobodno voljo, nas lahko prizadanejo tudi njihove napake in odločitve.

Kaj pa mi? Smo mu predali življenje? Upoštevamo božja navodila napisana v Svetem pismu? Ga sploh kdaj beremo ali sploh kdaj molimo? Ali sploh verjamemo v Boga? Mi sami smo tisti, ki smo izrinili Boga iz naših življenj, potem se pa čudimo, da nam gre slabo. Če ne pripadamo Bogu, potem pripadamo hudiču, on pa nam želi slabo. Če zaradi česa zelo trpimo je to le zato, ker smo se sami spravili v to godljo ali pa ker nas je na to napeljal hudič.
Kako bi počutili, če se vaš otrok ne bi pogovarjal z vami? Tako se Bog, naš Oče, počuti, če se ne pogovarjamo z njim. Najprej zanikate, preklinjate Boga, z njim nočete imeti opravka, potem je pa še on vsega kriv. Dejstvo je, da vse kar je dobrega, kar se zgodi dobrega, prihaja od Boga!

O.K. tak odgovor sem pričakovala. Ampak zakaj za vraga nam ne pove, kaj delat, kaj je prav. Zakaj je to tako težko. Zakaj ne pove na način, da bi razumeli. Recimo reče, tvoje poslanstvo je to in to. In ko to narediš, je v redu. Ne, nič ne reče.

Zdi se mi tako, kot da ti nekdo da šahovsko desko in figure in reče IGRAJ, pri tem pa ti ne pove pravil.

Zelo težko je živeti, če misliš, da nekdo vse tvoje grehe piše v črno knjigo. Zato jaz rajši ne verjamem. 🙂

Pa še to je, da se da vse čisto dobro razložiti z znanjem, ki ga imamo, no, vsaj nič slabše, kot če v to vmešavamo še boga. Torej ne vidim razloga, zakaj bi ga vmešavali.

Jaz sem ga videla in vem, da obstaja.

Potem si pa edini človek na svetu. Prosim, razsvetli še nas.

Ne, nočem se pogovarjat z njim, ker dopušča posiljevanje, mučenje, pobijanje majhnih otrok, ker si
izmišljuje grozne bolezni, ker pusti, da ljudje grozno trpijo povsem brez svoje krivde v vojnah,
nesrečah, pobojih ….
Seveda je vsega kriv, če je vsemogočen, kako pa? Ali je vsemogočen, ali pa ni. Zmente se že enkrat.
Vmesne poti ni. Ali odloča o vsem (torej tudi o tem, da malo deklico nabodejo na bajonet), ali pa
ne (potem pač ni vsemogočen) .
Ne morem “predati” svojega življenja nečemu tako krutemu, zlobnemu, brezbrižnemu…bi morala biti
pa hudo sprevržena…

Povej to ženski, ki ji je umrl trileten otrok.

O.K. tak odgovor sem pričakovala. Ampak zakaj za vraga nam ne pove, kaj delat, kaj je prav. Zakaj je to tako težko. Zakaj ne pove na način, da bi razumeli. Recimo reče, tvoje poslanstvo je to in to. In ko to narediš, je v redu. Ne, nič ne reče.

Zdi se mi tako, kot da ti nekdo da šahovsko desko in figure in reče IGRAJ, pri tem pa ti ne pove pravil.[/quote]

Rekel je ne ubijaj, pa imamo vojne.
Rekel je ne kradi, pa imamo tajkune.
Rekel je ne želi svojega bližnjega žene, pa vsak 1,5-ti vara, ne samo želi.
Rekel je ljubite se med seboj, mi pa bevsk po javnih uslužbencih, sosedih kadilcih, lastnikih psov …

Za vraga vam pa ne bo povedal drugega kot to, da se ga čim bolj izogibajte.

Bog je ženska in ima hormonske motnje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

to se pravi, da je vaš bog zelo muhasta oseba, ki ljudem ne privošči nič dobrega, če ga ne upoštevajo. kaj ni to čisto v nasprotju s tem, da je bog v osnovi dober? pravite, da je dober, pišete pa, da dopušča slabe stvari, če je slučajno užaljen, ker ga niste dovolj častili.

se pravi, da ima vaš bog osnovno napako, ki jo sami označujete kot smrtni greh. napuh. samo, če me boste častili, se vam bo dobro godilo…

in očitno je brez moči proti hudiču. kaj ga ni sam ustvaril? hudiča namreč? zakaj ga je potem sploh ustvaril in zakaj ga dopušča?

To pa ne….sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da je moški…zdolgočasen in zapit….

To pa ne….sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da je moški…zdolgočasen in zapit….[/quote]

Nekako težko si boga predstavljam s kakršnimikoli spolnimi organi.

Takmu daš pijačo, pa je mir, medtem ko ženska….. auva:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Bi rekel da imaš za prebrat še bistveno več; o tem so zapisane razprave (med njimi marsikatera zelo pametna) od srednjega veka dalje.
Na tisoče zanimivih filozofskih razprav.

Ne, nočem se pogovarjat z njim, ker dopušča posiljevanje, mučenje, pobijanje majhnih otrok, ker si
izmišljuje grozne bolezni, ker pusti, da ljudje grozno trpijo povsem brez svoje krivde v vojnah,
nesrečah, pobojih ….
Seveda je vsega kriv, če je vsemogočen, kako pa? Ali je vsemogočen, ali pa ni. Zmente se že enkrat.
Vmesne poti ni. Ali odloča o vsem (torej tudi o tem, da malo deklico nabodejo na bajonet), ali pa
ne (potem pač ni vsemogočen) .
Ne morem “predati” svojega življenja nečemu tako krutemu, zlobnemu, brezbrižnemu…bi morala biti
pa hudo sprevržena…[/quote]

Kaj pomeni beseda vsemogočen? Vam ni všeč, da sami izbirate, da imate svobodno voljo?
Se vam zdi, da je Bog ali kateri koli bog povzročil, da je umrl otrok veganskih staršev, da je pod
streli umrla uslužbenka na pošti, da so umrli potniki na ladji …?

New Report

Close