Najdi forum

Varanje- povedati ali ne?

Pozdravljeni
Pišem ker bi rada vaš nasvet
Pred nekaj časa sva s fantom ugotovila da njegov brat vara svojo punco s katero sta skupaj že 5 let.
Maile ki so dokaz varanja sva si shranila zdaj pa neveva kaj na storiva.Ali je prav da poveva njegovi punci ali pač pozabiva vse skupaj kr je to njuna stvar?
Sama sem sicer zelo proti varanju in bi hotela izvedet pa čeprav od koga drugega če bi me fant prevaral.
Punca se mi zelo smili saj sploh ne opazi ničesar niti tega da je na nek način skupaj z njo še samo zato ker je bolj premožna.
Hvala za nasvet 🙂

Varanje se lahko zgodi.. nenamenoma.. 🙂
Biti v vezi z nekom zaradi “denarja” kot praviš pa je nepošteno.
Sicer v nekih okoliščinah prevaro toleriram, v tem primeru pač ne.
POVEDAT in to takoj!

če jo ima svak zaradi denarja, bo morda tvojemu več dediščine ostalo. poskrbi, da ostaneta skupaj, morda boš od njenega bogastva še ti imela koristi.

Jaz bi tole naredila bolj taktično … Ker vsi ne razmišljajo tako kot ti, vsi tudi nočejo (iz)vedeti, da jih partner vara. Najprej izvej, kaj bi ona naredila v tej situaciji, potem pa naredi tako, kot je ona rekla, da bi naredila.

Torej, jaz bi jo enkrat vprašala za nasvet, ker ne vem kaj narediti v tej situaciji, v kateri sem se znašla. Povedala bi, da imam razloge in tudi dokaze iz katerih izgleda, da moj kolega vara svojo punco, ki je tudi moja znanka. Potem pa bi jo prosila, da mi svetuje, kaj bi ona naredila v takem primeru. Potem pa upoštevaj njen nasvet. 🙂

Ja, siher. In vsi, ki so v Slo odkrili varanje nekih tretjih oseb, se zbirajo kot po naključju glih tule na monu, kjer prosijo v sto rubrikah in v štirih neodvisnih forumih za strokovne nasvete ali naj varanje obelodanijo…:)

Tole vaše monsko guslanje o “odkriith nezvestobah” postaja res, prav zarrrrrres utrujajoče dolgočasno. Ni nobenega resničnega dogodka več, samo še filmskoscenarijski, Hudsone************?

Nasvet bi? Ahhh, dajte no že kaj bolj pametnega počet in to predvsem sami s sabo ali nad sabo! Druge pustite počivati v miru.

Nimata se nobene pravice vtikat v življenje drugih ljudi. Tvoj vidik, tvoja čustva so tvoje. Ko gre za čustva drugih tega ne moreš posploševati in se zgledovati po sebi. Ti si ti. Ženska ve kdaj je prevarana. Samo vprašanje je ali si to želi priznati ali ne. NIMAŠ PRAVICE DRUGIM KROJITI USODO.

Kdor ne pove, podpira sam tudi varanje…kdor pravi, da naj bo tiho, da se naj ne vtika v življenje drugih, ODKRITO PODPIRA fizične zlorabe žensk, otrok, pedofilijo, spolne zlorabe itd….SRAM NAJ VAS BO, KI PODPIRATE VSE VRSTE NASILJA!…ko boste pa sami potrebovali pomoč in si jo ne boste znali/upali dobiti zaradi strahu, upam da tudi takrat se bo vsak obrnil stran od vas, saj se to njih ne tiče….upam da boste trpeli enako, kot vsi drugi, katerim ste se obrnili stran!!!

to velja tudi zate, ki to bereš sedajle!

Malo rad(a) pretiravaš brez posebnega vzroka in se rad(a) razburjaš na zalogo, poleg tega si hudo privoščljiva iz neznanega vzroka ali brez njega, kar tako, A NE?!?! :-)) Daj, malo obširneje pojasni svojo kričaško zagovorniško vnemo sledenja in obelodanjanja varanja kar povprek.

