Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Džizs no a so moški res že take copatke, da jemljejo od žene priimek

Džizs no a so moški res že take copatke, da jemljejo od žene priimek

Vidim enega kolega na Facebooku, ki se je poročil prejšnjo soboto in zdaj ima dva priimka – svojega in ženinega ha ha ha ha ha umiram od smeha kakšna copata bog se usmil pa kaj se je moškim čist sfuzlalo a se tko bojijo svojih bab, da še njihove priimke jemljejo SRAMOTA ZA VES MOŠKI ROD!

Kakšen bedak moraš šele biti, da se dejansko poročiš.

Kakšen bednik moraš biti šele, da se obregneš ob take stvari in predvsem, da razmišljaš na tako primitiven način.

Poznam enega, ki je vzel samo ženin priimek, tale je šele copatek, hehe..
Meni grejo najbolj na živce ženske z dvema priimkoma in to so predvsem učiteljice, pravnice, doktorce itd….poznam pa tudi punčko, ki ima dve imeni in dva priimka, svašta no

lp

Narobe svet.

Kakšne bedarije pišete tukaj, da to ni res. Sploh ne poznate razlogov, zakaj je nek ženin prevzel ženin priimek. Takoj pomislite na copato. Saj vemo, na misel ti pride tisto, kar je tebi znano. Torej, si ti sam copata ali ga imaš doma. Moja znanca sta prevzela priimek nevestine babice, oba svoja pa sta opustila. Imela sta konkretne razloge, zato sta se tako odločila.

Ženske z dvema priimkoma, da ne naštevam poklicev – so večinoma tiste z diplomami. Če se hočejo z diplomo kje izkazati, morajo v primeru,da so prevzele možev priimek, prilagati še poročni list. Zato je bolj enostavno, da ohranijo tudi svoj dekliški priimek.

Nimam občutka, da bi bili dvojni priimki kaj dosti bolj pogosti med visoko izobraženimi ženskami. No, mogoče se tudi motim. Skoraj prepričana sem pa, da dajejo otrokom dvojne priimke predvsem nižje izobražene mame. To gre skupaj s takimi imeni, kot sta Clara in Kevin.

Kakšne bedarije pišete tukaj, da to ni res. Sploh ne poznate razlogov, zakaj je nek ženin prevzel ženin priimek. Takoj pomislite na copato. Saj vemo, na misel ti pride tisto, kar je tebi znano. Torej, si ti sam copata ali ga imaš doma. Moja znanca sta prevzela priimek nevestine babice, oba svoja pa sta opustila. Imela sta konkretne razloge, zato sta se tako odločila.

Ženske z dvema priimkoma, da ne naštevam poklicev – so večinoma tiste z diplomami. Če se hočejo z diplomo kje izkazati, morajo v primeru,da so prevzele možev priimek, prilagati še poročni list. Zato je bolj enostavno, da ohranijo tudi svoj dekliški priimek.[/quote]

Jaz priimka nisem spremenila, ker sem se uveljavila z dekliškim priimkom in bi bilo smotano razlagat, sem Micka Kovač, nekdaj znana kot Micka Novak. Sodelavka je recimo dodala možev priimek, ampak v poklicni sferi uporabljala samo dekliškega (kar je pa meni tako tako, ampak mož je vztrajal, da mora vsaj dodati njegov priimek – se kdo čudi, da sta ločena?).
En kolega je dodal ženin priimek, ona ni njegovega.
Razlogi so najrazličnejši, dogovori tudi. Živi in pusti živeti. Dva priimka in dve imeni so v nekaterih državah tradicija in nekaj normalnega. Na Islandiji se otroci pišejo po očetovem imenu, izjemoma po maminem. Ne moreš sploh spremeniti priimka, razen v nekih izjemnih primerih.

No, jaz in hčerka imava 2 priimka, oba po bivšem možu oz. očetu, ker je to pri njih pač običaj – kombinacija priimkov, namreč. Je pa res, da imamo vsi trije isti priimek, ker če bi se držali njihovega sistema, bi se vsak od nas pisal drugače…

Avtorju teme: Kakne copate so pa ženske, ki veliki večini prevzemajo priimek po možu?
Oziroma kakna copata je tvoja žena, ki je prevzeta tvoj priimek? 🙂 🙂

Le s čim se nekateri ukvarjate. Vsak naj se sam odloči, kaj mu najbolj ustreza. Tudi jaz poznam primer fanta, ki je prevzel priimek od žene. On že ve zakaj, le zakaj bi se kdo v to vtikal. Jaz sem poročena več kot 30 let in imam možev priimek,ki mi je sicer zelo všeč. Če bi se poročila v današnjem času, pa bi obdržala tudi svojega, če ne zaradi drugega, v spomin na pokojnega očeta.

ki je prevzel ženin priimek. Mislim, da je bil brez staršev. Tast je bil tako ponosen, da ga je bilo veselje pogledat.

No, če bi že rad iz tipov naredil pezdetke – kaj pa to, ko je tip po ločitvi zahteval od bivše žene, da mu “vrne” priimek, čeprav sta imela skupaj tudi otroke, ki so se prav tako pisali po njem? Kakšna budala moraš bit šele za kaj takega.

kaj pa to: a potem je to še kdo drug tudi rekel? 😀 To šele jezi bivšega!!

V kratkem se poročim in bom prevzela možev priimek, pa sem izobražena in uveljavljena. Moti me samo to, da je gmail naslov zaseden 😉

No, če bi že rad iz tipov naredil pezdetke – kaj pa to, ko je tip po ločitvi zahteval od bivše žene, da mu “vrne” priimek, čeprav sta imela skupaj tudi otroke, ki so se prav tako pisali po njem? Kakšna budala moraš bit šele za kaj takega.

