Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zena me je zapustila

zena me je zapustila

20 let sva si z ženo drug drugemu stala ob strani v dobrem in slabem. Odločila se je, da življenje nadaljuje z drugim moškim. Spoštujem njeno odločitev, ampak meni se je podrl svet. Nisem je varal, v vsem sem ji ugodil, zanjo in družino sem storil vse. Ne morem razumeti, da se me je znebila, kot navadno smet.
Po tej ločitvi se ne morem pobrati. Želim ljubiti in biti ljubljen

Poznam enega takega, star 40+, lahko bi imel bejb kolikor mu srce poželi, a srce mu želi le bivšo ženo, za katero ne morem reči, da je slaba, ni pa tudi nič posebnega.

Verjamem, daje šok, da je sprememba ogromna, da se človek ne znajde v novonastali situaciji, da potrebuješ čas, ampak vzemi vse skupaj kot priložnost, kot nov list v življenju, možnost da narediš stvari, ki jih ne moreš, ko si pač z nekom v paru, vzemi to kot nov začetek in priložnost, da popraviš svoje napake, kar definitivno ni dano vsakemu.

Lepa dekleta ljubijo barabe, lepa dekleta jim padajo v objem!

Ali se midva poznava ?

O, kako dobro te razumem. Tudi sama sem se pred kratkim razšla. A vem, da bo bolje. Vem, da me čakajo boljši časi.

Nisi ne prvi ne zadnji in večina jih je preživela in se lepo pobrala. Verjamem pa, da ta hip misliš, da se ti godi velika krivica, si nevreden kot človek, obupan. Moral boš čez vse faze prebolevanja od upanja, da še ni dokončno konec, sprijaznjenja, jeze, obupa … Dopusti čustvom, ki vzniknejo, da te preplavijo, prepusti se jim in sčasoma bodo izzvenela. Prepusti in ne potenciraj. Daj si duška, tudi telesno. Pomaga tudi pisanje. Ne obujaj spominov, ne delaj si “oltarčkov”, ne idealiziraj. Nikakor se ne tolaži z alkotom in ne hodi v družbo, kjer se pije. Predvsem pa ne išči ljubezni, dokler nisi prebolel. Na razumski ravni si skušaj dopovedati, da se ljudje tekom let osebnostno spreminjamo in posledično se zgodi, da nam postane ustreznejši drugi partner. Tu ne gre za boljši – slabši. Ker pač nisi več ustrezal neki ženski, še ne pomeni, da si smet. Gre le za en segment tvojega življenja in ne tvojo osebnost kot celoto. Na nek način je ravnala celo pošteno in ni nujno, da je dolgoročno to tudi zate slabo. Ko boš v grobem prebolel, pa bi ti koristil pogled vase. Je bilo v tebi morda preveč idealizma? Ko boš zavrtel film nazaj, boš verjetno opazil, kje so bile razpoke v vajinem odnosu in kaj je tisto, kar vaju je razdvajalo. Mogoče boš iz tega potegnil izkušnje, ki ti bodo koristile v prihodnje.
Drži se!

Ma kaj dramatiziraš stvar, ki ti v bistvu nudi priložnost! Za tabo je 20 let, in prav tako je pred tabo 20 let, ki jih na podlagi preteklih izkušenj lahko preživiš še dosti lepše kot prejšnjih 20 let.

Ali se midva poznava ?[/quote]

Če si iz Ljubljane, imaš privat firmo, ste se preselili v hišo, otroci odrasli in skoraj odrasli… Potem se poznava.

Pr men isto, samo v obratni smeri! Pa se komaj pobiram. Verjamem, da se bom nekoč pobrala!

hej, ko sem pa tole prebrala kako si se poimenoval, sem se razjezila. Nisi smet, človek božji. SI ČLOVEK . Ki bo nekoč nekako spoznal žensko , katera te ne bo zapustila. Daj si čas, da preboliš situacijo, vse se preživi. Pa zdrav bodi, dobro se prehranjuj, druži se z ljudmi, ki ti dajo energijo.

sodržavljanka

Od kod pa si, lahko greva skupaj na kakšen izlet.

Od kod pa si, lahko greva skupaj na kakšen izlet.[/quote]

Ne vem, če je to pametno, ker najprej popucajta vsak sam pri sebi, pa se potem podajajta na skupne izlete, take in drugačne…

Od kod pa si, lahko greva skupaj na kakšen izlet.[/quote]

Ne vem, če je to pametno, ker najprej popucajta vsak sam pri sebi, pa se potem podajajta na skupne izlete, take in drugačne…[/quote]

Razčistil, sem sam s sabo, da moram naprej.