Najprej si izmisliš, da je neukvarjanje z drugimi ODKRITO PODPIRANJE ne vem česa vsega (fizične zlorabe žensk, otrok, pedofilijo, spolne zlorabe itd….blablabla), kar ne drži, nato na podlagi te izmišljotine useka iz tebe privoščljivost, boste že videli, upam, da jo boste nasrkali… Joj, kok si ti eno luštno, prijazno in srčkano bitje!!

Tebeeeee … vara? Varaš…ti? Je s tabo kaj narobe v zgornjem nadstropju? Vse v redu? Odlično. Torej, ne razburjaj se brez veze, če je tema dolgocajtna, popestritev ti je odlično uspela.:-)

Pred leti se mi je zgodila zelo podobna zgodba- dolgoletnega partnerja najboljše prijateljice sem videla v strastnem objemu z drugo.

Kaj sem naredila?

Čeprav sem jo dobro poznala in nekje v sebi že slutila odgovor, sem nekega dne z njo načela pogovor o varanju, o tem, če bi v primeru, da jaz nekaj vem, kar ona ne, rada slišala resnico. Po dolgi debati sva se obe strinjali, da bi dali prednost resnici. Bili sva najboljši prijateljici in si zaupali- to je zame igralo odločilno vlogo, da sem si sploh drznila preveriti, “kje je” in ji nato povedati.

Bilo je zelo hudo. A danes je srečno poročena z drugim in me velikokrat pove, kako zelo mi je hvaležna, da sem ji prikrajšala marsikatero muko..


Kaj pa če se nek prevarant (na videz deluje zelo pošteno), ki je želel ogoljufati že tebe (pa si ga spregledala) želi nato ogoljufati še tvojo prijateljico? Bi jo opozorila ali ji raje ne bi krojila njene usode?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spucajta njega, potem pa počakajta na odziv njegove vesti. Ona zna dejansko vaju kriviti za morebiten razpad zveze, ker si človek v taki situaciji rad zatiska oči.

Hmmm težka situacija 🙂 jst bi ravnala takole, če bi moj brat varal svojo punco in je meni ta punca zelo vredu, ni nasramna do mene, ni ljubosumna name in na njegove starše, ga ne obrača proti nam domačim, skratka je super, potem bi se naprej pogovorila s svojim bratom in ga skušala prizemljit na realna tla, da ni vredno varat in zaradi pet minut užitka z neko avšo izgubiti zelo vredu punco. Njej ne bi rekla ničesar, da ne pride do spora v družini in se potem začnejo metati polena pod noge in gojiti zamere in da na koncu ne postaneš za vse skupaj kriv prav ti. Saj veste, da ponavadi partner ne bo povedal resnice, bo lagal in ji tolmačil da jo ma rad, da ji ne bi tega storil, ženska slepa mu vse oprosti in usran si ti, kao da si si vse zmislu, ker jima ne privoščiš sreče pa tko. No če pa to njegovo punco ne bi marala, potem pa bi mi bilo tudi vseeno če flirta, ker bi si po eni strani tudi želela da bi našel boljšo, drugačno punco.
Dejstvo pa je, da se je za varanje oz nezvostobo partnerja najbolje prepričat sam. Tudi sama sem tako storila in prišla do spoznanja, da me vara. Začela sem ga opazovat in opazila, da je več za računalnikom, itak zgodovino brskanja po internetu je brisal, torej ni gledal poštenih spletnih strani, no potem sem opazila pod mizo in v kakšnem kotu pospermano majco, za probo sem ga zvečer žicala za sex in seveda ni bil za to, imel je kup izgovorov, da je presit, da mu ni dobro, da bla bla. ko je šel ven popivat sem drug dan preverila, če ima kje kakšen flekec, s kakšnimi gatami je prišel domov, sicer mal bolano ampak ko enkrat izgubiš zaupanje v partnerja potem iščeš malo malenkost, da mu jo vržeš po nos in mu rečeš zbogom. No slednje sem ugotovila, da si je ustvaril lažni fb profil, pa drug gmail in hotmal pa logiran po raznih kurbarijah, tako sem mu tud jst pisala iz lažnega naslova gmail in odkrila, zvedela svašta. Pa nihče mi ni rekel da me vara, le en prijatelj njegov je dejal, naj ga mal primem v roke in to je bil povod. Vam pa rečem super je tudi en računalniški program, ki si ga lepo namestiš na računalnik in vse kar bo djed vtipkal se bo zabeležilo v ta program in tko lahko odkriješ kakšen je v resnici, jst sem na koncu odkrila da imam enga vlkiga prasca!! na začetku zveze sem mu rekla, da vse se vrača vse se plača, ti meni, ja tebi in po tem, ko sem odkrila da ni zvest, da me ne ceni, da se zapleta z drugimi ženskami in jim piše vulgarnosti, sem zanj postala druga oseba in kamot ga prevaram, ker si kaj druga itak ne zasluži. Ko ti partner napiše, (pa misli da si piše z neznanko), da bi prišel in bi se pofukala pa čao, pa tud ni vreden druga ko da mu tič odpade 🙂
Mislim pa da je svet zelo pokvarjen in da je težko dat roko v ogenj za koga da ne vara in jst si po treh takšnih nezvestih moških prav želim, da bi me našel en zvest.

