Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njeni starši nasprotujejo zvezi

Njeni starši nasprotujejo zvezi

Njeni starši nasprotujejo zvezi, ker da nisem dovolj dober za njo… ampak mi sploh nista dala nobene priložnosti da bi me spoznala, hočeta da me pusti. Kako se spopasti s tem problemom?

Mislim, da se bo ona morala spopasti s tem problemom !

Kaj dela ona, kaj počneš ti, malo vaju opiši in ti povemo, zakaj te njeni stari ne marajo.

Je ravno toliko moj kot njen problem….

Ne, tvoj problem ( ki to ni ) je da jo imaš rad, jo podpiraš in si pripravljen za njo narediti vse !! njen problem je , kako sedaj prepričati starše , da si ti tisti pravi .

Kateri pa so njihovi argumenti proti tebi?

Vse, prav nič jim ni prav… kakšni argumenti, če mi pa sploh niso dali priložnosti da me spoznajo?
Celo zagrozili so ji naj se odloči med mano ter družino, ne razumem kakšni starši so tole… 🙁

Sem resnično obupan, zelo jo imam rad in se bojim da bi jo izgubil 🙁

moji bili isti, odločila sem se zanj.

Vse, prav nič jim ni prav… kakšni argumenti, če mi pa sploh niso dali priložnosti da me spoznajo?
Celo zagrozili so ji naj se odloči med mano ter družino, ne razumem kakšni starši so tole… 🙁

Sem resnično obupan, zelo jo imam rad in se bojim da bi jo izgubil :([/quote]

Na kakšnem “glasu” pa si v okolici? Ali kako drugače izstopaš – npr. živiš v zelo konservativnem okolju in si bolj liberalnih pogledov? Imaš kakšno “zgodovino” (arest pa to)? Je kaj takega, kar bi jim dalo vedet, da njihovi hčerki ne bo ok s tabo (npr. imaš otroke, za katere ne plačuješ, si kronično brez šihta ipd.)? Ne zameri vprašanjem, a lahko marsikaj osvetlijo.

Jaz mislim da je ne moreš izgubiti. Ker je nikoli nisi imel, saj ni samostojna oseba. Ker če bi to bila, bi bila edina možna izbira, al te vzame al ne.

Bojiš se, pa obupan si? Fak ej, kaj bo pa ta ženska imela od tebe?

Navaden nesposoben luzer brez poklica, denarja in perspektive. Nič čudnega, da te ne marajo.

Jaz pa ne bi dovolila, da bi moja hci hodila z nekom, ki ima strupen jezik.

Jaz pa ne bi dovolila, da bi moja hci hodila z nekom, ki ima strupen jezik.[/quote]

Enako!

Borat, živim daleč stran od nje in me niti malo ne poznajo, razumeš zdaj?

Se strinjam z Jon-om. To ni tvoj problem. Imej jo rad itd… Kakor se bo odločila, je pa čisto njena odločitev. Ne vem, česa te je strah. Če te ima rada, te bo obdržala, drugače pač ne.

Kako daleč stran?

Si jo že obiskal?

Poznam Slovenko,ki se je poročila z Makedoncem…Slovenko ,ki se je poročila z Nemcem…Slovenec z Madžarko….

Saj to ni nič takega…ljubezen nima meja…

Čisto “normalno” je, da starše skrbi za otroke. Če te še niso spoznali, potem nimajo nič proti tebi osebno, ampak jih skrbi morda druga narodnost in s tem velike kulturne razlike, morda oddaljenost, starost. Bodi tak kot si in če vama jd namenjeno, da ostaneta skupaj bosta. Spoštuj njene starše, ker če boš grdo govoril o njih si pečen.

Stopi v levji brlog. Naj te odpelje domov in predstavi staršem.
Tako sem naredila jaz. Oče ga je sprejel, mati ne. Nisva se pogovarjali pol leta. Potem je ugotovila, da misliva resno. In tako se je sprijaznila.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

to je problem tvoje punce in ne tvoj problem, kot so ti rekli

če te ima dovolj rada, te bo postavila pred starše. če te nima, se bo odločila za starše. če te nima dovolj rada, je tudi nima smisla objokovat.

Moja sestrična je podobna in meni je to čisto grotno.
Njena hči je zdaj stara 28 let in ima že lep čas fanta, ki ga moja sestrična in njen mož ne poznata! Nekaj let je tamala hodila čez vikend k njemu in ker sta oddaljena 2 uri vožnje z avtom, je on hodil po njo domov, parkiral pred hišo in počakal, da je prišla, sestrična in njen mož pa niti enkrat nista stopila iz hiše, da bi ga spoznala! Zdaj že leto dni živi z njim in videli so se ene 2x na letališču, ko sta tamlada dva šla na potovanje.
Sicer ga ne branita, sta pa na smrt užaljena, ker si je izbrala fanta od daleč in je odšla od doma.
Meni je to groza od groze in tudi, ko ji kaj rečem, se potem drži name, ampak jaz sem pač direktna in vse povem človeku v obraz.
Aja, “zeta” sem pa spoznala, spoznala ga je moja mama in cela moja družina, čist ok fant.

Še vedno ne razumete… starša sta me spoznala, bil sem enkrat pri njej doma, ampak njena mama je komaj stegnila roko, ko sem se predstavil, drugače pa niti ene same besede mi ni namenila, celo imena ni povedala…

Če tvoja deklica ne zna narediti rez med sabo in starši, bejži čim dalj od nje, ker bosta celo življenje v precepu med vajino družino in njenimi starši. Si želiš takega življenja?
Moja nečakinja je staršem zelo razumsko povedala kaj in kako, hodi na obiske, hodi za vikend k njim, ohranja dobre stike, ne dovoli pa, da se ji mešajo v življenje. Če tvoja bejba tega ni sposobna, bolje da nehata zdaj, kot ko bosta imela dva otroka in kredit za stanovanje.

In kako naj bi razumeli, če nočeš ničesar opisati? Še zdaj nisi povedal ničesar ne o sebi, ne o svojem dekletu, ne o starših in o razlogih za nesprejemanje. Brez osnovnih podatkov pa ti res ne moremo svetovati ali sočustvovati s tabo.

Mislim da glede na dane podatke, da se hitro vidi da imata njena starša problem z dojemanjem sveta okoli sebe, kakšen starš ne bi privoščil sreče svojemu otroku ter grožil s tem da se je odrečeta, če me ne pusti? Napisal sem vse ključne stvari, sta pač zelo zategnjena v svojem ozkem svetu, kaj boste rekli da taki ne obstajajo?

In kako naj bi razumeli, če nočeš ničesar opisati? Še zdaj nisi povedal ničesar ne o sebi, ne o svojem dekletu, ne o starših in o razlogih za nesprejemanje. Brez osnovnih podatkov pa ti res ne moremo svetovati ali sočustvovati s tabo.[/quote]

Menim, da ni bistvenih osnovnih podatkov, ki bi služili temu, da bi monska publika lažje svetovala. Se še niste naučili, da imajo nekateri ljudje sebe za ‘višjo kasto’ in jim pariirajo lahko le njim sorodni? Za to gre v njegovem primeru iz podčrtanega dela.

Tebi, obupan, pa: strah te je dekletovih bodočih odločitev, ki bodo lahko posledica pritiska staršev. A če jim bo podlegla, se je pač odločila zapeljati življenje po ustaljenih vzorcih in bo pri vitalnih odločitvah vedno upoštevala prvenstveno mnenje roditeljev. Ona ve, kakšen človek si in ona je na potezi.

Kakorkoli se izide: naj bo dobro zate.

New Report

Close