Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nosilke za dojenčke

nosilke za dojenčke

Zanimajo me vaše izkušnje,kaj priporočate za krajše razdalje,samo za občasno uporabo,predvsem ob slabem vremenu,za starost od 3 mesecev naprej.
Če mogoče kdo ima doma in ne uporablja več,kupim.

Odvisno od otroka, kaj mu bo vsec. Ce bi jaz zbirala, bi zdaj kupila BOBa. Poglej tukaj.

Prodajam Maya maya wrap. Smo iz LJ. lahko mi pises na topsy.lj @ gmail.com

Tudi sama sem gledala nosilko Boba ali pa Mei Tai

Priporočam mei tai…dobiš na ebayu za okrog 23 eur 🙂

Tole je super…
http://www.ewan.si/snugglebundl-odejica

pa na tej spletni strani najdeš še en kup artiklov za naše male sončke..

http://vancka.moj-album.com/

Za dojenčka je voziček. Prilagodi se dojenčku vsaj nekaj časa.

A se lahko vzdrzite komentarjev tisti, ki o nosilkah ne veste nic ali pa z njimi nimate osebnih izkusenj.

Obstajajo dojencki, ki se ne zelijo vozit v vozicku. In obstajajo mesta, kamor se z vozickom ne pride. Recimo do nas v 4. nadstropje. Pa recimo še do prekratkim ne do svetovalke na našem CSDju. Pa še bi se dalo naštevat.

A se lahko vzdrzite komentarjev tisti, ki o nosilkah ne veste nic ali pa z njimi nimate osebnih izkusenj.

Obstajajo dojencki, ki se ne zelijo vozit v vozicku. In obstajajo mesta, kamor se z vozickom ne pride. Recimo do nas v 4. nadstropje. Pa recimo še do prekratkim ne do svetovalke na našem CSDju. Pa še bi se dalo naštevat.[/quote]

Ja priznam, marsikam se ne da z vozičkom. Na CSD sem dojenčka pač nesla v rokah. Tudi sama sem živela v 2. nasdtropju. Voziček sem pustila v avtu, otroka pa nesla gor.
Tudi nekaj otrok, ki niso marali vozičkov se spomnim a za to sta bili obakrat “krivi ” mami, ki sta otroke razvadili in začeli jemati z vozičkov, ko sta klepetali. Otrok se hitro razvadi.
Razni kenguriji in podobne zadeve za male dojenčke, ki še ne sedijo pač niso.

A se lahko vzdrzite komentarjev tisti, ki o nosilkah ne veste nic ali pa z njimi nimate osebnih izkusenj.

Obstajajo dojencki, ki se ne zelijo vozit v vozicku. In obstajajo mesta, kamor se z vozickom ne pride. Recimo do nas v 4. nadstropje. Pa recimo še do prekratkim ne do svetovalke na našem CSDju. Pa še bi se dalo naštevat.[/quote]

Ja priznam, marsikam se ne da z vozičkom. Na CSD sem dojenčka pač nesla v rokah. Tudi sama sem živela v 2. nasdtropju. Voziček sem pustila v avtu, otroka pa nesla gor.
Tudi nekaj otrok, ki niso marali vozičkov se spomnim a za to sta bili obakrat “krivi ” mami, ki sta otroke razvadili in začeli jemati z vozičkov, ko sta klepetali. Otrok se hitro razvadi.
Razni kenguriji in podobne zadeve za male dojenčke, ki še ne sedijo pač niso.[/quote]

Ti si ocenila, da sta mami otroka razvadili. In zato otroci niso za v nosilke??? Prosim, pokazi strokovno navodilo, da 3 mesecni otrok (zanj namrec mamica sprasuje) ni za v nosilko.

Ja priznam, marsikam se ne da z vozičkom. Na CSD sem dojenčka pač nesla v rokah. Tudi sama sem živela v 2. nasdtropju. Voziček sem pustila v avtu, otroka pa nesla gor.
Tudi nekaj otrok, ki niso marali vozičkov se spomnim a za to sta bili obakrat “krivi ” mami, ki sta otroke razvadili in začeli jemati z vozičkov, ko sta klepetali. Otrok se hitro razvadi.
Razni kenguriji in podobne zadeve za male dojenčke, ki še ne sedijo pač niso.[/quote]