Sem v dolgoletnem partnerstvu, ki je imelo že kar nekaj padcev in vzponov in, ko sem bila mlajša sva se s partnerjem sprla in sva že mislila, da se ne bova pobotala oziroma sva se za kratek čas ločila – no in, ko je minil krajši čas veselja zaradi svobode in idealiziranih pričakovanj sva si oba priznala, da si želiva zopet biti skupaj. Nekoč sem si predstavljala, da je ločitev sicer šok za osebo ampak sedaj pa vem, da z leti spreminjamo svoja stališča glede uživanja v “svobodi”. Sedaj se tudi zavedam, da najino partnerstvo ni idealno in tudi nikoli ne bo ampak izbira partnerjev v relnem svetu je za nekoga, ki ni več rosno mlad precej uboga. Razumem tudi občutek, ko te nekdo s katerim si preživel toliko let v sreči in bolezni odvrže kot ničvredno smet. To je občutek človeka, ki je dobil nož v hrbet od osebe, ki ji je zaupal in to boli. Vsaka izdaja nas čustveno rani in ranjena duša potrebuje čas, da spet zaupa.

Od kod pa si, lahko greva skupaj na kakšen izlet.[/quote]

Sem napisala, da se še nisem pobrala in nisem zaenkrat pripravljena na nobeno poznanstvo in ne na kakšno zvezo!
Lepo bodi in vso srečo v naprej

Verjamem,da je težko.Sem vse to že dala čez.
Bodi pozitiven,zdaj imaš izkušnje,zdaj si starejši.Tudi to veliko šteje.Jaz sem ugotovila,da veliko ljudi,ki jih poznam,šele kasneje po štiridesetem dobijo in najdejo takega partnerja,s katerim so potem zelo srečni.
Jaz sem tudi ena takih .Zelo srečna s sedanjim.Še nikoli v življenju se nisem imela tako lepo.

Nekoč ji boš neizmerno hvaležen. Doživljal jo boš kot tvojo navečjo življenjsko dobrotnico.

ps: obstaja društvo ločenih, tam te bojo šele naučili kozjih molitvic!

Neumnost

Če si takšna copata, da bi ji v vsem ugodil, potem ni čudno, da je odšla. Laisse fair varijante moških brez hrbtenice niso privlačni. Ženske rabijo ob sebi pravega moškega, ki zna kdaj tudi udariti po mizi.
Pa še moje mnenje. Normalno je, da si bil zelo navezan na svojo ženo in lepo je, da je nisi varal. ČE mene vprašaš, rabiš čas, da jo preboliš. Kaj pa če bi umrla? Enostavno moram preboleti in čas naredi svoje, verjemi. Samo ne išči ženske samo zato, da ne boš sam. Ob pravem času boš že spoznal pravo žensko. Veliko ljudi je na podobnem, veliko je samskih, različnih starosti, ki hrepenijo po ljubezni … Ne obupaj, ne posedaj, vpiši se na kakšne treninge, v kakšno društvo, postani aktiven in živi polno življenje kolikor ga le lahko v dani situaciji.

Ko ti bo lepega večera pozvonila na vrata je ne jemlji nazaj .Samo steraj u tri P.M
Želim ti vso srečo in vedi ,da so še pametne ženske .

Ne vem, če je to pametno, ker najprej popucajta vsak sam pri sebi, pa se potem podajajta na skupne izlete, take in drugačne…[/quote]

Razčistil, sem sam s sabo, da moram naprej.[/quote]

Po tem odgovoru sodeč, imaš le en dan, ko se malo bolj smiliš, ker si samski.

Pred nekaj časa sem šla skozi to. Bila sva skupaj še dlje, kot vidva. Zaradi izdanega zaupanja sem mislila, da se mi je podrl cel svet.

Danes sem srečnejša kot kadarkoli prej v življenju, srečala sem partnerja, ki je dobesedno glavni dobitek na loteriji. In vesela sem, da se je takrat zgodilo, kar se je zgodilo.

Iz vsega srca ti želim, da se čez čas tudi ti oglasiš na monu s podobno zgodbo.

Zelo lepo si napisala!
Sva že dve -podobno!

New Report

Close