Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Stroški gradnje hiše z lastno parcelo

Stroški gradnje hiše z lastno parcelo

Pozdrav vsem 🙂

Najbrž je to tema o kateri je že bilo nekaj govora, a vseeno me zanima vaše mnenje, izkušnje, nasveti,..
Mama ima zazidljivo parcelo, na kateri bi midva s fantom rada gradila hišo. Kvadratura bi bila 150m2, pritlična. Zanima me koliko bi me stala gradnja hiše do strehe, z okni, vrati, brez fasade in brez opreme. Hišo bi gradila blizu Gornje Radgone, v manjši vasi. Menite, da je možno hiško spravit do strehe za največ 100.000eur ali imam povsem nerealne predstave?

Vesela bom vsakega komentarja.

Tvoje predstave so realne – vendar obstaja veliko če-jev.

Prvi če je : če se vama mudi = rok izdelave cca 4 mesece pri resnem ponudniku….
Če je tako, potem si lahko postavita dobro montažno hišo. Ob tem pa pustita del, ki še nekaj časa ne bo v uporabi neizdelan in se ga lotita, ko se nakaplja kaj denarja.

Če se ne mudi: rok izdelave dve leti ali več, normalni pogoji za vselitev vselitev v treh letih ali več:

Za ta denar lahko s precej svojega (in prijateljev) fizičnega vloženega dela klasično grajeno hišo praktično dokončate.

Brez svojega fizičnega dela, z veliko razmisleka o materialih in cenah in z dobrim in poštenim nadzornim, ki zna svetovati tudi dobre, a cenejše izboljšave, vam mogoče na koncu ostane le še dokončanje fasade in kakšna malenkost.

Torej, najprej se morata točno odločiti kaj in na kakšen način želita imeti hišo izdelano, prilagodita velikost hiše dejanskim in ne imaginarnim potrebam…in začneta iskati najugodnejšo (nikakor pa to ne pomeni najcenejšo!!!) varianto. Pri tem pa se posvetujta le s tistimi, ki o tem RES KAJ VEDO – in si zgradita lep dom.

V podrobnosti v svojem odgovoru nisem zašel, saj v tej fazi to še ni potrebno.

Srečno roko pri vajinih odločitvah vama želim,
Gorazd

Da se, to je celo zelo veliko denarja. Če grešv res podrobnosti, se mogoče ustavi, npr. okolica je lahko kar draga.

Kar veliko jih zgradi hiše še za veliko manj, trenutno vem za nekaj takih in se mi zdi, da sva midva dala veliko, čeprav sigurno ztretjino manj kot se je dajalo.

nova
Uredništvo priporoča

PiKiCa*,
klasično zidana bi šla. Gradnja v lastni režiji!

Montažna težko, saj je dela v lastni režiji bolj malo. Samo do III.gradbene faze. Pa še to zelo na knap.

LP

New Report

Close