Ti si ocenila, da sta mami otroka razvadili. In zato otroci niso za v nosilke??? Prosim, pokazi strokovno navodilo, da 3 mesecni otrok (zanj namrec mamica sprasuje) ni za v nosilko.[/quote]

Vprašaj pediatra…

Ti si ocenila, da sta mami otroka razvadili. In zato otroci niso za v nosilke??? Prosim, pokazi strokovno navodilo, da 3 mesecni otrok (zanj namrec mamica sprasuje) ni za v nosilko.[/quote]

Vprašaj pediatra…[/quote]

Nobena od naših dveh nima nic proti. Pa vsi na Pediatricni, kjer sem silom prilike prezivela kar nekaj casa, moj otrok pa v tem casu tudi v nosilki, tudi ne.

Ko vam pediater reče, da je cepljenje odlična zaščita, vsi pljuvate po njih.
Ko vam pediater reče, da je za dojencka najboljse, da ima v postelji ravno dno, enako v vozičku, ga nihče ne posluša in kupite cozicek s školjko.

Ko ti menis, da otrok ni za v nosilko, je pa pediater zakon???

A se lahko vzdrzite komentarjev tisti, ki o nosilkah ne veste nic ali pa z njimi nimate osebnih izkusenj.

Obstajajo dojencki, ki se ne zelijo vozit v vozicku. In obstajajo mesta, kamor se z vozickom ne pride. Recimo do nas v 4. nadstropje. Pa recimo še do prekratkim ne do svetovalke na našem CSDju. Pa še bi se dalo naštevat.[/quote]

Ja priznam, marsikam se ne da z vozičkom. Na CSD sem dojenčka pač nesla v rokah. Tudi sama sem živela v 2. nasdtropju. Voziček sem pustila v avtu, otroka pa nesla gor.
Tudi nekaj otrok, ki niso marali vozičkov se spomnim a za to sta bili obakrat “krivi ” mami, ki sta otroke razvadili in začeli jemati z vozičkov, ko sta klepetali. Otrok se hitro razvadi.
Razni kenguriji in podobne zadeve za male dojenčke, ki še ne sedijo pač niso.[/quote]

Nosilka je nekaj popolnoma drugega kot kengurujček. Ne trosi neumnosti, če ne veš, kaj eno in drugo je 😉

Tale je preverjeno super:
http://www.ergobaby.eu/en/index.php

Dobi se v Avstriji, Italiji in na Hrvaškem. Do nas pa kot kaže vlak še ni pripeljal:)

Mi smo na začetku imeli nekaj pogobnega Boba Wrap in je hčerki zelo odgovrajalo. Ko pa je lahko sama držala glavico smo zamenjali za nosilka Boba 4G in smo se zelo veliko nosili, mogoče celo več kot vozili zaradi pripročnosti dojenja :). Še očka je bil navdušen nosilec,

Živjo,
zanima me če katera ve ali obstaja nosilka, ki je na način rute z obroči ampak ima namesto obročev zaponke?

Pozdravljene.

Kakšne izkušnje imate z nosilko ERGO BABY 360? Baje, da je med boljšimi.

Hvala za mnenje.

Lp

Sandra

Mi jo imamo, je super, ker ga lahko nosis obrnjenega naprej (kot kegurujcek), nazaj (kot boba), pa tudi na hrbtu in boku. To dvoje se nismo sprobali. Ko gleda naprej mu noge ne visijo, ampak je podprt v stegnih kar je tudi fajn. Edini minus je cena.

Super. Hvala za odziv. Trenutno imajo to nosilko v akciji v Baby centru in mislim, da jo bomo kar lepo šli kupit 😉

Lep sončen dan želim

mi imamo boba 4g in najin enomesecni dojencek uziva, saj se zeli veliko tiscati pri meni 🙂 vsec mu je ko hodiva okrog in gleda naokoli, pa tudi zaspi v nosilki 🙂
vredno vsakega centa.

lp

Za novorojenčke in majhne dojenčke od 0 do 4 mesecev, ki še ne držijo dobro glavice, so odlični raztegljivi trakovi, ki nudijo optimalno oporo in so udobni za oba. Nekje po 6 mesecu, ko je otrok večji in težji lahko trak ne nudi več podpore, ki bi si jo želeli za udobno nošenje, zato je takrat smiselen prehod na strukturirano mehko nosilko.

