Forum.Over.Net

Starševski čvek

dobila 12.000€ odškodnine za padec!!!

Default avatar

sindroom

Zanima me, če se kaj poslužujete vedno bolj modernih tožb. Namreč sodelavka je minulo zimo padla na pločniku (počena trtica) in tožila občino, ker ni poskrbela za posipanje pločnika. Te dni je dobila 12.000€ odškodnine!! Sploh nisem vedela, da je mogoče tožiti. Tudi jaz sem namreč padla ob prečkanju ceste na prehodu za pešce in si zlomila koščico v dlani. Neumnica seveda nisem tožila.

Drug primer: znankin šestletnik padel z igrala na mestnem igrišču, zlom roke. Takoj tožba! Ugotovljeno je bilo, da je bilo igralo mokro, ker je deževalo pred tem in bi menda moral vzdrževalec igral, v tem primeru občina poskrbet, da bi bilo obrisano. Znankine besede. Vse ostalo: samo igralo, tla igrišča idr. je bilo BP, zato se je obesila na mokroto igrala, po besedah odvetnika. Dobila tožbo, 9.800€. A da morajo občinarji brisati mokra igrala? Prvič slišim.

Tretji primer: otrok padel na bazenu, zvin noge, čeprav je bilo obvestilo na tablah, da so tla spolzka, je sodišče razložilo, da petletni otrok pač ne zna brati in tega ni mogel razumeti. Odškodnina 3.500€.

Ko se kje poškodujem ali moji otroci, grem v tožbo!! Zadosti dolgo sem bila butelj. Kaj pa vi, kaj tožarite okoli?
Default avatar

histerija na kubik

Verjetno niso bile tožbe, ampak samo zahtevki zavarovalnici - to je vse pokrito s precej osnovnim zavarovanjem odgovornosti.
Če slučajno ne veš: če se bo kdo zvrnil na tvojih stopnicah, ker ne bodo suhe, tebi ni treba plačati nič, gre prek zavarovalnice - če imaš seveda hišo zavarovano. Sicer ne poznam nikogar, ki bi dobil odškodnino za takšne stvari in tudi sama je še nisem bila deležna (trkam seveda, sem raje čila in zdrava kot z desetimi jurji v žepu).
Default avatar

ja tudi

V družini so določei člani tožili zdravnike zato ker so mojo babico nekaj zašuštrali da je zaradi malomarnosti zdravnikov umrla, sicer ni bilo tako enostavno so dobili mislim da 3 njeni otroci vsak tam okoli 10.000 € ampak ne vem če je zadeva že končana ker kao lahko ta denar tudi nazaj vzamejo.
Default avatar

Sunce jarko

Ja, kar tako naprej. Te odškodnine iz tožb občin gredo potem iz proračunskega denarja. Proračun se pa polni iz naslova davkov. In občina bo ta denar za odškodnine dobila z zvišanjem davka na nepremičnine... Navadni ljudje niste nič boljši od tajkunov, ki jih tako kritizirate.
Default avatar

baba groozna

histerija na kubik je napisal/a:
oseba gre v tožbo ali pa tudi ne, strošek pa se lahko pokrije iz zavarovalniškega kritja, če je občina seveda zavarovala določeno zadevo oz. za koliko jo je zavarovala oz. glede na droben tisk (pri igralih se sicer zavarujejo zadeve, vendar zavarovalnica ne krije nič, če stvari niso redno pregledovane, narejene v skladu z zakonodajo, redno čiščene ipd.). Zavarovalnica se velikokrat ven zvleče brez plačila. V tvojo vednost, če boš imela mokre stopnice, od zavarovalnice ne dobiš nič, ker bi morala poskrbeti, da bi bile suhe. Tudi če so počene, razbite itd. in se zgodi nesreča, ne dobiš nič in boš morala kriti iz svojega žepa. Samo če so tiste stopnice popolnoma brezhibne, nekdo pa je po lastni nerodnosti padel po njih, dobiš povrnjeno.

Dajte si malo od blizu pogledat police in drugo zakonodajo, vas zna presenetit.
Default avatar

sindroom

Ja, okej, kdo pa ni. Ampak če sem že polomljena, ali pa moj otrok, raje potem še z desetimi jurji v žepu kot brez njih. A ne?
Default avatar

babbcaa

Jap:

Default avatar

so what??

Razumem tole, da tožiš, ko je očitno nekje nek jasen znak malomarnosti - npr zdravnik malomarno zdravi.

Ne razumem in mislim, da za družbo nima dolgoročno dobrih posledic to, da ves čas ''komaj čakaš'' kje boš lahko koga tožil, ker to vodi v eno zelo nezaupljivo, egocentrično in paranoidno družbeno razpoloženje.
Če ne znaš hodit po poledenelih površinah oziroma si pravočasno ne zapneš derez čez čevlje, oprosti, pri teh letih si sama kriva in bi lahko bila bolj preudarna. Pa brez zamere, ni mišljeno kot napad.
Default avatar

histerija na kubik

sindroom je napisal/a:
No, meni naslovno vprašanje zveni rahlo krvoločno, torej da ljudje izigravajo sistem in komaj čakajo, da bodo lahko koga tožili.
Default avatar

sindroom

so what?? je napisal/a:
Ja, saj te čisto razumem, saj jaz do sedaj nisem nikogar nikoli tožila.:)) Ampak postavlja se mi vprašanje, ali nisem butelj, da tega ne počnem, glede na to, da se jih veliko tega poslužuje. Sem imela padec pred tremi leti v Čateških, zlom trtice, bila tri mesece skoraj nepokretna, padla na mokrih gladkih ploščicah - ni bilo obvestila nikjer. Pač sem si mislila, sama sem si kriva, ovca, kaj pa ne preverim mokrote. Padla pozimi na prehodu za pešce, kljub vremenskim napovedim nihče ni posipal. zlom koščice v dlani. Sem si mislila, kaj pa na vsak način hočem priti v službo, ko pa je jasno, da je vse poledenelo in neposuto. Prav mi je!