Fajn bi bilo, če bi se ljudje raje ukvarjali s tem, da imate sami kaj za fukat, kot pa kdo vara in kdo ne.

Vi si kar zakrivajte oči pred varanjem, lažmi, izkoriščanjem….Ter na takšen način tolerirajte takšno obnašanje in družbeni vzorec razmišljanja….A potem ne jamrajte, ko se boste sami znašli v vlogi žrtve.

Kdo si zakriva oči? Varanje je, je bilo in bo in tega nobeno tožarjenje ne bo spremenilo. zagovarjam pač, da ljudje nismo poklicani, da igramo moralistično policijo…Osebno v zvestobo itak ne verjamem. Ljudje varajo kar naprej in res ne vem, zakaj ste tako presunjeni, ko nekoga zalotite.

Osebno mislim, da tisti, ki vara, se je že znašel v vlogi žrtve. Z varanjem pa se le želi (lahko tudi nezavedno) maščevati krivcu (svojemu partnerju) in tako vsaj za trenutek potešiti nezadovoljstvo, ki ga v odnosu s partnerjem, čuti. S tem pa le žrtev le odlaga težave v prihodnost, saj je cilj vsakega ustvariti srečen partnerski odnos. Tega pa z varanjem ne dosežeš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

[/quote]Kaj pa če človek poskrbi, da ima sam dovolj za f*kat (kot sam praviš), potem pa lahko igra moralistično policijo?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kdo si zakriva oči? Varanje je, je bilo in bo in tega nobeno tožarjenje ne bo spremenilo. zagovarjam pač, da ljudje nismo poklicani, da igramo moralistično policijo…Osebno v zvestobo itak ne verjamem. Ljudje varajo kar naprej in res ne vem, zakaj ste tako presunjeni, ko nekoga zalotite.[/quote]
popravljam citiranje:
Kaj pa če človek poskrbi, da ima sam dovolj za f*kat (kot sam praviš)in to na pošten način, potem pa lahko igra moralistično policijo?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kdo si zakriva oči? Varanje je, je bilo in bo in tega nobeno tožarjenje ne bo spremenilo. zagovarjam pač, da ljudje nismo poklicani, da igramo moralistično policijo…Osebno v zvestobo itak ne verjamem. Ljudje varajo kar naprej in res ne vem, zakaj ste tako presunjeni, ko nekoga zalotite.[/quote]
In ker ne verjameš, me tvoj odgovor sploh ne preseneča, ampak je popolnoma logičen.
Seveda pa odsotnost moralnih vrednot ni omejena le na zakonski stan, ampak se pozna na vseh področjih našega življenja. Na poslovnem prav tako. In me zanima kolikim in kakšnim ljudem ustreza varanje, laži, izkoriščanje……

Ne vidim smisla, da se vtikujemo v življenje drugih ljudi, razen če ne gre za huda kazniva dejanja. varanje ni kaznivo dejanje.

New Report

Close