Tudi strukturirane mehke nosilke Ergobaby in Boba so nadvse praktične in sicer primer tudi za uprabo od rojstva oz. nekje od 3 mesecev dalje, odvisno od modela. Nekateri modeli z vstavkom za novorojenčka (Boba Carrier 4G, Ergobaby Original, Ergobaby 360), drugi brez (Ergobaby Adapt, Ergobaby Omni). Ena od bistvenih razlik med različnimi modeli nosilk pa so tudi možni položaji nošenja otroka, pri katrih pa je potrebno doseldno upoštevati priporočila za nošenje glede na njegov razvoj, starost in velikost.

Za krajše razadalje, hitre nakupe in opravke je kot nalašč tudi mehka nosilka Boba Air, ki je enostavna za uporabno in vzame le malo prostora, saj se lahko pospravi kar v torbico. Ampak je primerna za uporabo šele od 7 kg naprej oz. nekje od 5 – 6 meseca. V kolikor so vaši sprehodi ali izleti daljši pa vam za nošenje raje priporočamo kakšno izmed prej omenjenih strukturiranih mehkih nosilk, ki so bolj oblazinjene in zato bolj udobne za nošenje.

Za daljše nošenje in takojšnjo uporabo vam torej svetujmo strukturirane mehke nosilke Boba ali Ergobaby. Različnih modelov nosilk je kar nekaj, odločitev na podlagi vaših potreb in prednosti posamezne nosilke vam bo zagotovo prinesla zadovoljstvo. Ne glede na to katero boste izbrali je kvalitetna nosilka eden izmed najpomembnejših dejavnikov, ki vam pomagajo pri mobilnosti, gibanju na prostem in prostim rokam za razna opravila ali igro s sorojenci. Pri tem seveda poskrbite, da vedno upoštevate navodila in priporočila za nošenje ter je obraz vašega dojenčka viden in ga lahko poljubite ves čas.

Za celotno ponudbo ergonomskih nosilk in trakov za nošenje dojenčkov in otrok ali več informacij o posameznem izdelku obiščite otroško trgovino Silly. V kolikor se porodijo dodatna vprašanja za pomoč pri odločitvi pa smo vam z veseljem ne razpolago.

Ljubek pozdrav,
Silly

Otroška trgovina Silly - Kvaliteta & Dizajn https://silly.si

Mi smo vzeli Ergobaby Omni 360 in smo izredno zadovoljni. Cena je res visja ampak lahko v njej nosis novorojencka brez vstavkov in nasa se je rada nosila do 4leta. Prides prakticno kamorkoli, smo dosti hodili v hribe in ni bil nikoli problem. Mala je vecino poti itak prespala ali pa navduseno opazovala okolico. Poleg tega ta nosilka ponuja 4 razlicne polozaje in ze po 5mesecu smo jo zaceli nosit spredaj obrnjeno navzven, da je lahko spremljala dogajanje.

https://silly.si/collections/ergobaby-omni-360-vse-v-ena/products/mehka-nosilka-ergobaby-omni-360-crna

V novembru pa pricakujemo novega clana in sem razmisljala o Boba X, sicer ima samo dva položaja nošenja ampak se popolnoma prilagodi otrocku. Predvsem me matra, ker smo vzeli Ergobaby v crni jaz pa bi sedaj nosilko malo bolj zivih barv hihi

https://silly.si/products/mehka-nosilka-boba-x-ziggurat

Ojla mamice, sem želela delit še jaz svojo izkušnjo, ker vidim, da je nepristašev nosilk še vedno ogromno. Imamo doma slabo leto starega sončka in naj vam povem, da mi brez mehke strukturirane nosilke sploh ne bi usmelo. Mala je bila kričač, je ni bilo za pomiriti ma z ničemer. In voziček, katastrofa! Pa sem malo prebirala po vseh živih forumih in zgodbe mamic in se pri njenem mesecu in pol odločila za mehko nosilko Boba X iz trgovinice Silly.si. Po domače povedano, spasila mi je život! Nekje sem tudi prebrala, da so raziskave pokazale, da dojenčki ob nošenju vsaj 3h na dan občutno manj jokajo. In res, naša se je pomirila le ob nošenju, pustimo praktične malenkosti, da sem z njo na srčku lahko tudi kaj postorila, skuhala itd. Mamice, iz srca priporočam! Jaz imam še tako zelo lepo: mehka nosilka Boba X Oceana. Želim vam, da bi tudi ve z nosilko uživale tako kot jaz!

New Report

Close