Zdaj se pa sprašujem!
Default avatar

eeeeeeee

Kakšno izigravanje sistema? Saj ravno sistem dovoljuje tožbe in določa, da morajo biti javne površine urejene, počiščene, zaščitene ipd. Če javna površina ni primerno urejena, IMAŠ PRAVICO zahtevati odškodnino. Kaj vam je!!! Lani sem si zlomila gleženj ob padcu, ko je sredi mesta brez označbe bila na pločniku manjša luknja. Ravno pravšnja, da sem stopila vanjo in treščila na tla, noga se mi je obrnila, ker je nisem mogla izvleči in posledica zlom gležnja. Hudi problemi z gležnjem od takrat, tudi smučat ne morem več, po mojem nikoli, 6 mesecev sem bila na bergli.

In ja, sem tožila. Seveda bi raje bila zdrava in brez tega denarja, ampak če pa že tako mora biti, potem pa je prav, da sem vsaj odškodnino dobila. In ja, je bila kar visoka.
Default avatar

Sunce jarko

sindroom je napisal/a:

Se boš spraševala tudi, ko te bo nekdo tožil, ker se bo nekdo spotaknil ob tvoj avto in padel, ker ga nisi parkirala točno na zarisano mesto parkirnega prostora ampak malo postrani? Več ko se bo ljudi posluževalo takih za lase privlečenih tožb več možnosti za tožbe si bodo izmišljevali advokati, da si zagotovijo posle. Na koncu bo vedno več ljudi gledalo samo na to, kako lahko drug drugega tožijo. Nekoga boš tožila, ampak bo tudi vedno kdo tebe. Bo fino, kaj?
Default avatar

ne vem zakaj ne

Tudi jaz, padec na bazenu, šivanje čela, trije šivi, pretres možganov. Dobila okoli 7000€ takrat. Bile so označbe spolzka tla, ampak je bilo ugotovljeno da so ploščice ob bazenu neprimerne in bi jih bilo potrebno zamenjat.
Default avatar

madam trussard

Uh, teh odškodnin, tudi za padce na letu, je vsako leto več, nekatere firme prav služijo z njimi.

Po podatkih Pravične odškodnine se v Sloveniji odškodnine v zunajpravdnem postopku gibljejo od okoli 200 pa vse do več deset tisoč evrov.
Default avatar

šment, noo

Sunce jarko je napisal/a:
kaj pa težiš??? jaz sem že dvakrat dobila direktno odškodnino od zavarovalnice, enkrat sem pa šla v tožbo, ker pač odgovoren ni imel zavarovano. In???? Če bodo mene tožili, pa naj, ampak dvomim, da bodo tožbo dobili, ker so se peš zaleteli v moj parkiran avto. Pa če jim uspe, ajde, da vidimo.
Default avatar

Sunce jarko

šment, noo je napisal/a:

Aha, ti si ena tistih, ki ji je tožarjenje hobi. Na koncu se marsikdo od vas tudi opeče, na sodišču pogori in dobi vse stroške za plačat. Takrat je pa tako jamranje o krivici...
Default avatar

šment, noo

Sunce jarko je napisal/a:
hahaha, se še ni zgodilo. Se je pa zgodilo prijateljici, glede otroka, ki je padel na igralih, pa so potem kao ugotovili da lastnik ni bil kriv. Plačala je vsega skupaj 30€ toženi stranki.
Default avatar

histerija na kubik

eeeeeeee je napisal/a:
Česa točno ne razumeš v moji pripombi? Ti je pritisk tako narasel, da niti brati ne moreš več?
Default avatar

Nergači

Kaj pa, če kdo pozimi pade na pločniku pred hišo, ki ga mora stanovalec sam očistiti? Kako gredo tožbe takrat? Začnejo sosedje drug drugega tožit?
Default avatar

ja, seveda no

Nergači je napisal/a:
odvisno, čigava je površina - pločnik. Če je sosedova, je ta dolžen poskrbeti, da se ne bo drselo. Ponavadi imaš pokrito svoje zemljišče pred hišo skupaj z zavarovanjem hiše, zato ni potrebna tožba, razen če misliš, da bi moral dobiti več denarja. Odvisno za koliko ima sosed zavarovano in kaj pokriva njegovo zavarovanje. Seveda pa je tako kot je že zgoraj omenjeno tudi drobni tisk in v nekaterih primerih poškodb tretjih oseb sploh ne dobiš povrnjeno ničesar, pač pa te lahko poškodovanec toži. Nekatera zavarovanja tudi ne veljajo, če nisi poskrbel za osnovno varnost (torej čiščenje, saniranje poškodb na objektih, posipanje itd.). ti si lahko sveto prepričan, da tvoje zavarovanje velja tudi če se tretja oseba pri tebi poškoduje zaradi poledenelega dvorišča, v resnici pa ti nič ne krijejo, ker bi moral ti počistiti in posipati. Preverite police, resno. In ja, seveda se dogajajo take tožbe. Kje pa živite?