Lol a dejansko? hahaha

ravno to sem hotela napisati!!! Jaz sem obdržala svojega, otroci se pa pišejo po njem pa me en klinc briga, da so se nekateri po trepalnicah metali zaradi tega :). Vsak po svoje ane?:)

Meni se zdi normalno, da ima otrok dva priimka, če se starša pišeta različno. Enega po mami, enega po očetu. Saj je vendarle od obeh. Zakaj bi se pisal samo po očetu, kaj mama nič ne šteje?

obeh, o mami, a ti to samo po priimku al kako? Na živce mi gredo dvojna, trojna imena, še bolj pa dvojni trojni priimki!!!


Džizs no, kaj vse zemljo tlači. “Moški”, ki se počutijo ogrožene že samo zaradi priimka! :-))) Dejte no, spravte se malo v red in se ne smešite s takšnimi komentarji, no!

obeh, o mami, a ti to samo po priimku al kako? Na živce mi gredo dvojna, trojna imena, še bolj pa dvojni trojni priimki!!![/quote]

A bejž no! 🙂 Samo to mi povej, kje pri nas ti srečuješ ljudi s tremi imeni oz. priimki? :-))) V pravnem prometu defintivno ne moreš. Torej na živce ti gredo pa vseeno, a ne? :-))) Revšna uboga….
In ko smo že pri dvojnih imenih in priimkih. Ja, ime se meni res ne zdi praktično, dva priimka pa pri otrocih, kjer imata starša vsak svoj priimek, vsekakor. Ker kljub prepričanju tule, se marsikdaj vseeno zgodi, da mora npr. mama (to je še vedno pri nas v večini) dokazovati, da je otrok res njen (ker se pač piše drugače). Tako je defintivno bolj enostavno, če ima otrok vsaj en priimek njen. Da bi imel pa samo maminega, bi bila pa po prepričanju nekaterih prava katrastrofa, a ne? :-)) Ker potem fotr ni pravi dec, pa ker bi se mu surla v tla ugreznla, če bi se njegov otrok pisal drugače kot on. Tako kot “mora! žena ob poroki prevzet možev priimek, sicer je cela štala, a ne? :-)))
Ja, tako lepo je to pri nas, kjer imajo eni kekci čas, da ugotavljajo, kaj vse jim gre na živce (čeprav s s tem npr. sploh ne srečujejo, še manj pa jih briga).

obeh, o mami, a ti to samo po priimku al kako? Na živce mi gredo dvojna, trojna imena, še bolj pa dvojni trojni priimki!!![/quote]

Trojna imena in priimki ti gredo pa zelo težko na živce, saj imaš lahko pri nas samo dve imeni in dva priimka.

obeh, o mami, a ti to samo po priimku al kako? Na živce mi gredo dvojna, trojna imena, še bolj pa dvojni trojni priimki!!![/quote]

Ja in kaj zdaj ,če gre to tebi na živce.Dokler je št.imen,priimkov zakonsko določeno pomeni,da se ljudje tega lahko poslužujejo do določene št.
Kdo pa misliš da si,da bojo šli zdaj zakone zaradi tebe spreminjat in zaradi tvojih živcev?
Spust se na realna tla.

In ko se Aneiya Čretnik Podklančnik poroči z Vallom Dolinar Pezdirjem, kako se piše Aneiya in kako njuni sončki?

obeh, o mami, a ti to samo po priimku al kako? Na živce mi gredo dvojna, trojna imena, še bolj pa dvojni trojni priimki!!![/quote]

A bejž no! 🙂 Samo to mi povej, kje pri nas ti srečuješ ljudi s tremi imeni oz. priimki? :-))) V pravnem prometu defintivno ne moreš. Torej na živce ti gredo pa vseeno, a ne? :-))) Revšna uboga….
In ko smo že pri dvojnih imenih in priimkih. Ja, ime se meni res ne zdi praktično, dva priimka pa pri otrocih, kjer imata starša vsak svoj priimek, vsekakor. Ker kljub prepričanju tule, se marsikdaj vseeno zgodi, da mora npr. mama (to je še vedno pri nas v večini) dokazovati, da je otrok res njen (ker se pač piše drugače). Tako je defintivno bolj enostavno, če ima otrok vsaj en priimek njen. Da bi imel pa samo maminega, bi bila pa po prepričanju nekaterih prava katrastrofa, a ne? :-)) Ker potem fotr ni pravi dec, pa ker bi se mu surla v tla ugreznla, če bi se njegov otrok pisal drugače kot on. Tako kot “mora! žena ob poroki prevzet možev priimek, sicer je cela štala, a ne? :-)))
Ja, tako lepo je to pri nas, kjer imajo eni kekci čas, da ugotavljajo, kaj vse jim gre na živce (čeprav s s tem npr. sploh ne srečujejo, še manj pa jih briga).[/quote]

kaj se pizdiš, preberi bolj dobro, ne pa takoj v luft, kot svinja v buče, meni ne gre NIHČE na živce, ki ima več priimkov in imen, zaradi mene jih lahko imajo, kolikor želijo, na živce mi pa gre pri meni osebno, zato tega ne prakticiram…in je samo moja stvar in stvar mojih ožjih sorodnikov, kako se bo kdo od mojih pisal… a bo zdej??? Lahko ti pa tudi narišem :)))

New Report

Close